روایت نویسنده آمریکایی از بهترین کتابفروشی های پایتخت مکزیک

به گزارش مجله سرگرمی، در مکزیک بسیاری از کتابفروشی ها رونق خاص خود را دارند و هیچ وقت کتاب طرفداران خود را در شهرهای مختلف از دست نمی دهد.

روایت نویسنده آمریکایی از بهترین کتابفروشی های پایتخت مکزیک

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایبنا، جاش بارکان نویسنده آمریکایی و برنده جایزه بین المللی داستان کوتاه لایت شیپ و جوایز متعدد دیگری مثل جایزه داستانی پترسون به واسط همسر مکزیکی اش سال ها بین دو کشور آمریکا و مکزیک سفر کرده است. این نویسنده و استاد رشته نویسندگی دانشگاه هاروارد اخیراً مجموعه ای از کتاب فروشی های مهم کشور مکزیک جمع اوری کرده است که بر اساس این مجموعه کتابفروشی های زیر بهترین مکان های کشور مکزیک برای تهیه کتاب هستند. وی در کتابچه خاطراتش از سفرهایش به مکزیک می نویسد: در این کشور بسیاری از کتابفروشی ها رونق خاص خود را دارند و هیچ وقت کتاب طرفداران خود را در شهرهای مختلف از دست نمی دهد. در شهر مکزیکوسیتی پایتخت کتابفروشی های بسیاری وجود دارند ولی این پنج کتابفروشی بهترین آنها هستند:

El Pendulo

یکی از کتابفروشی های مورد علاقه من این مکان است. در این کتابفروشی به طور منحصربه فردی کتاب ها تا سقف چیده شده اند ولی از طریق یک بالکن جالب می توانید به همه کتاب ها دسترسی داشته باشید.

Gandhi

این کتابفروشی و کتابخانه با دیوار و ساختمان بتونی خاص آن یکی از جاذبه های فرهنگی و گردشگری شهر مکزیکوسیتی محسوب می شود. اینجا هرچیز که درباره کتاب باشد می توان یافت. این کتابفروشی شاید یکی از بهترین نقاط دنیا باشد که بتوان کتاب های اسپانیایی زبان را در آن جستجو کرد.

La Calle de Donceles

این کتابفروشی شبیه بازارهای قدیمی تنها کتاب های دست دوم می فروشد ولی شاید بعضی از این کتاب های ارزشش از کتاب های نو کتابفروشی های دیگر مکزیکوسیتی بیشتر باشد. نقشه های قدیمی شهر، اشیای قدیمی و هر چیزی که با تاریخ مکزیک و آمریکای لاتین باشد در اینجا یافت می شود.

Centro Cultural Elena Garro

این کتابفروشی تقریباً شاخص ترین، بزرگترین و مهم ترین فروشگاه کتاب های حوزه کودک در کشور مکزیک محسوب می شود. اکتاویو پاز صاحب این کتابفروشی آن را به خاطر همسر فقیدش النا گارو تاسیس کرده است. در سه طبقه بسیاری از کتاب های منتشر شده در حوزه کودک به زبان های مختلف در اینجا وجود دارد. مکانی نیز برای بازی و کتابخوانی برای بچه ها در نظر گرفته شده است.

Rosario Castellanos

این کتابفروشی به مرکز فرهنگی شهر مکزیکوسیتی نیز شهرت پیدا کرده است چون علاوه بر فروش کتاب نوعی کتابخانه است. در اینجا بیشتر کتاب هایی یافت می شود که توسط دولت مکزیک منتشر شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 106435

به "روایت نویسنده آمریکایی از بهترین کتابفروشی های پایتخت مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت نویسنده آمریکایی از بهترین کتابفروشی های پایتخت مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید