کاهش 30 درصدی خرید میوه در شب یلدا

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - نایب رئیس اول اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، خاطرنشان کرد اندازه خرید میوه در شب یلدا 1400 نسبت به سال گذشته که بیماری کرونا در کشور همه گیر شده بود 30 درصد کاهش پیدا کرد.

کاهش 30 درصدی خرید میوه در شب یلدا

به گزارش ایلنا، اسماعیل مرادیان، نایب رییس اول اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به این پرسش که آیا تمایل مردم برای خرید میوه در شب یلدا کاهش پیدا نموده است؟ گفت: مقدار خرید میوه نسبت به سال گذشته کاهش چشم گیری پیدا کرد و می توان گفت 30 درصد افت خرید میوه در شب یلدا را داشتیم. متاسفانه مردم اشتیاقی برای خرید میوه در شب یلدا از خود نشان ندادند.

وی با بیان اینکه میوه افزایش قیمت ملموسی را تجربه ننموده است، اضافه نمود: قیمت سایر کالا های اساسی آنقدر در کشور فرایند صعودی به خود گرفت که خرید میوه از سبد خانوار ها حذف شد و بار ها در میدان اصلی میوه و تره بار بدون خریدار ماند. به همین علت سیاستی برای افزایش نرخ میوه اعمال نشد و قیمت ها ثابت ماند.

بعلاوه در این رابطه مصطفی دارایی نژاد رییس اتحادیه بار فروشان گفت: حدود 5 هزار تن هندوانه، 6 هزار تن انار در میدان میوه و تره بار برای احتیاج مردم در شب یلدا توزیع شد. در مجموع به مناسبت این شب حدود 17 هزار تن میوه در میدان توزیع کردیم.

وی بابیان اینکه غرفه داران و واحد های صنفی بار میدان را خریداری کردند، گفت: در امسال اوضاع خرید از میدان نسبت به سال گذشته بهتر بود چراکه قیمت ها مناسب بودند. این فعال مالی با اشاره به خلوت بودن میدان یک روز بعد از یلدا، گفت: امروز باری در میدان خالی نشد و اگر بار می آمد چندان خریداری نداشت و این نشان می دهد واحد های صنفی و غرفه داران از روز گذشته هنوز بار دارند.

به گفته وی قیمت میوه در میدان به توضیح زیر بود؛ هندوانه در میدان کیلویی 5 تا 8 هزار تومان، انار ساوه کیلویی 10 تا 18 هزار تومان، انار شیرازی کیلویی 15 تا 28 هزار تومان، انار دماوند کیلویی 20 تا 30 هزار تومان، خرمالو شمالی کیلویی 10 تا 20 هزار تومان، خرمالو کن کیلویی 20 تا 30 هزار تومان، پرتقال کیلویی 8 تا 12 هزار تومان و سیب کیلویی 8 تا 15 هزار تومان.

لازم به ذکر است اسدالله کارگر رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در همین رابطه گفت: خرید امسال نمره قبولی مغازه داران را نگرفت و استقبال برای خرید میوه قابل توجه نبود؛ چراکه توان خرید مردم به نسبت به سال های گذشته کاهش پیدا نموده است.

وی سود مصوب واحد های صنفی را 35 درصد عنوان نمود و اضافه نمود: بسیاری از واحد های صنفی برای اینکه حال مردم را درک نمایند مقدار سود خود را در شب یلدا و دیگر مناسب ها کاهش می دهند و سود 20 تا 25 درصد را اعمال می نمایند که حتی این مسئله هم نتوانست مشوقی برای خرید مردم ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164325

به "کاهش 30 درصدی خرید میوه در شب یلدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 30 درصدی خرید میوه در شب یلدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید