اخبار اقتصادی

آشنایی با فستیوال های معروف غذا در انگلیس

هر کسی در دام این فکر بیفتد که آشپزی انگلیسی کسالت بار یا بی مزه است، قطعاً در هیچ کدام از فستیوال های غذایی هیجان انگیز آن که تولیدکنندگان محلی، دستور پخت های نوآورانه و سرآشپزهای ماجراجو حضور دارند شرکت ننموده اند. با بازدید از یکی از این فستیوال ها...

5 مهر 1399

امضای یک تفاهم نامه تازه برای حمایت از تئاتری ها در دوران کرونایی

تفاهم نامه مشارکت در امور فرهنگی و هنری میان انجمن صنفی هنرمندان تئاتر تهران در راستای وظیفه کارآفرینی و اشتغال زایی و مجموعه تئاتر محراب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران عصر سه شنبه 7 مردادماه منعقد شده است.

3 مهر 1399

سایپا تیپ بندی شاهین را بیان نمود

خودروی سایپا شاهین به عنوان جدیدترین محصول گروه خودروسازی سایپا در شرایط فروش این شرکت با پیش پرداخت 80 میلیون تومانی ثبت سفارش می شود، درحالی که هنوز قیمت نهایی این خودرو اعلام نشده و در زمان تحویل به مشتریان اعلام خواهد شد.

1 مهر 1399

جنگ سرد با چین چه هزینه هایی برای آمریکا دارد؟

ایسنا نوشت: اقدام رئیس جمهوری آمریکا برای تعطیلی کنسولگری چین در هوستون تازه ترین تنش میان واشنگتن و پکن است که روابطشان از ماه مارس که پاندمی ویروس کرونا در آمریکا شدت گرفته، تیره تر شده است.

30 شهریور 1399

تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری در سفارت ایران در جمهوری آذربایجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی بر لزوم تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری در سفارت ایران در جمهوری آذربایجان با موضوع استان های شمال غرب کشور تأکید کرد.

26 شهریور 1399

سینمای جنوب شهر خالی از رئالیسم

به هرحال این نوع زندگی ها در فیلم های موج نویی هم کمتر دیده می شد و ما به ندرت تصویر تکان دهنده و رئالیستی از این زندگی ها در فیلم های موج نویی می بینیم.

22 شهریور 1399

پیش بینی بازار مسکن پس از ریزش بورس

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، درباره دلایل عدم توقف افزایش قیمت مسکن به ویژه در تهران اظهار کرد: قیمت مسکن تابع دو متغیر کلان میزان مصرف و میزان سرمایه گذاری است. اما از آنجایی که سایر بازارهای سرمایه...

19 شهریور 1399

ماجرای پر دردسر یک کلیک اشتباه!

زن جوان که هراسان و اشک ریزان وارد کلانتری شده بود ، درباره ماجرای تلخی که زندگی اش را به هم ریخته بود به کارشناس اجتماعی کلانتری قاسم آباد مشهد توضیحاتی ارائه داد.

18 شهریور 1399

انتشار گزارش های قیمت مسکن از دو هفته دیگر، آمار، واقعی و جامع نبود

خبرنگاران : معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گزارش های قیمت مسکن مجددا از انتها شهرسورماه منتشر می گردد، گفت: این بار گزارش قیمت مسکن در مقایسه کشوری و با اطلاعات تمام استان ها منتشر می گردد.

16 شهریور 1399

معرفی اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20

اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20 با موضوع کرونا معرفی شدند.

13 شهریور 1399

لبنان، پیش بینی حسان دیاب درباره ورود موج دوم کرونا

نخست وزیر لبنان از احتمال ورود موج دوم ویروس کرونا به این کشور خبر داد.

11 شهریور 1399

اظهارات ضد ایرانی فرزند شاه سعودی

معاون وزیر دفاع عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنانی خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل شد.

10 شهریور 1399

وزیر نیرو: عراق تا خاتمه سال جاری کل بدهی برقی خود را پرداخت می نماید

چندین سال است که عراق یکی از مشتریان پروپا قرص گاز و برق ایران بوده، اما در سال های اخیر چندان در پرداخت مطالبات خود خوش قول نبوده و این در حالی است که بر اساس مذاکرات اخیر اجرا شده بین دو کشور به نظر می رسد که این کشور قصد افزایش همکاری با ایران دارد. به...

9 شهریور 1399

تخم مرغ گران نشده، فقط افزایش قیمت داشته است!

تخم مرغ گران نشده است. مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور با بیان این مطلب، افرود: افزایش قیمت تخم مرغ به علت افزایش هزینه های تولید است.

8 شهریور 1399

با 8 مورد از قدیمی ترین فانوس های دریایی جهان آشنا شوید

قبل از ساختن فانوس های دریایی، برای راستا یابی کشتی ها، از آتشدان های بزرگی که روی صخره ها نصب می شد استفاده می کردند. افراد به مرور متوجه شدند که برای افزایش دید آتش، باید بناهایی برای تقویت قدرت آتش بسازند و این گونه بود که اولین فانوس های دریایی ساخته...

6 شهریور 1399

خبرنگاران نوبخت: راه آهن میانه - تبریز تا انتها امسال تکمیل می شود

تبریز - خبرنگاران - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه برای تکمیل پروژه راه آهن میانه - تبریز 100 میلیارد تومان اعتبار نقدی در اردیبهشت به پیمانکار پرداخت شد، گفت: این طرح تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

2 شهریور 1399

صادرات گاز آمریکا به نصف کاهش یافت

صادرات گاز آمریکا به نصف کاهش یافت و بسیاری از خریداران گاز آمریکا سفارشات خود را لغو نموده اند.

31 مرداد 1399

ترامپ: بولتون کاملا بی کفایت و دروغگو است

رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر با ابراز خشم خود از اقدام مشاور سابق امنیت ملی این کشور در انتشار کتابش نوشت که بولتون کاملا بی کفایت و دروغگو است.

31 مرداد 1399

خرید آجیل به صرفه از نزدیک ترین سوپرمارکت

خبرنگاران: بسته های کوچک و شیک پسته هفت هزار تومانی و مغز تخمه دو هزار تومانی در سوپرمارکت ها احتمالا همیشه در حال وسوسه کردن شما هستند؛ به خصوص که تنوع این محصولات زیا داست و می توان بادام درختی و بادام هندی هم در میان شان پیدا کرد. احتمالا پیش خودتان...

30 مرداد 1399

فیلم منتخب ونیز چرا در فجر رد شد؟

کارگردان فیلم سینمایی دشت خاموش که در کنار خورشید مجید مجیدی و جنایت بی دقت شهرام مکری سینمای ایران را در جشنواره ونیز نمایندگی می نماید، از ردشدن فیلمش از سوی هیأت انتخاب فجر گفت.

29 مرداد 1399
تعداد: (382)