10 استان دیگر در نوبت اعمال تغییر ساعات اداری

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل شرکت توانیر گفت: طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران داده شده است و تا به امروز تغییر ساعات اداری در 10 استان کشور که گرمسیر هستند، اجرایی شده است و احتمالاً در روز های آینده تعداد استان های مشمول این طرح به 20 استان می رسد.

10 استان دیگر در نوبت اعمال تغییر ساعات اداری

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر گفت: محدودیت هایی که سال گذشته ایجاد شد و خاموشی هایی که رخ داد، سال جاری تکرار نخواهد شد؛ چرا که هماهنگی ها جهت مدیریت بار در بخش صنعتی سال جاری با هماهنگی وزارت صمت و با رعایت برنامه های مدیریت بازار، از مدت ها پیش شروع شده است.

کردی با ابراز اینکه از ابتدای سال جاری تا به امروز شاهد رشد بیش از 10 درصدی مصرف برق صنایع بودیم، گفت: بعلاوه براساس مصوبه هیئت وزیران، پس از اتمام دوره اوج بار، هیچ محدودیتی در مصرف صنایع وجود نخواهد داشت و حتی در صورت تجاوز از دیماند (مصرف برق بیش از قرارداد) نیز با آن ها همکاری خواهد شد.

مدیرعامل توانیر در مورد برنامه های همکاری با بخش کشاورزی نیز گفت: با برنامه های تعریف شده کشاورزان می توانند در صورت همکاری با برق، از تعرفه رایگان در 19 ساعت از شبانه روز بهره مند شوند.

کردی ادامه داد: این برنامه ها به گونه ای است که هیچ خللی در کشاورزی کشور ایجاد نخواهد شد و حتی می تواند باعث کاهش هزینه های کشاورزان گردد چرا که در این برنامه ها، کشاورزان می توانند در صورت عدم استفاده از چاه های کشاورزی به مدت 5 ساعت در بازه زمانی 11 تا 18، از برق رایگان در بقیه ساعت ها استفاده نمایند.

مدیرعامل شرکت توانیر بعلاوه در مورد نیروگاه های فراوری برق نیز گفت: در کشور سبدی از انواع نیروگاه ها وجود دارد و این تنوع در منابع فراوری، لازمه حفظ پایداری شبکه برق است.

کردی اضافه نمود: براساس برنامه ریزی های انجام شده، 15 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی، 10 هزار مگاوات نیروگاه تنوپذیر و 10 هزار مگاوات نیروگاه صنایع، باید طی 4 سال دولت سیزدهم به مدار بیاید.

وی با بیان این که 82 درصد از نیروگاه هایی که قرار است به بهره برداری برسند، با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می گردد، گفت: از ابتدای تاریخ صنعت برق ایران تا به امروز، فقط یک هزار مگاوات نیروگاه تنوپذیر به مدار آمده بود درحالی که در طول 4 سال آینده تنها 10 هزار مگاوات نیروگاه تنوپذیر نو وارد مدار خواهد شد.

کردی بعلاوه درباره شرایط فراوری تجهیزات مورد احتیاج صنعت برق نیز گفت: خوشبختانه در زمان حاضر به خودکفایی نزدیک به صددرصدی در ساخت تجهیزات مورد احتیاج صنعت برق رسیده ایم و حتی شرکت های توانمند ایرانی، توان تأمین کالا های برقی مورد احتیاج سایر کشور ها را نیز دارند.

وی درباره تلفات شبکه های برق نیز گفت: تلفات در ذات شبکه های برق است و این تصور که می توان تلفات را به صفر رساند اشتباه است.

وی افزود: در زمان حاضر تلفات شبکه های برق به زیر 10 درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت توانیر توضیح داد: سختگیرانه ترین بخش مصوبه دولت برای مدیریت مصرف، مربوط به ادارات دولتی است؛ به طوری که این دستگاه ها، باید حتماً در ساعات اداری 30 درصد و غیراداری 60 درصد نسبت به پارسال کاهش مصرف را داشته باشند.

وی ادامه داد: تمام ادارات دولتی در تهران مجهز به کنتور های هوشمند کنترل از راه دور شده اند که باعث رؤیت پذیر شدن مصرف برق این ادارات می گردد و به این ترتیب مصرف آن ها از راه دور در مرکز کنترل برق تهران بزرگ رصد می گردد. اطلاعات این ادارات هر 5 ثانیه یک بار به مرکز کنترل ارسال و در صورت احتیاج برق آن ها از راه دور قطع می گردد.

وی در مورد تغییر ساعات کاری ادارات نیز گفت: طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران داده شده است و تا به امروز، تغییر ساعات اداری در 10 استان کشور که گرمسیر هستند، اجرایی شده است و تغییر ساعات به شکلی است که ادارات قبل از ساعت 13 و 30 دقیقه تعطیل شوند تا در دوره اوج مصرف که از ساعت 13 یا 14 شروع می گردد، ادارات تعطیل شده باشند.

کردی ادامه داد: این طرح سبب تناسب بخشی به شرایط ترافیک هم خواهد شد که مصوبات اولیه آن در 10 استان دیگر نیز تهیه شده است و احتمالاً در روز های آینده، تعداد استان هایی که باید تغییر ساعات بخش اداری را داشته باشند، به 20 استان می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164357

به "10 استان دیگر در نوبت اعمال تغییر ساعات اداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 استان دیگر در نوبت اعمال تغییر ساعات اداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید