چرا غول های فناوری بر کلینیک های سلامتی متمرکزند؟ ، از سوددهی فعلی تا بلندپروازی های آتی

به گزارش مجله سرگرمی، این روزها بسیاری از غول های فناوری وارد فعالیت های پزشکی گردیده اند. اما پرسش این است که علت این علاقه به حوزه پزشکی و فناوری های پزشکی چیست؟

چرا غول های فناوری بر کلینیک های سلامتی متمرکزند؟ ، از سوددهی فعلی تا بلندپروازی های آتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، این روزها اغلب غول های فناوری در محل کارخانه های خود و یا در نزدیکی کارخانه و کارگاه های خود مکان هایی ویژه برای ارائه خدماد سلامتی به کارمندانشان دارند.این موضوع برای همه شرکت های بزرگ فناوری مانند فیسبوک و اپل صادق است. چرا که این شرکت ها دارای کلینیک های اختصاصی در محوطه اصلی خود برای حمایت از کارمندان هستند.

اما طی سال های اخیر ماجرا تا حدود زیادی تغییر نموده است. شرکت های بزرگ فناوری در کوششند به جای ادامه همکاری با شرکت های خدمات پزشکی و یا به عبارتی دقیق تر استفاده از سیستم های خص ثالث از سیستم هایی استفاده نمایند که داخلی باشند.

تمرکز بر تاسیس کلینیک های پزشکی برای افزایش راندمان کاری

بسیاری از غول های فناوری کلینیک های پزشکی اختصاصی را با هدف افزاش راندمان کاری طراحی می نمایند. برای مثال در اوایل ماه جاری آمازون گزارش داد که برای تعدادی از کارگران خود یک کلینیک حرفه ای راه اندازی می نماید که تا اوایل سال 2019 به بهره برداری می رسد.

افزون براین اپل نیز در حال کار روی کلینیک های پزشکی ویژه کارکنان خود است .اما سوالی که مطرح می گردد این است که چرا این شرکت ها به دنبال کلینیک های اختصاصی هستند؟ پاسخ ساده است؛ به علت کوشش برای افزایش راندمان کاری.

همه شرکت هایی که به دنبال مدیریت هزینه های غیر بهداشتی خود هستند، به نتیجه گیری مشابهی می رسند. برای ایجاد یک حصارامن شغلی این شرکت ها ابتدا باید سیستم مراقبت بهداشتی ویژه ای افتتاح نمایند. چرا که با افزایش نرخ سلامت کارمندان، وضعیت بازدهی شغلی نیز بالاتر می رود.

میشا وینبرگ، رئیس دفتر موسسه تحقیقاتی شورای منطقه خلیج فارس، شرح می دهد که طور کلی کارفرمایان در مورد هزینه های عظیم سیستم مراقبت بهداشتی خود نگرانند و بر همین اساس با یاری سیستم های بهداشتی درون سازمانی در کوششند هزینه ها را به حد اقل برسانند.

د رامدی که بی کوشش به دست نمی آید

برای رسیدن به لقبز شرکت 1 تریلیون دلاری، شرکت هایی مثل اپل و آمازون کوشش های متعددی انجام داده اند. بخشی از این کوشش ها نیز به حوزه سلامت مرتبط است.

آمازون به شکل تخصصی نیز کوشش هایی گسترده ترتیب داده است برای مثال داروخانه اینترنتی راه اندازی نموده و یا در کوشش برای کاهش هزینه های درمانی است.

اپل نیز در ساخت ابزارهای ردیابی سلامت مبتنی بر آیفون و سایر محصولات اپل کوشش نموده است.اما اینها تنها چیزهایی هستند که ما میدانیم. بدون شک، اپل و آمازون، که هر دو تمرکز زیادی بر تحقیق و توسعه دارند، در حال فکر کردن در مورد محصولات سخت افزاری و نرم افزاری متمرکز بر سلامت برای دهه آینده هستند.

سوال این است که کجا مناسب تر است که این ابزارها و خدمات آزموده شوند و پاسخ نیز ساده است: با یاری بازخورد دریافت از بیماران واقعی که اتفاقا می توانند کارگران همین شرکت ها باشند.

به بیان دقیق تر کلینیک های سلامتی شرکت های بزرگ کارکردی دو طرفه دارند که از یک سو به غول های فناوری سود می رسانند و از سوی دیگر سلامت کارمندان را تضمین می نمایند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: انتخاب
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 2734

به "چرا غول های فناوری بر کلینیک های سلامتی متمرکزند؟ ، از سوددهی فعلی تا بلندپروازی های آتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا غول های فناوری بر کلینیک های سلامتی متمرکزند؟ ، از سوددهی فعلی تا بلندپروازی های آتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید