اخبار اقتصادی

راهنمای دریافت ویزای تایلند

شرایط دریافت ویزای تایلندتایلند جز آن دسته مقاصدی است که به دلیل جاذبه های طبیعی و توریستی جالب و متعددی که دارد، هواداران بسیار زیادی را در سراسر دنیا در سال های اخیر توانسته کسب کند. نکته ای که در رابطه با سفر به این کشور باید بدانید این است که تمامی...

20 آبان 1398

فین تک؛ وام های کوچک با کارآفرینی مناسب ، جزئیات یک نمونه در چین

فین تک های خصوصی در چین مردم را از گرفتاری در سیستم بانک های دولتی رها نموده اند. آن ها با پرداخت سریع و آنلاین وام های کوچک به کسب وکارهای کوچک، امکان کارآفرینی را برای جوان ها فراهم کره اند.

20 آبان 1398

هزینه برای خشونت در دنیا از مرز 14 تریلیون دلار گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، هزینه اعمال خشونت آمیز در دنیا طی سال 2014 به رقمی بالغ بر 14.3 تریلیون دلار رسید که معادل با مجموع اقتصاد 6 کشور برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، اسپانیا و انگلستان است.

19 آبان 1398

رئیس مجلس عوام انگلیس استعفا داد

رئیس مجلس عوام انگلیس پیش از استعفای رسمی در اعتراض به تعطیلی اجباری ماه گذشته این نهاد، برای آخرین بار در مجلس حاضر شد.

19 آبان 1398

درخواست چین برای آزادی مدیر اقتصادی شرکت هوآوی در کانادا

سفارت چین در کانادا خواهان آزادی مدیرمالی شرکت هوآوی شد که به اتهام نقض تحریم های آمریکا در بازداشت به سر می برد.

18 آبان 1398

ایران سومین وارد کننده کائوچو از مالزی شناخته شد

خبرنگاران: اداره آمار مالزی اظهار داشت ایران در ژانویه سال جاری 7.6 درصد کل کائوچوی صادراتی مالزی را وارد کرد و سومین واردکننده این محصول از مالزی شناخته شد.

17 آبان 1398

گزارش، نگاهی به اهم فعالیت های هیات تاجیکستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل

هیات تاجیکستان با حضور نخست وزیر و وزیر امور خارجه ضمن حضور در مجمع عمومی، شورای امنیت و رویدادهای جانبی هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل، با شماری از هیات های خارجی و مقامات سامان ملل نیز دیدار کردند.

15 آبان 1398

حزب کانگریس: لغو قانون 370 توسط دولت هند برای سرپوش گذاشتن بر مسائل مالی است

سخنگوی بزرگترین حزب اپوزیسیون هند گفت: دولت مودی دارای ضعیف ترین مدیریت مالی 45 سال اخیر هندوستان است.

14 آبان 1398

تعمیق روابط ایران و عمان با گردشگری

مناسبات دو کشور دوست، مسلمان و همسایه، ایران و عمان، بیش از پیش در مسیری سازنده و اثربخش قرار گرفته است؛ مناسباتی که به رغم چالش های منطقه ای هیچ گاه رو به افول نبوده و همیشه بر مبنای حسن تفاهم میان دو دولت و دو ملت، موجب هم افزایی منافع طرفین شده است....

11 آبان 1398

سرمایه های خارجی برای توسعه استان

آذربایجان غربی به دلایل مختلف از توسعه پرشتاب در سال های گذشته بازمانده، اما توسعه آن طی یکی 2 سال گذشته - با توجه به ظرفیت های بالقوه اش - با رشد بیشتری همراه بوده است.

10 آبان 1398

ترامپ: آمریکا و چین زودتر از موعد توافق تجاری را امضاء می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه پیش از سفر به کالیفرنیا در سخنانی اعلام نمود: انتظار داریم آمریکا و چین مرحله اول توافق تجاری میان دو کشور را پیش از زمان مورد نظر به امضاء برسانند.

9 آبان 1398

اتاق مشترک ویتنام و ایران در هانوی تأسیس می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اتاق ایران، غلامحسین شافعی که در صدر هیاتی تجاری به ویتنام سفر نموده، در ملاقات با رئیس اتاق بازرگانی ویتنام از حمایت دولت و مجلس در ایران از توسعه روابط مالی میان بخش خصوصی دو کشور اطلاع داد و خواهان تقویت فعالیت تجار دو...

9 آبان 1398

کاهش هزینه های حمل کالا با خط مستقیم کشتیرانی ایران و عمان

خبرنگاران: رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی عمان در ایران ابراز امیدواری کرد راه اندازی خط کشتیرانی مستقیم بین بنادر ایران و عمان شروعی برای افزایش همکاری های تجاری بین دو کشور باشد.

7 آبان 1398

چین به دنبال صادرات آموزش عالی است

اعلام دانشگاه پکن مبنی بر اختصاص بیش از 11 میلیون دلار به منظور تاسیس یک دانشکده بیزینس در آکسفود در اویل سال آینده قرارداد بزرگی بود که توجه رسانه های انگلیسی را جلب کرد.

5 آبان 1398

آمریکا بانک مرکزی ایران را تحریم کرد ، ترامپ: تحریم های جدید بسیار بزرگ هستند

رئیس جمهور آمریکا از تحریم بانک مرکزی ایران خبر داد و مدعی شد که تحریم های جدید بسیار بزرگ هستند.

3 آبان 1398

سند جامع همکاری ایران و چین امضا شد

خبرنگاران: وزیر بازرگانی چین و وزیر اقتصاد ایران در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و چین سند جامع همکاری دو کشور را امضا کردند.

2 آبان 1398

تعلیق فروش تسلیحات به ترکیه از سوی انگلیس

مقامات انگلیسی اعطای مجوز های جدید فروش تسلیحات به ترکیه را تعلیق و آن را منوط به نتیجه آنالیز مجدد کردند.

1 آبان 1398

تایلند 1300 مسلمان روهینگیا را اخراج کرد

خبرنگاران: دولت تایلند علی رغم هشدارهای گروه های حقوق بشری بیش از 1300 مسلمان روهینگیا را که از خشونت های داخلی میانمار به این کشور پناه آورده بودند، اخراج نموده است.

30 مهر 1398

کارگاه آموزش گلیم بافی در اردبیل برگزار می گردد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل گفت: در راستای توسعه مالی و همچنین افزایش دانش بومی محله سلمان آباد، کارگاه آموزش گلیم بافی در محل فرهنگسرای فجر شهر اردبیل برگزار می گردد.

30 مهر 1398

تورم یک درصدی کشورهای اروپایی

تورم کشورهای عضو منطقه یورو بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح یک درصد باقی ماند.

28 مهر 1398
تعداد: (178)