زنان مبتلا به ام اس بیشتر دچار بی خوابی می شوند

به گزارش مجله سرگرمی، زوال فکر می تواند یکی از علائم رایج بیماری ام اس در زنان باشد.

زنان مبتلا به ام اس بیشتر دچار بی خوابی می شوند

دکتر تیفانی برالی، مدیر بخش ام اس در دانشگاه میشیگان، گفت: اختلالات خواب به علت نقششان در زوال شناختی، که تا 70 درصد از افراد مبتلا به بیماری ام اس را تحت تأثیر قرار می دهد، به رسمیت شناخته شده اند.

برالی در بیانیه خبری دانشگاه گفت: نتایج ما مسیر های مهمی را بین خواب و درک عملکرد شناختی در زنان مبتلا به ام اس نشان داد. ما قبلاً ارتباط مهمی بین عملکرد شناختی عینی و خواب در افراد مبتلا به ام اس شناسایی نموده بودیم، اما اطلاعات کمی در خصوص آن وجود داشت.

محققان با استفاده از داده های بیش از 60000 زن در سال های 2013 و 2017 دریافتند که زنان مبتلا به ام اس بیشتر از زنان بدون ام اس اختلالات خواب مانند آپنه انسدادی خواب، بی خوابی و خواب آلودگی را گزارش می نمایند.

اختلالات خواب شناسایی شده در سال 2013 در مسائل فکری گزارش شده به وسیله زنان مبتلا به ام اس در سال 2017، از جمله حافظه و توانایی پیروی از دستورالعمل ها و مکالمات، نقش داشتند.

این مطالعه نشان داد که آپنه خواب 34 درصد از کل تأثیر بین ام اس و توانایی پیروی از دستورالعمل ها را به خود اختصاص می دهد.

برالی اعلام کرد که مداخلات بموقع برای به تأخیر انداختن مسائل مربوط به تفکر ممکن است در مراحل پیش علامتی یا اولیه علائم مؤثرتر باشد.

منبع: مهر

منبع: فرادید
انتشار: 13 فروردین 1402 بروزرسانی: 13 فروردین 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164494

به "زنان مبتلا به ام اس بیشتر دچار بی خوابی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان مبتلا به ام اس بیشتر دچار بی خوابی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید