سلامتی و پزشکی

سندرم گیر افتادن شریان پوپلیتئال چیست و چه علائمی دارد؟

سندرم گیر افتادن شریان پوپلیتئال (PAES) یک شرایط نادر است که در آن یک عضله ساق پا در موقعیت غیر طبیعی قرار می گیرد یا بزرگ می گردد و روی شریان اصلی پشت زانو (شریان پوپلیتئال) فشار وارد می آورد . شریان به دام می افتد و جریان خون به ساق پا و پا را سخت می نماید.

29 خرداد 1401

چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون استفاده کنیم؟ (12 مزیت و نکته کاربردی)

بیشتر افراد ترجیح می دهند در هنگام انتخاب رنگ دیوارها، پرده ها یا سایر وسایل و اکسسوری ها ریسک نکنند و به جای رنگ های روشن به سراغ رنگ های خنثی بروند. این در حالی است که استفاده از رنگ های متنوع یکنواختی محیط را از بین می برد و زیبایی آن را دوچندان می نماید....

25 خرداد 1401

آخرین آمار کرونا 7 اردیبهشت 1401، 17 بیمار جان باختند

به گزارش خبرنگاران، آخرین آمار کرونا در ایران اعلام شد.

24 خرداد 1401

اماکن ورزشی شهر تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

رئیس گروه اماکن و فضاهای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اظهار داشت: طبق آخرین آمار ستاد کرونا با تغییر رنگ مرکز از نارنجی به قرمز، فعالیت ورزشی گروه 2 و 3 از فردا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

23 خرداد 1401

این اپلیکیشن بی نظیر در تشخیص بیماری کرونا 92٪ دقت دارد

اینطور که به نظر می رسد، یک اپلیکیشن تحت عنوان ResApp قرار است عرضه گردد که در تشخیص بیماری کرونا دقتی 92٪ دارد؛ این یعنی دقت آن بیشتر از آزمایش هایی است که برای تشخیص ابتلا به این ویروس انجام می گیرند.

18 خرداد 1401

کاهش 30 درصدی خرید میوه در شب یلدا

تهران (پانا) - نایب رئیس اول اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، خاطرنشان کرد اندازه خرید میوه در شب یلدا 1400 نسبت به سال گذشته که بیماری کرونا در کشور همه گیر شده بود 30 درصد کاهش پیدا کرد.

17 خرداد 1401

نانوکامپوزیتی برای خنک کردن لباس کادر درمان

خبرگزاری خبرنگاران-گروهی از محققان دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) یک ابرجاذب آب ایجاد نموده اند که تبخیر عرق را در لباس محافظ شخصی افزایش می دهد تا اثر خنک کننده برای کاربر داشته و دمای مناسبی را ایجاد کند.

8 خرداد 1401

فعلا برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز نداریم

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت که فعلا برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام نوروز 1401 نداریم اما ایرلاین ها به هیچ وجه در شرایط مناسبی قرار ندارند.

6 خرداد 1401

عنوان بزرگترین صادرکننده زعفران از آن افغانستانی ها می گردد

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به نقش مهم استانداردسازی در تولیدات برای مصرف کنندگان، اعلام کرد: مباحث استاندارد و استانداردسازی باعث مستعدتر شدن بازار داخل و خارج کشور می گردد و از آنجا که ارتقاء کیفیت برای مصرف کننده افزایش خرید را به دنبال...

28 اردیبهشت 1401

مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی تمدید شد

به گزارش خبرنگاران، آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی در روزهای 14 و 15 تیرماه 97 با حضور حدود 56 هزار نفر داوطلب در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار گردید.

28 اردیبهشت 1401
تعداد: (38052)