هدف دولت از حذف چهار صفر پول ملی

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اهداف بودجه 99 دوسالانه تنظیم می گردد نه بدان معنا که در سال 1400 بودجه ای به مجلس ارائه نگردد بلکه به این معنا که بودجه بصورت غلتان ارائه خواهد شد.

هدف دولت از حذف چهار صفر پول ملی

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با مهر، در مورد لایحه حذف چهار صفر از پول ملی کشور گفت: نظر من نسبت به این لایحه مثبت است اما مشروط به اینکه سیاست هایی برای تثبیت ارزش پول ملی در کنار این لایحه تصویب و اجرایی گردد.

نماینده مردم گچساران در مجلس گفت: دولت به خاطر تورم فزآینده و طولانی قصد حذف چهار صفر از پول ملی کشور را دارد. بنابراین نباید مجددا پس از حذف چهار صفر، چنین تورمی در کشور ایجاد گردد. مجلس باید مطمئن گردد در کنار لایحه حذف 4 صفر، دولت به دنبال اجرای سیاست های تثبیت ارزش پول ملی است. نباید چنین تورمی پس از تصویب این لایحه تکرار گردد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مورد اقدامات دولت برای اصلاح ساختار بودجه گفت: دولت منشوری را برای اعمال 10 تغییر جهت اصلاح ساختار بودجه به شورای هماهنگی سران قوا ارسال نموده است، این منشور در شورای هماهنگی در حال آنالیز است تا به یک چارچوبی که مورد توافق سران قواست برسد و به مجلس ارائه گردد.

وی در مورد تأثیر اصلاح ساختار بودجه بر تدوین لایحه بودجه سال 99 توضیح داد: اصلاح ساختار بودجه بر سازوکار تدوین بودجه سال 99 تأثیرات اساسی خواهد داشت و دستگاه های سیاستگذاری این مسئله را در بودجه 99 مدنظر خواهند گرفت تا بودجه به شکل عملیاتی تدوین گردد.

تاجگردون اضافه کرد: اهداف بودجه به صورت دوسالانه تنظیم می گردد نه بدان معنا که در سال 1400 بودجه ای به مجلس ارائه نگردد بلکه به این معنا که بودجه سال 99 به صورت غلتان ارائه خواهد شد و هدف گذاری بودجه دو ساله است. در حال حاضر بخشنامه های بودجه در سازمان برنامه و بودجه در حال آنالیز است.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 43797

به "هدف دولت از حذف چهار صفر پول ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف دولت از حذف چهار صفر پول ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید