دانشگاه های برتر روانشناسی کدامند؟

به گزارش مجله سرگرمی، در فکر تحصیل در رشته روانشناسی هستید؟ پس بهترین دانشگاه های دنیا برای این رشته را در این مقاله بشناسید.

دانشگاه های برتر روانشناسی کدامند؟

روانشناسی رشته بسیار حساس و مهمی است و انتخاب دانشگاه خوب برای تحصیل در این رشته کار آسانی نیست، به خصوص اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید. مدارس مختلف روانشناسی رویکردهای متفاوتی را در خصوص مطالعه ذهن دنبال می کنند. به عنوان رشته ای که به مطالعه ذهن انسان می پردازد، روانشناسی توجه خاصی به تاثیر فرهنگ و جوامع مختلف بر رفتار دارد. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند باید تجربه زندگی در خارج از کشور را پشت سر بگذارند تا بتوانند درک درستی از رشته و برنامه درسی خود داشته باشند.

معیارهای متعددی باید در نظر گرفته شود تا بتوان یک دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرد. شاید اولین کار، شناخت بهترین دانشگاه ها باشد. در آلمان و کشورهای توسعه یافته دیگر دانشگاه های متعددی وجود دارند که دوره های مطالعاتی باکیفیت و نوآورانه در زمینه روانشناسی ارائه می دهند. اما در رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS در سال 2017، 300 دانشگاه برتر جهان برای رشته روانشناسی رتبه بندی شده است که در این بین، دانشگاه هایی از قاره های مختلف حضور دارند. 10 دانشگاه اول این رتبه بندی به ترتیب دانشگاه هاروارد، استنفورد، کمبریج، آکسفورد، برکلی کالیفرنیا، ییل، دانشگاه کالیفرنیا، موسسه فناوری ماساچوست، کالج لندن و دانشگاه نیویورک هستند. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه ها در سراسر جهان پرداخته ایم.

دانشگاه های برتر روانشناسی در آمریکا و کانادا

در رتبه بندی 2017 QS، دانشگاه های آمریکا بخش اعظم جایگاه ها را به خود اختصاص داده اند. 90 مورد از 300 جایگاه به دانشگاه های این کشور رسیده است، که از این بین هفت مورد جزو 10 دانشگاه نخست لیست و 17 مورد در میان 50 دانشگاه برتر قرار گرفته اند. دانشگاه میشیگان در رده (11)، دانشگاه پنسیلوانیا (14)، دانشگاه کلمبیا (15)، دانشگاه پرینستون (16) و دانشگاه شیکاگو (20) قرار دارند.

21 دانشگاه برتر روانشناسی کانادا در لیست QS وجود دارد که 10 مورد از آن ها رتبه ای پایین تر از 100 دارند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه غربی همگی در میان 50 دانشگاه برتر قرار دارند.

دانشگاه های برتر روانشناسی در اروپا

انگلیس دارای تعداد زیادی از مدارس عالی روانشناسی است که تعداد آن ها در لیست QS به 44 می رسد. 17 مورد از این دانشگاه ها پیروز به کسب رتبه پایین تر از 100 شده اند. بدون توجه به 10 دانشگاهی که در صدر لیست قرار گرفته اند، دانشگاه های انگلیسی که جزو 50 دانشگاه برتر قرار دارند شامل کالج کینگ لندن، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه منچستر، دانشگاه کاردیف و دانشگاه اکستر هستند.

پس از انگلیس، آلمان با تصاحب 23 جایگاه، بیشترین تعداد را در میان کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است. از میان 23 دانشگاه آلمانی که در این لیست قرار دارند، دو دانشگاه هومبولت برلین و لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در رده 100 ـ 51 قرار دارند.

هلند با 10 دانشگاه برتر از جمله دانشگاه آمستردام در رده 17 و دانشگاه خرونینگن در رده 50، سومین کشور اروپایی برای رشته روانشناسی است.

اسپانیا، ایتالیا، بلژیک و سوئد هر یک هفت کننده در رتبه بندی دانشگاه ها با موضوعیت روانشناسی دارند. دانشگاه هایی که رتبه آن ها زیر 150 است، شامل دانشگاه گنت و KU لووان بلژیک (هر دو بالاتر از 50)؛ انستیتوی کارولینسکای سوئد (جزو 100 دانشگاه برتر)؛ دانشگاه مستقل مادرید و دانشگاه پادووا ایتالیا است.

شش دانشگاه برتر روانشناسی جهان در سوئیس از جمله دانشگاه ژنو (150 ـ 101) قرار دارند. ایرلند نیز در لیست QS چهار کننده دارد که مهم ترین آن ها کالج ترینتی دوبلین (TCD) با رتبه 200 است.

در حالی که نروژ و فنلاند هر یک دارای سه دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های روانشناسی هستند؛ دانمارک تنها دارای دو کننده است. دانشگاه آرهوس با بالاترین رتبه توانسته در جایگاه 100 ـ 51 قرار بگیرد.

در نهایت، فرانسه و پرتغال هر کدام دارای دو دانشگاه برتر برای رشته روانشناسی هستند و روسیه، لهستان و اتریش سال جاری برای اولین بار توانستند هر یک، یک کننده در این لیست داشته باشند.

دانشگاه های برتر روانشناسی در آسیا

آسیا 21 دانشگاه برتر رشته روانشناسی در خود جا داده است. چین، کره جنوبی و ژاپن هر کدام چهار دانشگاه در رتبه بندی سال جاری دارند: دانشگاه پکن و دانشگاه توکیو، هر دو در رتبه 100 قرار گرفته اند.

هنگ کنگ و سنگاپور هر دو سه کننده در این رتبه بندی دارند. از سه دانشگاه سنگاپوری تنها یکی از آن ها خارج از لیست 100 دانشگاه برتر واقع شده است. دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، یکی از این دانشگاه ها است. دانشگاه هنگ کنگ رتبه 44 لیست را به خود اختصاص داده است.

خاتمه، تایوان با دو مدرسه عالی روانشناسی از جمله دانشگاه ملی تایوان (150 ـ 101) و مالزی با یک کننده آخرین کشورهای آسیایی در لیست QS هستند.

دانشگاه های برتر روانشناسی در استرالیا و نیوزیلند

استرالیا دارای 20 کننده در رتبه بندی روانشناسی است که هفت مورد از آن ها، رتبه پایین تر از 50 دارند. از این دانشگاه ها می توان به دانشگاه نیو ساوث ولز با رتبه 18، دانشگاه ملبورن با رتبه 19 و دانشگاه سیدنی با رتبه 23 را نام برد.

در نیوزیلند پنج دانشگاه برتر روانشناسی وجود دارد، از جمله دانشگاه اوکلند در رده هفتم و دو موسسه دیگر که در رده 100 قرار دارند.

دانشگاه های برتر روانشناسی در آمریکای لاتین

شش دانشگاه آمریکای لاتین در رتبه بندی روانشناسی سال جاری قرار گرفته اند، دانشگاه پونتوسیته کاتولیکا شیلی، دانشگاه بین المللی مکزیک (UNAM) و دانشگاه سائو پائولو برزیل همگی در رده 150 ـ 101 رتبه بندی شده اند. تنها دانشگاه آرژانتینی در این لیست دارای رتبه 200 ـ 151 است.

دانشگاه های برتر روانشناسی در آفریقا

در نهایت، آفریقای جنوبی دارای سه کننده در رتبه بندی جهانی دانشگاهی QS برای رشته روانشناسی است که بالاترین آن ها دانشگاه کیپ تاون در رده 200 ـ 151 قرار گرفته است.

pbmusic.ir: نوای پرنده پارسی | مجله موسیقی و هنری

balio.ir: بالیو | مجله گردشگری و مسافرتی

etre-yas.ir: مجله عطر یاس، محلی برای همفکری استارتاپی

منبع: کجارو / topuniversities.com
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 49680

به "دانشگاه های برتر روانشناسی کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های برتر روانشناسی کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید