قوانین بازدارنده و نظارت بر فراوری باید به فضای سوداگری منتقل گردد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس اتاق بیرجند انگیزه بخش بودن فرآیند فراوری، سرمایه گذاری در انواع بخش های فراوریی و خدماتی و در عین حال طراحی و پیاده سازی الگوهای توسعه و تقویت در نظام فراوری کشور را عامل رونق آن مطرح کرد و گفت تا زمانی که حضور در فضای سوداگری، عواید بیشتری نسبت به فراوری داشته باشد، رونق فراوری اتفاق نمی افتد.

قوانین بازدارنده و نظارت بر فراوری باید به فضای سوداگری منتقل گردد

محسن احتشام، در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران توضیح داد: در حال حاضر انواع فشارها، کنترل ها و قوانین بازدارنده بر سیستم فراوری کشور جاری است اما چنین نظارت هایی بر فضای سوداگری کشور حاکم نیست.

او از فراورینمایندگان به عنوان افرادی خیر و عابد یاد کرد که در چنین محیط سخت و پیچیده ای، سرمایه و توان خود را برای ایجاد اشتغال در کشور صرف می نمایند.

بر اساس اظهارات این فعال مالی تا زمانی که انگیزه لازم در فراوری شکل نگیرد، سرمایه ها به این سمت راهنمایی نخواهد شد و مجدد شاهد رونق بازار املاک، زمین و مواردی از این دست هستیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران زعفران را به عنوان یکی از مزیت های کشور نام برد و بی تدبیری در سیاست گذاری های این حوزه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: سال گذشته بین قیمت و هزینه فراوری این محصول فاصله زیادی وجود داشت که موجب شد آسیب های جدی به فراورینمایندگان این محصول وارد آید.

به گفته او بالغ بر 600 هزار نفر وابسته به این صنعت امرارمعاش می نمایند و همین تعداد بیانگر اهمیت این صنعت است.

رئیس اتاق بیرجند در ادامه به آمار فراوری و صادرات این محصول در سال 99 اشاره نمود. بر اساس اظهارات او میزان صادرات زعفران درسال 99 بالغ بر 300 تن بوده که نسبت به سال قبل حدود 30 درصد رشد داشته و سطح فراوری این محصول نیز حدود 400 تن اعلام شده است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 138816

به "قوانین بازدارنده و نظارت بر فراوری باید به فضای سوداگری منتقل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین بازدارنده و نظارت بر فراوری باید به فضای سوداگری منتقل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید