مسکو: آمریکا به دنبال بی ثبات کردن روسیه است

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس مجلس دومای روسیه هشدار داد که واشنگتن از طریق تلاش برای تحریک اعتراضات غیرقانونی در مسکو به دنبال بی ثبات کردن اوضاع روسیه است.

مسکو: آمریکا به دنبال بی ثبات کردن روسیه است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ویاچسلاو ولودین رئیس مجلس دومای روسیه امروز (پنجشنبه) در نشستی با دیوسدادو کابلو رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا به مداخله واشنگتن در امور داخلی کشورهای جهان اشاره کرد و گفت که ایالات متحده از طریق تلاش برای تحریک اعتراضات غیرقانونی در مسکو، به دنبال بی ثبات کردن اوضاع روسیه است.

به نوشته خبرگزاری روسی تاس، ولودین توضیح داد: متأسفانه، اقدامات [آمریکا] فقط به موضوعات مرتبط با اقتصاد و تحریم محدود نمی شود.

بنا به گفته این مقام روس، واشنگتن به دنبال مداخله در امور داخلی روسیه و بی ثبات کردن اوضاع این کشور از طریق مداخله و تلاش برای تحریک به برگزاری راهپیمایی های غیرقانونی گسترده است.

وی به همتای ونزوئلایی خود در توضیح اقدامات ثبات زدای واشنگتن در روسیه گفت: وقتی یک وب سایت سفارت (آمریکا) مسیرهای راهپیمایی غیرقانونی را منتشر می کند، وقتی خروجی های رسانه های دولتی آلمان شهروندان ما را به مشارکت در این راهپیمایی ها ترغیب می کنند، این ها روش هایی است که برای شما شناخته شده است. به همین دلیل است که به خوبی در خصوص این موضوعات یکدیگر را درک می کنیم.

ولودین با اشاره به این موارد ادامه داد: و این به مفهوم به سر بردن در وضعیتی است که در آن به طور دائم تلاش هایی برای مداخله خارجی صورت می گیرد. تمامی اینها با هدف تخریب نظام یک کشور صورت می گیرد.

طبق گزارش تاس، راهپیمایی هایی در حمایت از نامزدهای مستقل که مجوز ثبت نام در انتخابات محلی را کسب نکرده اند، در 20 ژوئیه(29 تیرماه)، 27 ژوئیه (5 مردادماه)، سوم آگوست (12 مردادماه) و 10 آگوست (19 مردادماه) در مسکو برگزار گشت.

طبق این گزارش، تظاهرات های 27 ژوئیه و سوم آگوست غیرقانونی بوده است. در تاریخ 17 آگوست (26 مردادماه)، راهپیمایی قانونی توسط حزب کمونیست برای برگزاری انتخابات منصفانه برگزار گشت.

بر اساس این گزارش، کمیسیون تحقیق در خصوص مداخله خارجی در امور داخلی روسیه دوما در ماه آگوست آغاز به کار کرد تا تحقیقاتی را درباره اقدامات برخی دیپلمات ها و رسانه های خارجی در دوران اعتراضات غیرقانونی مسکو انجام دهد.

آمریکا دائماً به مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر متهم بوده است و در سال های اخیر، مداخله این کشور در امور داخلی ویتنام، هنگ کنگ، ونزوئلا، روسیه، چین و ایران برجسته بوده و واکنش مقامات این کشورها را به همراه داشته است.

ق

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 53126

به "مسکو: آمریکا به دنبال بی ثبات کردن روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا به دنبال بی ثبات کردن روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید