یک نگرانی بهداشتی برای سیل زدگان طی دو 2 هفته آینده

به گزارش مجله سرگرمی، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت حیوان گزیدگی در مناطق سیل زده کشور، گفت: در این زمینه نگران دو هفته آینده هستم؛ زیرا با توجه به جاری شدن سیل و خراب شدن لوله ها و با توجه به گرمای هوا، حیوانات احتمالا به سطح خواهند آمد و ممکن است مشکلاتی را ایجاد نمایند.

یک نگرانی بهداشتی برای سیل زدگان طی دو 2 هفته آینده

دکتر علیرضا رییسی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به نگرانی هایی که در رابطه با گزش سیل زدگان توسط مارهای سمی، سگ و عقرب به ویژه در مناطق سیل زده خوزستان و سیستان و بلوچستان وجود دارد، گفت: در حال حاضر هم سیل و هم گرم شدن هوا در تمام مناطق سیل زده از جمله زابل خطر حیوان گزیدگی توسط عقرب، مار و سگ های ولگرد را بالا برده است. البته گزش توسط سگ های ولگرد بیشتر در خوزستان، لرستان و گلستان مطرح بود.

وی با بیان اینکه برای مقابله با این پدیده تمهیداتی اندیشیده شده و آموزش های لازم به مراقبین سلامت و پایگاه های بهداشت به طور مرتب داده می گردد، اضافه نمود: از طرفی به اندازه کافی در تمام این مناطق سرم های ضد عقرب گزیدگی و مارگزیدگی توزیع کردیم، اما در هر صورت حتی اگر سیل هم نبود، فصل گرما فصل گزش حیوانات است و حتما باید مراقب باشیم. در این زمینه اطلاعات لازم هم به مردم داده شده است.

رییسی با بیان اینکه البته تاکنون آمار خارج از نُرمی در زمینه حیوان گزیدگی در مناطق سیل زده نداشته ایم، ادامه داد: به طور کلی طبق آخرین آمارها در کل استان های سیل زده کمتر از 30 مورد گزش داشته ایم که خوشبختانه سریعا هم درمان شدند، اما بنده نگران دو هفته آینده هستم. زیرا با توجه به جاری شدن سیل و خراب شدن لوله ها و با توجه به گرمای هوا، حیوانات احتمالا به سطح خواهند آمد و ممکن است مشکلاتی را ایجاد نمایند که باید مراقب باشیم.

وی تاکید نمود: حتما باید مراقبت و مواظبت کرد تا این گزش ها اتفاق نیفتد. در عین حال سرم های ضدگزیدگی به مراکز بهداشت مناطق سیل زده داده شده است؛ به طوری که خانه بهداشت و بهورزان هم به تمام کمپ هایی که در حال حاضر اسکان موقت سیل زدگان هستند، رفته اند و بهورزان و اورژانس ما در این مناطق همراه سیل زدگان هستند و مراقبت های لازم را انجام می دهند. در عین حال مهم ترین نکته برای پیشگیری از حیوان گزیدگی، اسکان دائم و هر چه سریع تر افراد است، زیرا در چادر و در معرض خطر قرار دریافت مردم کارمان را سخت تر می نماید.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21211

به "یک نگرانی بهداشتی برای سیل زدگان طی دو 2 هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نگرانی بهداشتی برای سیل زدگان طی دو 2 هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید