سیف : هیچ کمبودی در گندم و آرد نداریم

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران می گوید امروز در کشور نه کمبود آرد و نه کمبود گندم، وجود ندارد.

سیف : هیچ کمبودی در گندم و آرد نداریم

به گزارش صدا و سیما، یزدان سیف گفت: حدود 90 هزار نانوایی از طریق 400 کارخانه تولید آرد که ماهیانه 900 هزار تن، گندم را تبدیل به آرد می کنند از طریق شبکه حمل و نقلی منسجم و برنامه ریزی شده در سه دهه اول، دوم و سوم در هر ماه آرد دریافت می کنند.

وی گفت: از مردم تقاضا داریم از نانوایی هایی که دارای پروانه فعالیت، جواز کسب و پروانه بهداشت تضمین شده هستند، خرید کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: گاهی اوقات دیده شده بعضی از نانوایی ها که پروانه کسب نداشته و اجازه فعالیت هم ندارند و آرد مورد نیاز خود را از طریق شبکه غیر رسمی تامین می کرده اند با کمبود آرد روبرو شده اند و موجبات سوء استفاده برای رسانه های ضد انقلاب را فراهم کرده اند.

سیف در خصوص نانوایی های آزادپز هم گفت: نانوایی آزادپز دیگر در کشور وجود ندارد و همه نانوایی ها به دو مدل یارانه ای یک و دو، از دولت آرد دریافت می کنند که در نوع اول به صورت کاملاً دولتی و به قیمت هر کیلو 665 تومان و نوع دوم که به صورت آزاد آرد دریافت می کنند.

وی افزود: هر سال در نیمه دوم سال، به دلیل اینکه روزها کوتاه می شود و تعطیلی خیلی از ادارات و فضاهای کاری توام با یکدیگر می شود متاسفانه شاهد شلوغی و ازدحام متقاضیان نان در صف نانوایی ها هستیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: علت دیگری که امکان دارد نانوایی، نان کمتری پخت کند این است که بعضی نانوایی ها به جای هشت ساعت کار شش ساعت فعالیت می کند.

سیف افزود: در هیچ نقطه ای از کشور، نه در حال حاضر بلکه در گذشته و حتی در آینده هم هیچ مسئله ای در تهیه آرد و نان نداریم ضمن اینکه میزان ذخایر راهبردی کشور هم بی نظیر است.

وی گفت: یکی از نانوایی ها در استان البرز که مرتکب تخلف هم شده، فیلمی از واحد صنفی خود را برای یکی از شبکه های فارسی زبان خارجی فرستاده که این فیلم کاملاً دروغ بوده و بعد از بررسی ها، مشخص شد این نانوایی تخلفات گسترده ای داشته که در حال حاضر در دست رسیدگی است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 114326

به "سیف : هیچ کمبودی در گندم و آرد نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیف : هیچ کمبودی در گندم و آرد نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید