فرماندار تربت جام: باید صنعت گردشگری در تربت جام تقویت گردد

به گزارش مجله سرگرمی، فرماندار تربت جام گفت: باید قابلیت ها و ظرفیت های شهرستان تربت جام در حوزه گردشگری مورد آنالیز قرار بگیرد و صنعت گردشگری تقویت گردد و رویکرد های مالی مبتنی بر گردشگری باشد..

فرماندار تربت جام: باید صنعت گردشگری در تربت جام تقویت گردد

به گزارش خبرنگاراز ، مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام در نشست خبری با موضوع نوروز و گردشگری در جمع خبرنگاران گفت:شهرستان تربت جام از نظر منابع انسانی غنی است و فرهنگ و تمدن بزرگ، عظیم و بالایی دارد.

وی ادامه داد: شهرستان تربت جام زیر ساخت های خوبی در حوزه گردشگری دارد منابع طبیعی و طبیعت خدادادی، مردمی مهمان نواز، هتل، رستوران، راه و جاده مناسب که ضریب آسفالت شهرستان در حوزه شهری صد در صد و راه های روستایی 96 درصد است که با اطلاع رسانی اصحاب رسانه و مسئولان بوم گردی و گردشگری در این شهرستان رونق خواهد گرفت.

فرماندار تربت جام اضافه کرد: از اول تا خاتمه تعطیلات نوروز در خدمت مردم شهرستان هستم به دنبال هیچ چیزی جز خدمت به مردم نیستم و روزی که مسئله ای را حل می کنم روز شادمانی من است.

حمیدی گفت: علاوه بر آثار تاریخی فراوان، علی رغم این که ما در منطقه شرقی هستیم و این مناطق معمولا خاصیت کویری دارند، اما جاذبه های طبیعی فراوانی همانند مناطق ابدال آباد، رونج، بزد و ... هم در شهرستان وجود دارد که مناطق طبیعی زیبایی هستند و در منطقه چشمه گل شهرستان پرورش آهو هم انجام می گردد.

وی بیان نمود: تربت جام با فاصله یک ساعته از مشهد، می تواند مقصد گردشگری زائران و مسافران استان باشد و ما به دلیل مجاورت با کشور های همسایه می توانیم از ظرفیت های توریسم درمانی هم استفاده کنیم.

فرماندار تربت جام گفت : توریسم درمانی صرفا به استفاده افراد از مراکز درمانی مربوط نمی گردد و این بیماران هر کدام همراهانی دارند که این همراهان از امکانات شهر همانند سوپر مارکت ها، رستوران ها، هتل ها و... استفاده می نمایند.

حمیدی اضافه کرد:در تمام جلسات بر مسئله گردشگری تاکید نموده ایم، اما باید توجه داشت که گردشگری با اقدامات یک اداره و نهاد به هدف نمی رسد و تمامی بخش های شهرستان، بخش خصوصی و مردم باید پای کار باشند. گردشگری نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است. دولت باید زیرساخت ها را فراهم کند و تسهیلات مناسب در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد که این کار ها هم اکنون در حال اجرا است.

وی گفت: ظرفیت بوم گردی در روستا ها که وام های کم بهره هم برای آن در نظر گرفته شده یکی از بخش هایی است که مردم می توانند در آن سرمایه گذاری نمایند. گردشگری نیازمند ورود بخش خصوصی است و برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری فرش قرمز پهن می کنیم.

انتهای پیغام //ز. ج.

گردشگری نیازمند ورود بخش خصوصی است

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 16350

به "فرماندار تربت جام: باید صنعت گردشگری در تربت جام تقویت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار تربت جام: باید صنعت گردشگری در تربت جام تقویت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید