سرانه دهیاری ها 92 درصد افزایش یافت، توسعه گردشگری در روستاها

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، سعیدرضا جندقیان یکشنبه شب در دیدار با استاندار بوشهر گفت: امروز بازدیدی از شهرستان های جنوب استان بوشهر داشتیم که در روستاها کارهای ارزشمندی به ویژه در حوزه گردشگری و اشتغال اجرا شده است.

سرانه دهیاری ها 92 درصد افزایش یافت، توسعه گردشگری در روستاها

وی اضافه کرد: وزیر کشور تاکید زیادی بر روی توسعه مناطق روستایی به ویژه در عرصه گردشگری دارند و اعتبارات بسیار خوبی به دهیاری ها و روستانشینان پرداخت شده است.

وی بیان نمود: از سال 82 تا 97 مبلغ 20 هزار و 600 میلیارد تومان به روستاها پرداخت شده که بیش از 15 و نیم هزار میلیارد تومان معادل 75 درصد کل اعتبارات در 5 سال اخیر پرداخت شده است که نشان دهنده توجه ویژه دولت دکتر روحانی به روستاها است.

معاون سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کشور ابراز داشت: سرانه دهیاری ها در دولت دوازدهم 92 درصد افزایش یافته و این افزایش در شهرداری ها 28 درصد بوده است.

جندقیان از پرداخت تسهیلات به دهیاری ها اطلاع داد و یادآور شد: تا سقف 5 میلیارد ریال به دهیاری ها بدون وثیقه تسهیلات پرداخت می گردد و سال جاری تاکنون 1280 میلیارد ریال به دهیاری های کشور تسهیلات پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: توسعه گردشگری در روستاها از روینمودهای مهم وزارت کشور است و در استان بوشهر بیشتر روستاها از گردشگری استقبال نموده اند و این مهم به یک گفتمان تبدیل شده است.

جندقیان توضیح داد: استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری است و آمادگی داریم از طرح های گردشگری در روستاهای این استان حمایت کنیم تا علاوه بر اشتغالزایی، چهره روستاها را نیز زیباتر ببینیم.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 11295

به "سرانه دهیاری ها 92 درصد افزایش یافت، توسعه گردشگری در روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانه دهیاری ها 92 درصد افزایش یافت، توسعه گردشگری در روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید