صادرات 257 هزار قطعه جوجه یک روزه از زنجان

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران/زنجان مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: طی چهار ماهه گذشته 257 هزار قطعه جوجه به کشورهای افغانستان و ارمنستان صادر شده است.

صادرات 257 هزار قطعه جوجه یک روزه از زنجان

محمدباقر حاج کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، با بیان این که صادرات دام زنده سنگین از استان نیز برای نخستی بار فروردین ماه سال جاری شروع شد و فرایند آن ادامه دارد، اظهار کرد: طی چهار ماهه گذشته، 83 راس دام سنگین از استان زنجان به افغانستان صادر شده است و ارزش این صادرات معادل 136 هزار و 310 دلار است.

این مسئول با اشاره به این که ارزش ریالی جوجه های یک روزه صادر شده 447 میلیون و 850 هزار ریال است، ادامه داد: از صادرکنندگان فرآورده های خام دامی به کشورهای دیگر حمایت می گردد و در صورت وجود متقاضی، این فرآورده ها بر اساس تقاضای هر یک از کشورها صادر خواهد شد. همچنین همه فرآورده های دامی با نظارت های بهداشتی و صدور مجوز دامپزشکی به خارج از کشور صادر می گردد.

وی اضافه نمود: پارسال یک میلیون و 16 هزار و 760 عدد تخم مرغ نطفه دار از استان زنجان به کشورهای عمان و ارمنستان صادر شد که ارزش آن معادل 366 هزار و 33 دلار بود؛ در واقع پارسال بیش از 579 هزار دلار فرآورده خام دامی، از جمله تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه از زنجان به کشورهای دیگر صادر شد.

حاج کاظمی اعلام کرد: پارسال از استان زنجان تخم مرغ نطفه دار به کشورهای عمان، کویت و تاجیسکتان، جوجه یک روزه به کشورهای ارمنستان و افغانستان، پا و پنجه مرغ به کشورهای هنگ کنگ و ویتنام و تخم مرغ خوراکی نیز به کشور عراق صادر شده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 59864

به "صادرات 257 هزار قطعه جوجه یک روزه از زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 257 هزار قطعه جوجه یک روزه از زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید