نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران درباره بیمه زنان خانه دار توضیحاتی داد و گفت که یکی از دغدغه های زنان خانه دار، آینده آن هاست لذا به منظور از بین بردن دغدغه این زنان بیمه این گروه را در دستور کار قرار دادیم و بر این اساس قرار شد زنان خانه دار از 18 تا 50 سالگی در صورت تمایل به نزدیکترین شعبه محل سکونت خود مراجعه و درخواست بیمه نمایند البته زنان مجرد هم می توانند درخواست بدهند و از این فرصت بهره مند شوند.

نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار

ناهید حیدری در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اضافه کرد: نرخ حق بیمه زنان خانه دار از 12 تا 18 درصد بسته به نوع خدمات برای این گروه متفاوت است که می توانند یکی از آنها را انتخاب نمایند.

وی ادامه داد: خدماتی که با نرخ 12 درصد ارائه می گردد شامل خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است. خدمات با نرخ 14 درصد شامل بازنشستگی فوت قبل و بعد از بازنشستگی است و کاملترین خدمت ما بیمه 18 درصد دارد که بازنشستگی قبل و بعد فوت و از کار افتادگی را شامل می گردد و زنان خانه دار اعم از متاهل و مجرد می توانند خود را بیمه نمایند.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران با بیان اینکه پایه اولیه پرداخت حق بیمه برای نرخ 12 درصد 180 هزار تومان و برای نرخ 18 درصد 250 هزار تومان است گفت: این مبلغ غیر از خدمات درمانی است و سرانه درمان نیز به آن اضافه می گردد. سرانه درمان سال جاری هنوز تعیین نشده اما سال قبل حدود 40 هزار تومان بود.

حیدری در پاسخ به اینکه اگر زن خانه دار متاهلی تحت بیمه همسر خود قرار داشته باشد باید چه کند؟ گفت: مسئله ای وجود ندارد و زنان خانه داری که تحت پوشش بیمه همسرشان هستند نیز می توانند خود را بیمه نمایند اما سرانه درمان را لازم نیست بپردازند و از دفترچه درمانی که تحت تکفل همسرشان هستند استفاده می نمایند.

وی درباره شرایط بازنشستگی زنان خانه دار نیز اظهار کرد: بازنشستگی آنها طبق شرایط عام سازمان تامین اجتماعی است. یعنی در 45 سالگی با 30 سال سابقه و 55 سالگی با 20 سال سابقه می توانند درخواست بازنشستگی بدهند.

حیدری ادامه داد: در تهران 5 هزار زن خانه دار داریم و استقبال بسیار خوب بود به گونه ای که سال گذشته 13.5 درصد رشد در این تعداد را شاهد بودیم.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران در ادامه درباره تفاوت بیمه خویش فرما با بیمه زنان خانه دار اظهار کرد: در بیمه خویش فرما فردی که مراجعه کند باید صاحب شغل باشد. قبلاً خانه داری را شغل لحاظ نمی کردیم که با مصوبه بیمه زنان خانه دار اکنون خانه داری نیز یک شغل محسوب می گردد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 22347

به "نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید