علم و تکنولوژی

وی اف اس گلوبال چیست و چه کار می نماید؟

وی اف اس گلوبال بزرگ ترین شرکت خدماتی در زمینه مدیریت ویزا، گذرنامه، هویت و انگشت نگاری و خدمات شهروندی برای کشورهای مشتری خود است. این شرکت متخصص امور دولتی و دیپلماتیک در سراسر دنیا است و در ایران بیشتر برای ارائه ی خدمات مربوط به ویزای کشورهای اروپایی...

25 شهریور 1400

ظاهر گوشی Pixel 4 گوگل فاش شد

تصاویر لو رفته Pixel 4 از ظاهر این گوشی تولید شده توسط گوگل پرده برداشت.

25 شهریور 1400

اپلیکیشن گوگل گو برای سراسر دنیا منتشر شد: ساده، سبک، جست وجوی زنده بدون اینترنت

امروز اپلیکیشن Google Go، نسخه سبک اپلیکیشن جست وجوی گوگل برای تمام کاربران اندرویدی در سراسر دنیا منتشر شد.

25 شهریور 1400

ملاحظات درباره دانشگاه

تاب ملاحظات درباره دانشگاه اثر سیدجواد طباطبایی از سوی انتشارات مینوی خرد منتشر شد و علاقمندان می توانند کتاب را از هفته آینده در کتابفروشی های سراسر کشور تهیه کنند.

25 شهریور 1400

مردم کره جنوبی در چه خانه هایی زندگی می کنند؟

هر کشوری برای زندگی، شرایط و قوانین خاصی دارد. برای مثال سازندگان آپارتمان در کره جنوبی خانه هایی می سازند که برای خانواده ایده آل جهت زندگی باشد.

25 شهریور 1400

بازی رایانه ای عجیبی که با حلقه و پابند اجرا می گردد

شرکت ژاپنی نینتندو بازی رایانه ای جدیدی عرضه نموده که برای اجرای آن باید از حرکات یک حلقه بزرگ در دست استفاده کرد و حلقه دیگری را نیز به پا بست.

25 شهریور 1400

غار دست ساز لوون جذاب ترین غار ارمنستان

غار لوونغار دست ساز لوون در کشور ارمنستان را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین آثار به جا مانده از بشر دانست که توسط دست انسان و با استفاده از وسایل بسیار ساده ساخته شده است. این غار در روستای آرینج کشور ارمنستان قرار گرفته است . در این مطلب به آنالیز بیشتر...

25 شهریور 1400

چرا باید به زندگی ژاپنی ها حسادت کنیم؟

خبرنگاران: ژاپن کشور منحصربه فردی با سنت ها و رسوم قدیمی است که نسل به نسل منتقل شده است. این کشور می تواند مدرن باشد و در عین حال هرگز اصالت خود را از دست ندهد. طوری که گاهی اوقات فکر می کنیم که ژاپنی ها از یک سیاره دیگر یا حتی از آینده آمده اند. رویکرد آن...

25 شهریور 1400

شانزدهمین همایش پاتولوژی از فردا در تهران شروع بکار می نماید

به گزارش خبرنگاران، دکتر حسین دارآفرین با اشاره به محورهای در نظر گرفته برای این دوره از همایش، اضافه نمود: محورهای این همایش درزمینه های آسیب شناسی بالینی وتشریحی شامل تازه های تشخیصی ومباحث جالب وبحث برانگیزپاتولوژی، پیشرفتهاوتازه های تشخیصی درپاتولوژی،...

25 شهریور 1400

پیش بینی تحلیلگر ارشد اپل: آیفون های 2020 طراحی شاسی مشابه آیفون 4 خواهند داشت

در شرایطی که تنها دو هفته از رونمایی سری آیفون 11 گذشته است، اما شایعات متعدد درباره نسل بعدی گوشی های اپل شروع شده است. بخشی از این شایعات توسط مینگ چی گو؛ تحلیلگر چینی و سرشناس آیفون مطرح شده است که معمولا پیش بینی های وی درست هستند.

25 شهریور 1400

تجربه پیروز بهره مندی علم از وقف ، هزینه 160 دانشگاه و 21 هزار مدرسه از طریق وقف

رئیس وقف و دارایی نهضت العلمای اندونزی با عضویت در جایزه مصطفی(ص) گفت: نهضت­ العما 160 دانشگاه و 21 هزار مدرسه در اندونزی دارد و از تایلند، مالزی، سنگاپور و افغانستان، دانش ­آموز و دانشجو می­ پذیرند و تمام هزینه­ های تحصیلی از وقف تأمین می­ شود.

25 شهریور 1400

کنکور با ساماندهی جدید از سال 1400 عملیاتی می گردد

ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع ساماندهی مدل پذیرش دانشجو در کشور در حالی است که اجرای قوانین مصوب برای حذف تدریجی کنکور، پس از گذشت چند دوره از مجلس و روی کار آمدن دولت های مختلف، همچنان چالش های نظام پذیرش دانشجو را برطرف نکرده است.

25 شهریور 1400

آمازون از تعدادی دستگاه جدید مبتنی بر دستیار صوتی الکسا رونمایی کرد ، از حلقه تا عینک هوشمند

شرکت آمازون موج جدیدی از دستگاه های جدید مبتنی بر دستیار صوتی الکسا را به بازار معرفی کرد دستگاههایی که هر یک به تنهایی جذابیتی خیره کننده دارند.

25 شهریور 1400

فارس من، شیوه نامه آموزشی و افزایش بودجه دانشگاه مصوب وزارت علوم است

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور گفت: اخذ شهریه از دانشجویان دانشگاه پیام نور براساس ابلاغ افزایش شهریه توسط وزارت علوم است که نسبت به سایر دانشگاه ها از میزان کمتری برخوردار است چراکه دانشگاه تابع سیاست های آموزش عالی است.

25 شهریور 1400

36.7 درصد جمعیت گیلان روستایی هستند

مدیرکل دفتر امور روستایی گیلان، جمعیت روستایی گیلان را 927 هزار نفر معادل 36.7 درصد جمعیت استان دانست و گفت: درآمد پایین یکی از مهمترین عوامل مهاجرت از روستا به شهر است.

25 شهریور 1400

کتاب پیکار با سرنوشت، نوشته واسیلی گروسمان

نشر نیلوفر سال جاری چاپ جدید کتاب پیکار با سرنوشت را پس از سال ها منتشر و در سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه کرد. این کتاب نوشته واسیلی گروسمان نویسنده اوکراینی است که حدود 20 سال پیش با ترجمه سروش حبیبی توسط انتشارات سروش چاپ شده بود.

25 شهریور 1400

کلیات برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 دانشگاه آزاد تصویب شد

به گزارش خبرنگاران، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در کمیسیون دائمی هیات امنا این دانشگاه گفت: با تصویب برنامه و بودجه سال 95 دانشگاه قبل از اتمام سال، همکاران ما در دانشگاه می توانند از ابتدای فرودین سال آینده برنامه های خود بر اساس بودجه جدید را اجرایی...

25 شهریور 1400

فناوری سنجش از دور به پلیس مبارزه با مواد مخدر آموزش داده می گردد

حسین صمیمی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به نقش فناوری سنجش از دور و کاربرد آن در پایش و مدیریت محیط زیست، گفت: همه روزه حجم انبوهی از داده ها و تصاویر ماهواره ای به زمین ارسال می گردد که تحلیل این اطلاعات انبوه نیازمند داشتن دانش کافی در این زمینه...

25 شهریور 1400

تشکیل نخستین کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی در زمینه فناوری نانو در دانشگاه آزاد

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل نخستین کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فناوری نانو خبر داد.

25 شهریور 1400

وقتی بوم گردی ها بدون هیچ آموزشی راه اندازی می شوند!

اقامتگاه های بوم گردی تأثیر بسزایی در توانمندسازی گردشگری مناطق مختلف کشور دارند.

25 شهریور 1400
تعداد: (7356)