کتاب

سریال علمی، تخیلی برای تمام بشریت؛ ناجی جنگ ستارگان از راه رسیده است؟

ماه مارس سال 2009 در قسمت پایانی یک سریال تلویزیونی علمی-تخیلی، مردی میانسال با ریشی انبوه جلوی تلویزیون ظاهر شد و آغاز کرد به خواندن بخش هایی از نشریه نشنال جئوگرافیک. برای هواداران سرسخت سریال علمی-تخیلی کالت ناوبر فضایی گالاکتیکا (Battlestar Galactica)، این...

1 مرداد 1401

جایزه 30،000 پوندی ادبیات داستانی زنان به چه کسی رسید؟

جایزه ادبیات داستانی زنان به چهارمین رمان روث اوزکی رسید.

28 تیر 1401

فراستی امشب تریبون می گیرد

اولین قسمت از شب سینمایی شب های هنر امشب با اجرای مسعود فراستی به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

28 اردیبهشت 1401

دایی: به دادسرا نمی روم، جرمم را اعلام و احضارم کنید

اسطوره فوتبال ایران با بیان اینکه برای یاری به مردم کرمانشاه از هیچ نهاد دولتی یاری نگرفته، عنوان نمود در این باره فقط به مردم پاسخگو است.

28 اردیبهشت 1401

هزینه های شب یلدا در تبریز، تازه دامادها باید میلیونی خرج نمایند

خبرنگاران، گروه استان ها-اسد بابایی؛ شب نشینی و دور هم جمع شدن در بلندترین شب سال سنتی است که از دیرباز در فرهنگ کشورمان صندلی ویژه ای داشته است و میزبانان در این شب که موسوم به شب یلداست با آجیل هفت قلم، هندوانه، انار و شیرینی از میهمانان خود پذیرایی...

28 اردیبهشت 1401

پزشکیان: ساختار آموزش در ایران باید اصلاح گردد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دوره ای که استاد تئوری بگوید و دانشجو گوش کند، گذشته است. ساختار آموزشی کشور ما مشکل دارد. این سیستم که استاد پای تابلو آمده و حرف بزند از رده خارج است.

28 اردیبهشت 1401

رمان فانتزی آسمانی در اعماق منتشر شد، قصه دختر جنگجوی قبیله

به گزارش خبرنگاران، رمان فانتزی آسمانی در اعماق نوشته آدرین یانگ به تازگی با ترجمه هدیه گرامی مقدم توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر شده است.

28 اردیبهشت 1401

عنایتی: هیچ خدشه ای در تاریخ بر نام خلیج فارس وارد نشده است

مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه توضیح داد: هیچ خدشه ای در طول تاریخ بر نام خلیج فارس وارد نشده و همیشه این نام روشن و واضح در تمام اسناد و مدارک تاریخی موجود و مطرح بوده است.

28 اردیبهشت 1401

دانستنی های جالب و منحصر به فرد درباره اسکاتلند

خبرنگاران: اسکاتلند در شمالی ترین بخش بریتانیای کبیر واقع شده و کشوری با تاریخ و فرهنگی غنی است. لازم به ذکر نیست که دلایل زیادی برای بازدید از این مکان شگفت انگیز وجود دارد. به غیر از جاذبه های گردشگری عادی، چیز های زیادی هست که منحصر به اسکاتلند است...

26 اردیبهشت 1401

سرپرست معاونت پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری معرفی گردید

بهروز عمرانی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری طی حکمی منیژه هادیان دهکردی را به سمت سرپرست معاونت پژوهشی پژوهشگاه منصوب کرد.

24 اردیبهشت 1401
تعداد: (5700)