بهترین زمان سفر به چین

به گزارش مجله سرگرمی، بهترین زمان سفر به چین، چهارمین کشور پهناور دنیا

چین کشوری پهناور در شرق قاره آسیا است که در سال های اخیر با پیشرفت های چشمگیری که داشته توانسته موج عظیمی از گردشگران خارجی را به سمت کشور خود روانه سازد. در این کشور شرایط آب و هوایی گوناگونی بر بخش های مختلف آن حاکم است که می تواند بر میزان سفرهای خارجی آن تاثیر گذار باشد، همچنین جشنواره های مختلفی که در این کشور برگزار می شود و فصل های حراج که مختص خرید هستند هر کدام به نوبه خود می توانند دلیلی مناسب برای سفر به چین باشند. از همین رو ما در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران قصد داریم تا بهترین زمان سفر به چین از حیث هر کدام از دلایل بالا بررسی کنیم تا شما عزیزان بنابر نیاز و هدفتان برنامه سفری خود را تنظیم کنید و سفری هدفمند و عالی را تجربه کنید. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

بهترین زمان سفر به چین

بهترین زمان سفر به چین از نظر آب و هوایی

از نظر شرایط آب و هوایی بهترین زمان سفر به چین بستگی به این دارد که شما به کدام قسمت از کشور می خواهید سفر کنید. در فصل تابستان بین ماه های تیر، مرداد و شهریور در شهرهای جنوبی این کشور به دلیل بارش ها و طوفان های تابستانه ای که رخ می دهد شرایط کمی برای مسافران سخت می گردد که پیشنهاد می کنیم شهرهای شمالی این کشور برای سفرتان انتخاب کنید. بهترین زمان بازدید از نواحی کوهستانی، مناطق شمالی چین، مغولستان داخلی، منطقه تبت، در طول تابستان است که هوا گرم و شرایط جوی مساعدی حاکم است.

همانطور که می دانید تفریحاتی آبی و کروزسواری یکی از پرطرفدارترین تفریحات در سفر به چین محسوب می گردد، پس به این منظور سعی کنید در فصل تابستان جنوب چین را رها کرده و به سمت مناطق شمالی سفر کنید.

دیگر فصل های سال هم برای سفر به چین شرایط خاص خودش را دارد به طور مثال در فصل بهار منظره هایی شگفت انگیز از شکوفه های بهاری در این کشور پدید می آیند و شرایط دلچسبی را برای کسانی که به آن سفر کرده اند پدید می آورد. در این فصل پیشنهاد ما این است که به سمت مناطق شمالی چین سفر کنید و از تماشای شکوفه های بهاری نهایت لذت را ببرید.

فصل زمستان که از ماه آذر تا فروردین در این کشور است، به دلیل سرمایی که در آن به وجود می آید از میزان گردشگران آن کاسته می گردد ولی در صورتی که شما خواهان پرداخت هزینه پایین هستید می توانید با تحمل سرما و تقریبا شرایط گردشگری سخت این زمان را برای سفرتان انتخاب کنید، اما قاعدتا نمی تواند جز بهترین زمان به چین به حساب بیاید.

از بهترین تفریح هایی که در این فصل می توانید در چین انجام دهید رفتن به پیست ها اسکی و همچنین شرکت در فستیوال برف و یخ هاربین است. این جشنواره هر سال در فصل زمستان برگزار می گردد سازه های یخی شگفت انگیزی را از بناهای جهان به طور مینیمال در فضایی محدود ساخته می گردد و گردشگران زیادی برای تماشای این سازه های یخی به چین سفر می کنند.

در مطلب هاربین خبرنگاران می توانید بیشتر و کاملتر با این جشنواره در چین آشنا شوید.

به غیر از فستیوال هاربین، پکن، هاربین، هنگ کنگ و سانیا هم در فصل زمستان شرایط مساعدی را برای سفر دارا می باشد.

و اما پادشاه فصل ها پاییز در صورتی که شما علاقمند به طبیعت هستید و می خواهید طبیعت را در هفت رنگ جذاب تماشا کنید، پیشنهاد می کنیم که پاییز را برای سفرتان انتخاب کنید. از اواخر مهر ماه تا اواخر ماه آذر می تواند برای این منظور بهترین زمان سفر به چین به شمار بیاید. شما می توانید در این زمان به سمت مناطق جنوبی چین بروید و از طبیعت بی حد و حصر زیبای این کشور لذت ببرید. کوهستان هونگ شان، دره جیو ژایگو، شهر پکن و شهر کونمینگ از مقاصد مناسب سفر در فصل پائیز هستند.

بهترین زمان سفر به چین از نظر رویدادها

در صورتی که هدف از سفر به چین شرکت در رویدادها و فستیول هایی است که در این کشور برگزار می گردد، بهترین زمان سفر به چین متفاوت خواهد بود. از همین رو ما در ادامه مطلب بهترین زمان سفر به چین می خواهیم به چند مورد از مهم ترین فستیوال هایی که در این کشور برگزار می گردد اشاره داشته باشیم. سعی کنید تور چین خود را در این زمان ها خریداری کنید.

  • جشن کریسمس در چین

یکی از مهمترین جشن هایی که در این کشور برگزار می گردد و مسافران زیادی از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند تا در برگزاری آن شرکت کنند جشن کریسمس است. این جشن سال نو که در اول ژانویه هر سال برگزار می گردد در آن مردم چین لباس های ها نو به تن می کنند و انواع شیرینی و خوراکی را برای پذیرایی از مهمانان خود خریداری می توانند و در طول اجرای آن کوچکترها به بازدید از بزرگترها می فرایند. در زمان جشن سال نو تمام خیابان های چین، چراغانی شده و جشن در گوشه و کنار این کشور پهناور بر پا می گردد.

توجه داشته باشید که این جشن سال نو با جشن سال نو چینی ها فرق دارد.

یکی از معروف ترین پایکوبی های چینی هم در طول این مراسم اجرا می گردد پایکوبی اژدها است و در چینی ها در هنگام سال نو در این پایکوبی را اجرا م یکنند. پایکوبی اژدها به این صورت است که دو نفر لباسی از اژدها بر تن کرده و با حرکات خاصی به دنبال سبزیجات می گردند و هماهنگ با موزیک در کوچه و خیابان ها حرکت می کنند.

  • جشن بهار یا سال نو چینی

با توجه به این که در پاراگراف بالا هم گفتیم، در چین دو بار سال نو را جشن می گیرند، یک بار در کریسمس و دیگری هم همان سال نوی چینی است. این مراسم که در ماه بهمن برگزار می گردد در آن شروع فصل بهار در این کشور جشن گرفته می گردد و هر سال را با نام یک حیوان چینی ها نام گذاری می کنند و برای آن ویژگی های خاصی را تعریف می کنند. مردم چین در طول این مراسم خانه های خودشان را با شکوفه های گیلاس تزئین می کنند که نمادی از آمدن فصل بهار است. در چین آب به تنهایی نشانه روشنایی و حیات است. همچنین چینی ها استفاده از شکوفه گل ها، آب و رنگ قرمز را نمادی از خوشبختی می دانند. قدمت این جشن به سه هزار سال قبل تر از میلاد مسیح برمی گردد و در کشورهای دیگری نظیر اندونزی، کره، ژاپن، سنگاپور، ویتنام و مالزی نیز جشن گرفته می گردد.

  • جشن قایق اژدها

از دیگر فستیوال های مهم چین که می توانید دلیلی باشد برای بهترین زمان سفر به چین ، جشن قایق اژدها است. این جشنواره یکی دیگر از هیجان انگیزترین جشن های ملی کشور چین محسوب می گردد که در 5 روز از 5 ماه مختلف برگزار می گردد. این جشن روایت گر مرگ و زندگی و افسانه معروف چینی به نام Chu Yuanاست.

خوردن غذای مخصوص، پوشیدن لباس هایی به عنوان نمادی از اژدها و مسابقه هیجان انگیز قایق های دراگون از جمله مهمترین اتفاقات روز جشن در چین هستند. البته باید بدانید که بعد از انقلاب در چین این روز را به نام Poets Day می شناسند. چینی ها معتقد هستند که اولین شعر در تاریخ چین در این روز سراییده شده است. استفاده از قایق ها با نقاشی هایی از اژدها نشانی از آوردن زندگی جدید است. جشن قایق اژدها در 7 ژوئن برگزار می گردد.

  • جشن پاییزه در چین

اگر برنامه سفری شما به چین در فصل پاییز باشد هم در این کشور جشنواره ای به نام ماه یا moon festival برگزار می گردد که در آن مردم چین علاوه بر جشن و شادی، کیک شیرینی خوشمزه ای به نام کیک ماه نیز پخته می گردد. در چین باستان ماه را مقدس می دانستند و حرکت آن را باعث رشد گیاهان و تغییر فصل به شمار می آوردند. این جشنواره از تاریخ 15 تا 17 سپتامبر برگزار می گردد و یکی از بهترین زمان ها برای سفر به چین محسوب می گردد چرا که شما هم می توانید از طبیعت این کشور بهره ببرید و هم در جشنواره آن شرکت کنید.

  • جشن فانوس در چین

دیگر جشنواره ای که سبب می گردد بهترین زمان سفر به چین برای مسافران باشد، جشن فانوس است. این جشنواره که در بین تاریخ 5 فوریه تا 7 مارس برگزار می گردد یکی از معروف ترین جشن های چینی به شمار می رود و در آخرین روز فستیوال بهاری یا ه مان جشن سال نوی چینی برگزار می گردد. این جشنواره سابقه 2 هزار ساله دارد و قدمت آن به زمان سلسله هان بر می گردد. در این روز بر فانوس ها نوشته ها و جملات توسط مردم نوشته می گردد و فانوس ها را در هنگام شب به آسمان می فرستند.

لازم به ذکر است که بگوییم که این جشنواره در این کشور بنابر شرایط جغرافیایی که دارا می باشد، گزینه خوبی برای جشن دریافت محسوب می گردد اما در کشورهایی که شرایط آب و هوایی خشکی دارا هستند مانند کشور خودمان ایران به هیچ وجه پیشنهاد نمی گردد که فانوس به هوا بفرستید چرا که با وزیدن باد این آتش های پرنده به خانه ها و درختان آسیب می رسانند و سبب خسارات جبران ناپذیری می شوند.

بهترین زمان سفر به چین از نظر آب و هوایی

خرید جز جدا نشدنی برای هر مسافری است، به خصوص که اگر کشور مقصد چین باشد. در این کشور به دلیل تنوع و ارزانی اجناس سالانه افراد زیادی هستند تمایل بالایی برای رفتن به بازارهای پر زرق و برق این کشور دارند. اما آنچه که لازم است قبل از خرید کردن بدانید آداب و رسوم خاص مربوط به هر کشور می باشد. قطعا در این کشور فصل ها و زمان هایی وجود دارد که تخفیف های هیجان انگیزی بر روی اجناس قرار بگیرد، ما در ادامه این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم چرا که خود یکی از مهمترین عوامل در مطرح شدن بهترین زمان برای سفر به چین به شمار می آید.

خواندن این مطلب برای خرید در چین خالی از لطف نیست

namit.ir: نامیت: مجله گردشگری و مسافرتی

malcom.ir: مالکوم: اخبار و رویدادهای ورزشی

lison.ir: لیسون: مجله هنر هفتم، سینما

منبع: الی گشت
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 85388

به "بهترین زمان سفر به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان سفر به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید