صندوق نوآوری و شکوفایی به توسعه شرکت های دانش بنیان یاری کند

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی کمیسیون مالی مجلس گفت: رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان نوعی گام رو به جلو در علم و اقتصاد کشور به شمار می آید.

صندوق نوآوری و شکوفایی به توسعه شرکت های دانش بنیان یاری کند

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، زهرا سعیدی مبارکه، نماینده مبارکه و سخنگوی کمیسیون مالی در مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با دانشجو، به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان اشاره نمود و گفت: این صندوق موظف است تا از شرکت های دانش بنیان کمال حمایت را داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت برون سپاری امور توسط دولت و تقویت بحث اقتصاد دانش بنیان توسط شرکت های خصوصی، توضیح داد: دولت در مقاطعی باید رقابت خود را با شرکت های دانش بنیان کمرنگ کند. اگر این شرکت ها را در فعالیت های مالی شریک کنیم تأثیر مثبتش را بر اقتصاد کشور خواهیم دید.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس در توصیه ای به شرکت های دانش بنیان گفت: این شرکت ها باید همیشه پای ایده های خود بمانند و به ادامه کار با تمام سختی هایی که وجود دارد، امیدوار باشند.

نماینده مبارکه در مجلس همچنین گفت: مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی نیز باید طبق اساسنامه خود نسبت به توسعه شرکت های دانش بنیان اقدام نمایند. توسعه و رشد شرکت های دانش بنیان یعنی یک گام رو به جلو در علم و اقتصاد.

سعیدی در ادامه نقش و تاثیر شرکت های دانش بنیان در عبور از تحریم ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: هدف شرکت های دانش بنیان فراوری دانش است و ما می توانیم از این ظرفیت در جهت فراوری ثروت استفاده کنیم. اگر به اتکای نخبگان خود توانستیم علم را به ثروت تبدیل کنیم دیگر نباید نگران تحریم های ظالمانه علیه کشورمان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید در اجرای امور به صورت سلیقه ای عمل کرد، بیان داشت: باید یک منطق علمی پشت تصمیم گیری ها و تصمیم سازی هایمان باشد و برای رسیدن به این منطق علمی باید به طور کاملا صد درصدی شرکت های دانش بنیان تقویت شوند.

سخنگوی کمیسیون مالی مجلس در سرانجام درباره فعالیت شرکت های دانش بنیان طی سال های اخیر در کشور گفت: خدا را شکر این شرکت ها در حال گسترش هستند و تا امروز فعالیت و کوشش آن ها قابل قبول و تحسین بوده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 35482

به "صندوق نوآوری و شکوفایی به توسعه شرکت های دانش بنیان یاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق نوآوری و شکوفایی به توسعه شرکت های دانش بنیان یاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید