فرهنگ و هنر

سولاریس؛ پرفروش ترین کتاب استانیسلاو لم

به گزارش خبرنگاران؛ کتاب سولاریس نوشته استانسیلاو لم، با ترجمه فرمهر امیردوست، از سوی انتشارات کتابسرای تندیس و در مجموعه شاهکارهای علمی- تخیلی منتشر شد. این کتاب نخستین بار در سال 1961 به چاپ رسیده است.

25 شهریور 1400

نشست آنالیز مطالعات تقاطع غیرهم سطح شوش برگزار گردید

نشست آنالیز مطالعات ترافیک غیرهم سطح شوش، با حضور سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید.

25 شهریور 1400

نگاهی به روند تدوین تاریخ شفاهی کاخ گلستان

تاریخ شفاهی، امروز یکی از موثرترین روش ها برای دسترسی به رویدادها و وقایعی است که در گذشته ایی نه چندان دور رخ داده است. این روش مبتنی بر ضبط اطلاعات تاریخی به وسیلة انجام مصاحبه با فردی به عنوان راوی است. روشی بسیار قدیمی در سیر تاریخی زندگی بشر برای...

25 شهریور 1400

جلسه کمیته های آمار و خدمات اسکان و رفاه شهرستان قروه برگزار گردید

جلسه کمیته برنامه ریزی و آمار و همچنین کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان قروه با هدف برنامه ریزی جهت ارائه خدمات مناسب به مسافرین نوروز 98 برگزار گردید.

25 شهریور 1400

وی اف اس گلوبال چیست و چه کار می نماید؟

وی اف اس گلوبال بزرگ ترین شرکت خدماتی در زمینه مدیریت ویزا، گذرنامه، هویت و انگشت نگاری و خدمات شهروندی برای کشورهای مشتری خود است. این شرکت متخصص امور دولتی و دیپلماتیک در سراسر دنیا است و در ایران بیشتر برای ارائه ی خدمات مربوط به ویزای کشورهای اروپایی...

25 شهریور 1400

مونسان: گردشگران دنیا به تحریم های آمریکا علیه ایران نه گفتند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگران دنیا و فعالان دنیای صنعت توریسم به تحریم های آمریکا علیه ایران نه گفتند.

25 شهریور 1400

ملاحظات درباره دانشگاه

تاب ملاحظات درباره دانشگاه اثر سیدجواد طباطبایی از سوی انتشارات مینوی خرد منتشر شد و علاقمندان می توانند کتاب را از هفته آینده در کتابفروشی های سراسر کشور تهیه کنند.

25 شهریور 1400

تجلیل از جمشید هاشم پور در شب فرهنگی اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در دومین شب فرهنگی اردبیل از چهره محبوب سینما جمشید هاشم پور در برج میلاد تهران تجلیل می گردد.

25 شهریور 1400

آخر هفته های تهران کجا باشیم؟

بدون هیچ شک و تردیدی باید بگوییم که پایتخت و یکی از کلانشهرهای ایران، یعنی شهر تهران در کنار پر جمعیت بودن خود و تمام اهمیت های سیاسی، مالی، اجتماعی، فرهنگی که از آن برخوردار است، مقصدی فوق العاده جذاب برای تمام گردشگران داخلی و خارجی کشور عزیزمان ایران...

25 شهریور 1400

مردم کره جنوبی در چه خانه هایی زندگی می کنند؟

هر کشوری برای زندگی، شرایط و قوانین خاصی دارد. برای مثال سازندگان آپارتمان در کره جنوبی خانه هایی می سازند که برای خانواده ایده آل جهت زندگی باشد.

25 شهریور 1400

رمان جدید جوجو مویز فیلم سینمایی می گردد

بعد از کتاب و فیلم پرفروش من پیش از تو، رمان جدید جوجو مویز فیلم سینمایی می گردد. رمان جدید جوجو مویز توسط کمپانی یونیورسال پیکچرز توسط اول پارکر به یک اثر سینمایی تبدیل می گردد.

25 شهریور 1400

غار دست ساز لوون جذاب ترین غار ارمنستان

غار لوونغار دست ساز لوون در کشور ارمنستان را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین آثار به جا مانده از بشر دانست که توسط دست انسان و با استفاده از وسایل بسیار ساده ساخته شده است. این غار در روستای آرینج کشور ارمنستان قرار گرفته است . در این مطلب به آنالیز بیشتر...

25 شهریور 1400

یکی از آثار همدان در یونسکو ثبت می گردد

معاون آسیا و اقیانوسیه مرکز جهانی یونسکو گفت: ثبت جهانی یکی از آثار همدان در سازمان جهانی یونسکو را تا 2 سال آینده تضمین می دهم.

25 شهریور 1400

نگرانی از احتمال وقوع خشونت ، پوشیدن نقاب جوکر در سینماها ممنوع

تماشاگران فیلم سینمایی جوکر اجازه ندارند در سالن های نمایش دهنده این فیلم در آمریکای شمالی نقاب یا لباسی شبیه قهرمان داستان آن بپوشند و از سلاح های اسباب بازی استفاده نمایند.

25 شهریور 1400

چشم آبی ایرانی از فرانسوی ها جایزه گرفت

به گزارش خبرنگاران، سهیلی درحالی این جایزه را دریافت می نماید که هیچ نمایندۀ آسیایی دیگری در لیست نهایی 10 فیلم برگزیده داوران دیده نمی گردد.

25 شهریور 1400

گپ عاشقی برگزیده شد

فیلم کوتاه گپ عاشقی به کارگردانی الهه حبیبی برگزیده یک جشنواره انسان شناسی شد.

25 شهریور 1400

1400 گونه گیاهی در ایران خواص دارویی دارد

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد خدادوست روز چهارشنبه در اولین کنگره بین المللی طب مکمل و جایگزین که در هتل پارس مشهد برگزار شد اظهار کرد: امروزه با اقبال جهانی در استفاده از روش های طب سنتی و مکمل روبرو هستیم که بی توجهی و عدم استفاده از این روش ها در نظام...

25 شهریور 1400

کتاب پیکار با سرنوشت، نوشته واسیلی گروسمان

نشر نیلوفر سال جاری چاپ جدید کتاب پیکار با سرنوشت را پس از سال ها منتشر و در سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه کرد. این کتاب نوشته واسیلی گروسمان نویسنده اوکراینی است که حدود 20 سال پیش با ترجمه سروش حبیبی توسط انتشارات سروش چاپ شده بود.

25 شهریور 1400

آلوز دلیل جدایی از پاری سن ژرمن را فاش کرد: پاریس شهر نژادپرست هاست!

مدافع برزیلی پیشین تیم فوتبال پاری سن ژرمن که تابستان امسال از این تیم جدا شد، دلیل منصرف شدن از تمدید قرارددادش با قهرمان فرانسه را فاش کرد.

25 شهریور 1400

نوای آزادی در سالمرگ فرخی یزدی ، ساکت یزدی از انتخاب شعر نوحه آزادی گفت

ساکت یزدی در مراسم افتتاح خانه موزه فرخی یزدی نوحه معروف آزادی را خواند.

25 شهریور 1400
تعداد: (6201)