ادبیات

عذرخواهی پوراحمد از تاریخ سینما، انتها تیغ وترمه تغییر می نماید

به گزارش خبرنگاران، نشست رسانه فیلم سینمایی تیغ و ترمه سومین نشستی بود که در دومین روز از برگزاری جشنواره سی و هفتم فیلم فجر رور پنجشنبه 11 بهمن ماه با حضور عوامل فیلم در پردیس ملت برگزار گردید.

8 مرداد 1400

رشد 200 درصدی بازار کتاب های سیاسی به لطف ترامپ و برگزیت

به لطف ماجراهایی چون خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، آمار فروش کتاب های سیاسی در دو سال اخیر دست کم دو برابر شده است.

8 مرداد 1400

چهره ها در شبکه های اجتماعی؛ تابستون کوتاهه

خبرنگاران: سلام و عرض ادب خدمت یکایک شما عزیزان، امیدوارم روزهای خوبی داشته باشین. با چهره ها در شبکه های اجتماعی در خدمتتون هستیم.

8 مرداد 1400

پاسخ هوشمندانه فریبا نادری به اتهام ریاکاری در سفرش با چادر به کربلا

ویدئویی از پاسخ هوشمندانه خانم بازیگر به سوال غرض ورزانه خبرنگاری که به او گفت برای ریاکاری با چادر به کربلا رفته است، را مشاهده می کنید.

8 مرداد 1400

بی پرده با عبدالله موحد؛ از 6 طلای دنیا و المپیک تا مکانیکی در آمریکا

در نابغه بودن پرافتخارترین آزادکار ایران همین بس که 6 سال متوالی به 6 طلای دنیا و المپیک رسید بدون اینکه حتی یکبار توسط رقبا خاک گردد!

8 مرداد 1400

هیدئو کوجیما؛ نابغه داستان سرایی صنعت بازی

هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، کارگردان و خالق مجموعه بازی های متال گیر است. او در روز 23 آگوست سال 1963 میلادی به جهان آمد و بیشتر کودکی اش را مشغول فیلم دیدن بود. با زندگینامه هیدئو کوجیما همراه خبرنگاران مگ باشید.

8 مرداد 1400

مطالبه شعاری حقوق زن و حقوق زنان بدون مبنای حقوقی

وقتی سخن از حقوق زن و حقوق زنان می گردد بدون آنکه مجموعه ای از حق ها لحاظ گردد اغلب با شعار هایی روبرو هستیم که مبنای حقوقی هم ندارد.

8 مرداد 1400

زنان به روایتِ زنان

خبرنگاران/اصفهان این روزها روایت های زنان کم کم نه تنها در ادبیات داستانی بلکه در فهم عمومی جامعه نیز دارد راه خودش را پیدا می کند؛ فهمی که هنوز نسبتش را با جامعه سنتی تاریخی مردسالارانه از دست نداده و از سویی دغدغه، اضطراب و ترس های مدرنیسم هم بر آن...

8 مرداد 1400

بخارای نوروزی منتشر شد

بخارای نوروزی با تصویری از خلیل ملکی منتشر شد.

8 مرداد 1400

برنامه های درسی دوشنبه 15 اردیبهشت شبکه های آموزش و شبکه چهار

جدول زمانی پخش برنامه های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز دوشنبه 15 اردیبهشت ماه که به وسیله شبکه های آموزش و چهار روی آنتن می رود، اعلام شد.

8 مرداد 1400

حمایت از نشر الکترونیک، برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب و ادامه جایزه جلال

به گزارش خبرنگاران پس از ادغام سه مؤسسه خانه کتاب، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و موسسه نمایشگاه های فرهنگی که زیر معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال بودند ایوب دهقانکار، به مدیریت موسسه تازه شکل گرفته به نام موسسه خانه کتاب و ادبیات...

8 مرداد 1400

خبرنگاران فیلم مستند سینه ما رکس در آبادان اکران شد

آبادان - خبرنگاران - فیلم مستند سینه ما رکس آبادانبا حضور مسئولان فرهنگی و هنری منطقه آزاد اروند چهارشنبه شب در سینما مهر آبادان اکران شد.

8 مرداد 1400

پرونده مستندهای تاریخی روی میز نقد نردبان

جدیدترین قسمت از برنامه نردبان ضمن آنالیز پرونده مستندهای تاریخی، فیلم شاه دنیا با روایتی جدید از تاریخ مشروطه را نقد و آنالیز می نماید.

8 مرداد 1400

سفارت ایران در ژاپن: دوران ادبیات گزینه های روی میز خاتمه یافته است

سفارت کشورمان در ژاپن با تاکید بر اینکه دوران ادبیات گزینه های روی میز پایان یافته است از دولت آمریکا خواست تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بردارد تا به جهان نشان دهد از میراث تبهکارانه ترامپ فاصله گرفته است.

8 مرداد 1400

تعامل سلمان با انقلاب اسلامی، تعاملی دوسویه است، سلمان، نگاه عارفانه به هستی داشت

به گزارش خبرنگاران ، یکم فروردین -به نقلی و روز پایانی هفته نخست آن به نقلی دیگر- سالروز تولد سلمان هراتی، شاعری است که خیلی زود درگذشت؛ اما در همین مدت کوتاه نیز توانست نام خودش را در گنجینه گران بهای ادبیات معاصر ثبت کند. به تازگی نیز کتابی با عنوان...

8 مرداد 1400

برگزاری نشست ادبی با حضور امین زندگانی

نشست ادبی حریر با رونمایی از کتاب به امین بگو دوستش دارم برگزار می گردد.

8 مرداد 1400

اَبَرمسئله ایران چیست؟

با پیچیده تر شدن بحران های مالی، اجتماعی و سیاسی در طول یک دهه اخیر در ایران، بسیاری از پژوهشگران کوشش کردند تا چالش ها و ابر چالش ها را شناسایی نمایند تا در این راه مسئله و راه چاره حل مسئله را به مجریان نظام سیاستی در ایران منتقل نمایند. بخش اعظم این...

5 مرداد 1400

آمادگی ایران برای تقویت زبان فارسی دانشجویان پاکستانی

خبرگزاری خبرنگاران- وابسته فرهنگی ایران در بازدید از دانشکده دولتی فاطمه جناح این شهر جهت همکاری در راستای ارتقای دانش گفتاری استادان و دانشجویان زبان فارسی در پاکستان اعلام آمادگی کرد.

12 تیر 1400

قربانت ایرج؛ اثری درباره شهید ایرج بیات موحد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در زنجان، فرزاد بیات موحد متولد 1340 در زنجان تا به امروز 12 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و نیز در موضوعات عمومی و همچنین رمان کوتاه نوشته است.

7 خرداد 1400

نظامی و سارقان شعر

مسعود خیام از سرقت ادبی در دوران نظامی می گوید و به بیان فهرستی از سرقت های ادبی که در کتاب شمس قیس رازی آمده است می پردازد.

23 فروردین 1400
تعداد: (52)