همتی: اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار تخلف است

به گزارش مجله سرگرمی، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار را تخلف دانست و گفت که احتمال وجود رانت ها و باندهایی در انجام این تخلفات وجود دارد که باید مجلس شورای اسلامی به آن ورود نموده و برخورد کند.

همتی: اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار تخلف است

احمد همتی در گفت وگو با خبرنگاران در واکنش به اظهارات اخیر معاون بهداشت درباره اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار و ارز نیمایی برای واردات توتون، اظهار کرد: قطعا باید در کشورمان مبنای همه چیز قانون و مصوبات قانونی باشد. طبق مصوبه ای ارز دولتی باید برای واردات کالاهای اساسی، داروها و تجهیزات پزشکی اختصاص پیدا کند چون ما در شرایط فعلی از نظر منابع ارزی محدودیت داریم. به عبارت دیگر ارز دولتی صرفا باید برای کالاهای اساسی مورد احتیاج مردم به خصوص طبقات کم درآمد و دارو و تجهیزات پزشکی داده گردد و تخصیص ارز برای غیر از این موارد غیرقانونی است.

وی ادامه داد: در صورت صحت رخ دادن این اتفاق یعنی اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار باید مجلس شورای اسلامی ورود و برخورد کند. ما قطعا پیگیر این موضوع می شویم.

همتی اختصاص ارز دولتی به سیگار را تخلف دولت دانست و درباره وجود دست های پشت پرده و مافیا در این باره، اظهار کرد: این احتمال وجود دارد ولی دادن نظر قطعی منوط به آنالیز مستندات است، لذا احتمال می رود رانت ها و باندهایی وجود داشته باشند که منجر به اینگونه تخلفات گردد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید با فرهنگ سازی به سمت کاهش مصرف دخانیات رفت، گفت: افزایش عوارض بر مصرف دخانیات هم می تواند نقش آفرین باشد اما مهم ترین چیز آگاهی سازی در جامعه است. بدان معنا که عوارض مصرف دخانیات برای مردم تشریح و تکرار گردد. اکنون سن مصرف سیگار و اعتیاد پایین آمده و به قشر نوجوان رسیده است، لذا باید برنامه های جایگزینی برای نوجوانان و جوانان داشت یعنی برای آنها تفریح مناسب و فضای بانشاط و ورزشی ایجاد کرد تا آنها کمتر به دنبال مصرف دخانیات روند تا زمانی که نتوانیم فضای بانشاط تفریحی را برای جوانان و نوجوانان ایجاد کنیم طبعا تمایل آنها برای رفتن به این مسائل بیشتر می گردد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 28490

به "همتی: اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتی: اختصاص ارز دولتی برای واردات سیگار تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید