اخبار اقتصادی

یکه تازی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس

تهران (پانا) - آنالیز فرایند معاملات بازار بورس در هفته جاری نشان می دهد که ارزش کل معاملات این بازار با 20 درصد کاهش نسبت به هفته گذشته از 428 هزار و 729 میلیارد ریال به 342 هزار و 998 میلیارد ریال کاهش یافته است. حجم کل معاملات هم از 49 هزار و 315 میلیون سهم در هفته...

29 شهریور 1400

حایری: 25 میلیون مشترک، کمتر از الگوی معین شده، برق مصرف کردند

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: حدود 82 درصد (25 میلیون مشترک) کمتر از الگوی معین شده (در منطقه ها معتدل 300 کیلووات ساعت) مصرف برق داشته اند.

27 شهریور 1400

مالدیو؛ مکان رؤیایی مراسم عروسی شما

زوج های عاشق پیشه، مکان عروسی تان را تعیین کرده اید؟ اگر هنوز هیچ گزینه ای برای برگزاری مراسم عروسی خودتان ندارید جزیره مالدیو نام شما را برای یک تجربه متفاوت و عاشقانه زمزمه می کند. در بهشت رؤیایی این سرزمین پیوند آسمانی خود را ببندید و رؤیای باهم بودن...

25 شهریور 1400

مونسان: گردشگران دنیا به تحریم های آمریکا علیه ایران نه گفتند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگران دنیا و فعالان دنیای صنعت توریسم به تحریم های آمریکا علیه ایران نه گفتند.

25 شهریور 1400

آخر هفته های تهران کجا باشیم؟

بدون هیچ شک و تردیدی باید بگوییم که پایتخت و یکی از کلانشهرهای ایران، یعنی شهر تهران در کنار پر جمعیت بودن خود و تمام اهمیت های سیاسی، مالی، اجتماعی، فرهنگی که از آن برخوردار است، مقصدی فوق العاده جذاب برای تمام گردشگران داخلی و خارجی کشور عزیزمان ایران...

25 شهریور 1400

اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در تحولات جهانی اثرگذار است

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی، معاون امور حقوقی وبین المللی وزارت امور خارجه که در اجلاس وزرای امور خارجه سازمان کشورهای حاشیه اقیانوس هند در جاکارتا شرکت کرده است امروز 16 اسفند 95 طی سخنانی در این اجلاس ضمن اشاره به اهمیت سازمان کشورهای حاشیه...

25 شهریور 1400

مردم کره جنوبی در چه خانه هایی زندگی می کنند؟

هر کشوری برای زندگی، شرایط و قوانین خاصی دارد. برای مثال سازندگان آپارتمان در کره جنوبی خانه هایی می سازند که برای خانواده ایده آل جهت زندگی باشد.

25 شهریور 1400

توصیه انصارالله یمن به عربستان، امارات از یمن عقب نشینی نکرده است

رئیس هیئت ملی مذاکره کننده دولت صنعا با توصیه به رژیم سعودی برای دل نبستن به حمایت های آمریکا تأکید کرد که صلح در منطقه تنها با گفت وگو و تفاهم میسر است.

25 شهریور 1400

تعیین تکلیف قراردادهای موقت ظرف سه سال

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در دنیا قراردادهای موقت 20 ساله و 30 ساله بسته نمی شود، گفت: قراردادهای موقت نیروهای کار باید ظرف سه سال مشخص تکلیف شوند و پس از آن به صورت دائمی درآیند.

25 شهریور 1400

تحقیقات علنی در مالت پیرامون قتل روزنامه نگار افشاگر

در حالی که دو سال از ترور دافنه کاروانا گالیزیا، روزنامه نگار 53 ساله ای که همدستی دولت و بازرگانان مالت در رسوایی اسناد پاناما را فاش کرد، می گذرد، اینک تحت فشار اروپا، یک کمیسیون تحقیق، چگونگی این قتل را بررسی می کند.

25 شهریور 1400

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسسه حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسسه حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار امروز در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های اخلال گران و مفسدان مالی به ریاست قاضی صلواتی به طور علنی برگزار گردید.

25 شهریور 1400

چرا باید به زندگی ژاپنی ها حسادت کنیم؟

خبرنگاران: ژاپن کشور منحصربه فردی با سنت ها و رسوم قدیمی است که نسل به نسل منتقل شده است. این کشور می تواند مدرن باشد و در عین حال هرگز اصالت خود را از دست ندهد. طوری که گاهی اوقات فکر می کنیم که ژاپنی ها از یک سیاره دیگر یا حتی از آینده آمده اند. رویکرد آن...

25 شهریور 1400

کابوس وحشت دختر تهرانی در گاوداری

دختر تهرانی برای دیدار با مردی که در اینترنت با هم آشنا شده بودند پای در گاوداری شوم گذاشت.

25 شهریور 1400

شانزدهمین همایش پاتولوژی از فردا در تهران شروع بکار می نماید

به گزارش خبرنگاران، دکتر حسین دارآفرین با اشاره به محورهای در نظر گرفته برای این دوره از همایش، اضافه نمود: محورهای این همایش درزمینه های آسیب شناسی بالینی وتشریحی شامل تازه های تشخیصی ومباحث جالب وبحث برانگیزپاتولوژی، پیشرفتهاوتازه های تشخیصی درپاتولوژی،...

25 شهریور 1400

احسان حدادی: هزینه ای که برای من می گردد به جیبم نمی رود

احسان حدادی ملی پوش دوومیدانی گفت: هزینه ای که برای من می گردد قرار نیست به جیب من برود، بلکه هزینه تمرین کردن من می گردد.

25 شهریور 1400

رانت بانک های خصوصی اجازه نداد لایحه اصلاح نظام بانکی به خاتمه برسد

رئیس کانون انجمن های صنایع خراسان رضوی گفت: چرا سهم مالیات استان خراسان باید سال به سال افزایش یابد؟ رانت بانک های خصوصی اجازه نداد که لایحه اصلاح نظام بانکی به پایان برسد.

25 شهریور 1400

بانک مرکزی تغییرات نرخ بانکی ارزها را گفت

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی نرخ بانکی دلار آمریکا را امروز دوشنبه با یک ریال افت 29,739 ریال، پوند انگلیس با 243 ریال رشد 46,289 ریال و یورو با 280 ریال افزایش 32,880 ریال تعیین کرد.

25 شهریور 1400

فارس من، شیوه نامه آموزشی و افزایش بودجه دانشگاه مصوب وزارت علوم است

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور گفت: اخذ شهریه از دانشجویان دانشگاه پیام نور براساس ابلاغ افزایش شهریه توسط وزارت علوم است که نسبت به سایر دانشگاه ها از میزان کمتری برخوردار است چراکه دانشگاه تابع سیاست های آموزش عالی است.

25 شهریور 1400

36.7 درصد جمعیت گیلان روستایی هستند

مدیرکل دفتر امور روستایی گیلان، جمعیت روستایی گیلان را 927 هزار نفر معادل 36.7 درصد جمعیت استان دانست و گفت: درآمد پایین یکی از مهمترین عوامل مهاجرت از روستا به شهر است.

25 شهریور 1400

کتاب پیکار با سرنوشت، نوشته واسیلی گروسمان

نشر نیلوفر سال جاری چاپ جدید کتاب پیکار با سرنوشت را پس از سال ها منتشر و در سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه کرد. این کتاب نوشته واسیلی گروسمان نویسنده اوکراینی است که حدود 20 سال پیش با ترجمه سروش حبیبی توسط انتشارات سروش چاپ شده بود.

25 شهریور 1400
تعداد: (10403)