مهارت هایی که شما را به موفقیت نزدیک می نماید

به گزارش مجله سرگرمی، در مطلب زیر شما را با 10 مهارتی که باعث موفقیتتان می گردد آشنا می کنیم.

مهارت هایی که شما را به موفقیت نزدیک می نماید

به گزارش، مجمع دنیای اقتصاد با مطالعه و مصاحبه با 350 مدیر ارشد، 9 صنعت در پانزده کشور توسعه یافته دنیا به نتایج جالبی درباره 10 مهارت برتری که یک انسان پیروز در سال 2020 به آن احتیاج خواهد داشت، رسیده اند که در ادامه به آن ها پرداخته خواهد شد:

که در زندگی روزمره بسته به نوع مسئله (ساده یا پیچیده) احتیاج است. گرچه طراحی و ساختارگرایی به روند حل مسئله یاری می نماید، اما تصمیم گیری به موقع در موقعیت، پیروزیت را بیشتر خواهد نمود که شامل: شناسایی مسئله، ساختن تصویری واقعی از آن، پیدا کردن راه حل مناسب، تصمیم گیری، پیاده سازی و مانیتور کردن فیدبک ها (بازخوردها) می گردد.

فردِ دارای مهارت تفکر انتقادی، توانایی این را خواهد داشت که ارتباط منطقی بین ایده ها را بفهمد و قدرت تشخیص و ارزیابی را داشته باشد. همچنین ارتباط و اهمیت ایده ها را درک نموده، و خود قدرت بیان عقاید و نظرات خود را داشته باشد. این مهارت باعث پیشرفت مهارت های زبانی، خلاقیت و... در فرد می گردد.

خلاقیت و نوآوری درواقع تبدیل یک ایده یا تصویر جدید به یک واقعیت است. توانایی دید و درک دنیا به روشی جدید برای پیدا کردن الگو های مخفی و نادیده شده. البته خلاقیت و نوآوری دو روند دارد. تفکر و فراوری. اگر ایده یا تفکر جدید داشته باشید، ولی نتوانید آن را عملی کنید می توان گفت خلاقیتی ندارید.

توانایی مدیریت افراد اشاره به نقش پذیری به عنوان یک رویه در تربیت افراد یا انگیزه مند کردن آن ها برای بهبود و اجرای بهتر است که سخت ترین و مهم ترین نقش در بحث های مدیریتی است.

این مهارت شامل توانایی سازمان دهی کار خود و لینک آن با دیگران است و توجه به فعالیت های مختلف به طور هم زمان دارد. البته با اولویت بندی و تفویض اولویت در صورت لزوم.

این مهارت اشاره به توانایی فرد برای کنترل احساسات و استفاده از آن برای بالا بردن قدرت تفکر است.

افرادِ باهوش هیجانی بالا در تشکیل و حفظ روابط بین فردی و گروهی بهتر عمل می نمایند.

در این مهارت فرد برای حل مسائل از بین چند گزینه امکان پذیر، یک گزینه را انتخاب می نماید. مثال های که واضح و معین است، ریسک پذیری و قبول آن از طرف فرد است. این مهارت یک جزء کلیدی از مهارت های مدیریت محسوب می گردد.

مدیریت سرویس گرا (خدمت محور) به توانایی و تمایل به پیش بینی، تشخیص و برطرف احتیاج دیگران گفته می گردد. افراد دارای این مهارت در فراهم آوردن رضایت افراد و در دسترس و تمرکز افراد اطراف خود کوشش می نمایند.

روشی است که افراد آن را برای حل وفصل اختلافات به کار می گیرند. در این روش افراد برای درک مسئله و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن کوشش می نمایند. در مذاکره افراد به دنبال منافع متقابل، و حفظ یک رابطه کلیدی برای نتیجه ای پیروزیت آمیز هستند.

توانایی ذهن است برای سوئیچ بین تفکر در دو مفهوم متفاوت، یا به عبارتی تفکر در خصوص مفاهیم متعدد به طور هم زمان، با در نظر دریافت جنبه های مختلف فکری. (برگرفته از رسانه ها)

میزان اهمیت این مهارت ها به یک اندازه نیست. برای نمونه، درجه اهمیت خلاقیت و توانایی حل مسئله در این جدول، هرسال بیشتر می گردد. مهارت های شناختی که از مطالعه کتاب ها و نشریات متنوع، مواجهه با انواع فراوانِ منابع ادراکی، تجربه، و یادگیری، و نیز با کسب دانش ها و مهارت های جدید به دست می آیند، از اهمیت بالایی برخوردارند.

توانایی شناخت و مدیریت احساسات و هیجانات، و نیز مدیریت متناسبِ رفتار ها نیز به همان میزان مهم هستند. ممکن است یک نفر تحصیلات عالیه داشته باشد، اما هنوز روش تعامل صحیح، شیوه ابراز هیجانات و احساسات خود، یا درک احساسات دیگران و ابراز پاسخ مناسب، و نیز رفتار صحیح و انسانیِ متناسب با هر موقعیت خاص را بلد نباشد.

منبع: میگنا

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 20151

به "مهارت هایی که شما را به موفقیت نزدیک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهارت هایی که شما را به موفقیت نزدیک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید