نشست با شهردار تهران و بررسی مسائل صنعت برق کشور در دستور کار کمیسیون های مجلس

به گزارش مجله سرگرمی، کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در جلسات هفته آینده خود بررسی سوالات نمایندگان از وزرا، نشست با شهردار تهران و معاونین وی و همچنین جمع بندی گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را در دستور کار دارند.

نشست با شهردار تهران و بررسی مسائل صنعت برق کشور در دستور کار کمیسیون های مجلس

به گزارش خبرنگاران، کمیسیون اصل نود مجلس در جلسه آینده خود شکایات مطروحه و گزارشات واصله به این کمیسیون را مورد بررسی قرار می دهد.

همچنین کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی طرح اصلاح آیین نامه را در دستور کار دارد.

اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی نیز دوشنبه آینده به شهرستان سیرجان سفر می کنند.

بررسی مسائل مدارس شاهد با حضور مدیر کل مدارس شاهد و معاونت برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، بازدید از مراکز تحقیقاتی جهاد دانشگاهی، نشست با مدیر کل مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و نشست کمیته آموزش عالی و پزشکی و کمیته بودجه در مورد بررسی بودجه وزارت علوم نیز در دستور کار جلسات کمیسیون آموزش در هفته آینده خواهد بود.

اعضای کمیسیون آموزش همچنین در جلسات هفته آینده بررسی مسائل دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، بررسی نهایی طرح نظام جامع آموزش و تربیت حرفه ای و مهارتی، جمع بندی تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و دعوت از وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به سوالات کنندگان را در دستور کار دارند.

بررسی مسائل بچه ها کار و راه های پیشگیری، طرح حذف ماده 41 قانون تامین اجتماعی، چگونگی نظارت بر اجرای احکام لازم الاجرا و مرتبط قوانین برنامه و بودجه و احکام دائمی، بررسی طرح استفساریه قانون تامین اجتماعی و بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی و نظارتی در زمینه آسیب های اجتماعی در دستور کار جلسه هفته آینده کمیسیون اجتماعی خواهد بود.

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در جلسات هفته آینده بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص عملکرد بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران، دعوت از وزرای کشور، اطلاعات و اقتصاد جهت پاسخگویی به سوال کنندگان و نشست مشترک با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، بررسی عملکرد معاونت در ارتباط با اقتصاد دانش بنیان در چهار سال گذشته و بررسی طرح نظام جامع اقتصاد دانش بنیان را در دستور کار جلسه هفته آینده خود دارند.

بررسی طرح بانکداری اسلامی، بررسی لایحه عضویت ایران در مجمع مقامات اقتصادیاتی کشورهای اسلامی، بررسی لایحه اجازه افزایش سرمایه و سهام ایران در هجدهمین دوره افزایش سرمایه موسسه بین المللی توسعه و بررسی لایحه موافقت نامه تشویق و حمایت متقابل سرمایه گذاری بین ایران و لوکزامبورگ از دیگر دستورکارهای جلسه هفته آینده کمیسیون اقتصادی خواهد بود.

اعضای کمیسیون اقتصادی همچنین در جلسات هفته بعد، لایحه موافقت نامه همکاری و کمک متقابل اداری در موضوعات گمرکی ایران و اداره کل گمرک ویتنام، لایحه عضویت ایران در شرکت بین المللی نقدینگی اسلامی، لایحه عضویت ایران در همکاری های تائید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا - اقیانوسیه، لایحه موافقت نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و عراق، لایحه موافقت بین ایران و فنلاند در مورد کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

بررسی آخرین شرایط اقلیم کردستان با حضور مسئولان ذی ربط، مرور فعالیت های نیروی انتظامی و بررسی آخرین شرایط امام موسی صدر در کارگروه مربوط نیز از دستور کارهای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در هفته آینده خواهد بود.

اعضای کمیسیون انرژی مجلس نیز در جلسات هفته آینده بررسی مسائل کارخانجات لوله سازی با حضور مسئولان وزارت نفت، بررسی مسائل صنعت برق کشور با حضور معاونت برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توانیر و سندیکای صنعت برق، ارائه گزارش مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت را در دستور کار جلسه هفته آینده خود دارند.

بررسی مسائل اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی با حضور مسئولان وزارت نفت، سازمان امور اقتصادیاتی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دعوت از وزیر نفت جهت پاسخگویی به سوالات کنندگان و بررسی تحقیق و تفحص از نحوه اجرای بند تبصره 2 قانون بودجه 94 و بند ه تبصره یک قانون بودجه 95 کل کشور در مورد توزیع قیر رایگان از دیگر دستور کارهای کمیسیون انرژی در هفته آینده است.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه هم ضمن بررسی آخرین شرایط تادیه بدهی دولت به صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی کشوری، از پارک علم و فناوری پردیس نیز بازدید می کنند و عملکرد شش ماهه منابع و مصارف بودجه 96 را مورد بررسی قرار می دهند.

استماع گزارش رئیس سازمان تامین اجتماعی در مورد برنامه های این سازمان، استماع گزارش رئیس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، دعوت از وزیر بهداشت جهت پاسخگویی به سوالات کنندگان، بررسی طرح کارآمدی و ارتقای مدیریت صندوق های بازنشستگی، بررسی طرح حمایت از محیط بانان و جنگل بانان، بررسی طرح الزام تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت، بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از رشد جمعیت و بررسی طرح ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضاهای مجازی در دستور کار جلسات هفته آینده کمیسیون بهداشت واقع شده است.

اعضای کمیسیون شوراها نیز در جلسات هفته آینده خود طرح استفساریه قانون تامین اجتماعی، طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی، بررسی موضوع آیین نامه اجرایی جمع آوری و دفع زباله های بهداشتی روستاها، دریافت گزارش عملکرد در مورد اجرایی کردن موضوع استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی و سازمان های بین المللی در ازای واگذاری پساب استحصالی، بررسی طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و نشست مشترک با شهردار تهران و معاونان ایشان را مورد بررسی قرار می دهند.

دعوت از مدیرعامل شرکت ملی مس ایران، طرح اصلاح ماده 31 قانون مقررات صادرات و واردات، عزیمت به استان کرمانشاه جهت بازدید و بررسی مسائل واحدهای تولیدی، تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام، عملکرد سازمان ملی استاندارد، عملکرد شرکت دخانیات ایران، دعوت از وزیر کار جهت پاسخگویی به سوالات کنندگان، بررسی لایحه عضویت ایران در برنامه اندازه شناسی آسیا - اقیانوسیه و بررسی طرح شمول مشاغل سخت و زیان آور در مورد متصدیان مشاغل تجزیه و توزیع شاغل در شرکت ملی پست در دستور کار جلسات هفته آینده کمیسیون صنایع مجلس واقع شده است.

اعضای کمیسیون عمران مجلس در جلسات هفته آینده خود، مواد 2 و 4 لایحه اصلاح ساختار دولت، کلیات طرح اصلاح قانون آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی، لایحه یک فوریتی اصلاح بند 2 ماده واحده قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر و بررسی طرح الحاق موادی به قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در اثر حوادث غیرمترقبه را مورد رسیدگی قرار می دهند.

نشست با رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه، بررسی نحوه اجرای احکام قانون بودجه سال 96، نشست با وزیر راه برای بررسی نحوه اجرای احکام برنامه ای حوزه حمل و نقل و پاسخگویی به سوالات کنندگان و همچنین نشست با وزیر کشور برای بررسی نحوه اجرای احکام برنامه ای و بودجه ای حوزه وزارت کشور و رسیدگی به سوالات کنندگان از دیگر دستورکارهای کمیسیون عمران در جلسات هفته آینده این کمیسیون خواهد بود.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در جلسات هفته آینده خود لایحه حمایت از بچه ها و نوجوانان، گزارش شرایط تدوین و تصویب آیین نامه های اجرایی و مقررات تصریح شده در قوانین ابلاغی توسط وزارت کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه، استماع گزارش عملکرد رئیس کمیته امداد و بررسی لایحه اهداف و وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را مورد رسیدگی قرار می دهند.

طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق و تفحص در مشاغل حساس مدیریتی، بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی، بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده 23 قانون شوراهای حل اختلاف، بررسی لایحه مجازات های اجتماعی جایگزین زندان، رسیدگی به سوال کنندگان از وزیر دادگستری، ارائه گزارش اداره فناوری مجلس در مورد سامانه چرخه قانونگذاری، بررسی لایحه اصلاح تبصره یک ماده 31 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و بررسی لایحه استفساریه ماده 22 قانون رسیدگی به تخلفات راننندگی در دستور کار جلسات هفته آینده کمیسیون قضایی و حقوقی خواهد بود.

اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس نیز در جلسات هفته بعد بررسی طرح جامع توسعه و عمران روستایی ، بررسی نحوه هدف گذاری و تبیین برنامه های اجرایی وزارت جهاد کشاورزی در جهت تحقق اهداف اجرای احکام برنامه ششم، برگزاری انتخابات هیأت تحقیق و تفحص، علل انتقال آب سد زولای شهرستان سلماس به قره باغ ارومیه، استماع گزارش عملکرد رئیس کمیته امداد و دعوت از وزیر جهاد کشاورزی جهت پاسخگویی به سوالات کنندگان را مورد رسیدگی قرار می دهند.

tafreh.ir: طفره: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای طفره

fixfun.ir: مجله تفریحی: وبلاگ شاد و سرگرم کننده

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 59898

به "نشست با شهردار تهران و بررسی مسائل صنعت برق کشور در دستور کار کمیسیون های مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست با شهردار تهران و بررسی مسائل صنعت برق کشور در دستور کار کمیسیون های مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید