بهره برداری از فاز نخست پروژه خط انتقال گاز صنایع زرند

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت که فاز نخست پروژه خط لوله انتقال گاز صنایع زرند به بهره برداری رسید.

بهره برداری از فاز نخست پروژه خط انتقال گاز صنایع زرند

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی در این باره گفت: گازرسانی به صنایع و واحدهای فراوریی از برنامه های کلان دولت همسو با توسعه اشتغال، جهش فراوری و رونق کسب و کار است که تحقق این مهم، سبب جلوگیری از مصرف سوخت های فسیلی، حفظ محیط زیست، کاهش هزینه های فراوری و بهره وری بیشتر صنایع می گردد.

وی ادامه داد: براساس برنامه­ های دولت و وزارت نفت برای گازرسانی به صنایع و نیروگاه ها، پروژه خط انتقال گاز اختصاصی 30 اینچ صنایع زرند به طول حدود 77 کیلومتر پس از مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، در دستور کار شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران نهاده شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز توضیح داد: اهداف اصلی پروژه شامل گازرسانی به صنایع فولاد و نیروگاه برق، همچنین تقویت خطوط لوله 12 اینچ گازدار موجود کرمان - زرند و در ادامه پروژه گازرسانی به نیروگاه 484 مگاواتی زرند و کارخانه فولاد و صنایع منطقه زرند است.

صلواتی با بیان اینکه پس از تامین کالای مورد احتیاج پروژه، عملیات اجرایی آن شروع شد، اظهار کرد: اجرای پروژه در نزدیکی و جهت خط لوله گازدار 12 اینچ موجود، مسائل تحصیل اراضی به دلیل قرارگیری جهت در حاشیه شهر کرمان و عبور از اراضی ملی، کشاورزی و به ویژه مناطق نظامی، معادن و نیز نزدیکی با جاده کمربندی و قطع عرضی جاده­ ها، امری بسیار سخت بود که با کوشش همکاران صنعت گاز، فاز اول پروژه به همه اهدافش رسید و تزریق گاز با موفقیت انجام شد.

وی گفت: با توجه به الزام تأمین مصالح از فراوریکنندگان داخلی برای حمایت از فراوری و صنعت داخلی، شیرآلات و تاسیسات و اقلام اتصالی، تجهیزات حفاظت کاتدیک و دیگر مواد از فراوریکنندگان داخلی تأمین شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز همچنین درباره فرایند اجرای فاز دوم این پروژه یادآور شد: اجرای فاز دوم پروژه از محل انشعاب کارخانه فولاد بوتیا تا صنایع زرند و CGS کارخانه فولاد زرند به طول حدود 37 کیلومتر پیش بینی شده که با توجه به تکمیل طراحی مربوطه در نزدیکی برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار اجرایی است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 127831

به "بهره برداری از فاز نخست پروژه خط انتقال گاز صنایع زرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از فاز نخست پروژه خط انتقال گاز صنایع زرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید