دلایل و نشانه های افسردگى مردان پس از پدر شدن

به گزارش مجله سرگرمی، افسردگی مردان پس از پدر شدن می تواند زمینه ساز ابتلای دختران آن ها درسنین بلوغ به انواع اختلال های روانی گردد و به طور کلی برزندگی آن ها اثرمنفی بگذارد.

دلایل و نشانه های افسردگى مردان پس از پدر شدن

به گزارش خبرنگار ، کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافته اند بسیاری از دختران پدرانی که پس از تولد فرزندان خود به افسردگی مبتلا می شوند، در دوران نوجوانی به اختلال های روانی دچار خواهند شد.

مطالعه های دانشمندان نشان می دهند تولد نوزاد می تواند منجر به افسردگی درپدران و مادران گردد. این آمار بین مادران حدود 20 درصد و بین پدران حدود 10 درصد است.

کارشناسان این نتیجه ها را با تحقیق برروی بیش از 3 هزارخانواده به دست آورده اند. یافته های دانشمندان نشان می دهند دخترانی که پدرانشان دچار افسردگی بوده اند بیش از سایرین در حدود سنین 18 سالگی دچار افسردگی می شوند.

این یافته ها حاصل پژوهش دانشمندان دانشگاه های کمبریج، بریستول، آکسفورد، امپریال و یوسی ال ای است. پژوهش همچنین نشان داده است افسردگی پس از زایمان درپدران سبب ایجاد اختلال عاطفی و ابتلای پسران به بیماری های روانی نمی گردد، اما بیشترین اثر را بر دختران دارد.

کارشناسان اعتقاد دارند یکی از دلایل شیوع بالای ابتلا به اختلال های روانی و عاطفی در دختران حساسیت بیشتر آن ها نسبت به رفتار اطرافیان به نسبت پسران است.

به ویژه اگر رفتار پدران با آن ها سرد و بی علاقه باشد محتمل است دختران بیشتر دچار اختلال های روانی دوران بلوغ شوند.

افسردگی پدران به دلایل مختلف به ویژه افسردگی پنهان پس از فرزندآوری می تواند سبب افسردگی و افزایش استرس کل خانواده گردد و به این ترتیب بیشترین آسیب را فرزندان دختر می بینند.

به گفته کارشناسان ازجمله دلایل بروز افسردگی درپدران پس ازبه جهان آمدن فرزندان کم خوابی و احتیاج به مراقبت شبانه از کودک در کنار فرصت کم بودن کنار همسر است.

دگرگونی های هورونی بدن پدران پس از به جهان آمدن فرزند نیز می تواند زمینه ساز افسردگی گردد.

از جمله نشانه های افسردگی پدران می توان غم و اندوه، بی علاقگی به محیط پیرامون، خستگی، بی خوابی، بی علاقه گی به برقراری ارتباط با نوزاد، زود رنج شدن، کاهش تمرکز، خواب آلودگی، داشتن افکار هولناک مانند صدمه زدن به نوزاد و مواردی از این دست را می توان نام برد.

کارشناسان توصیه می نمایند در صورت داشتن یک یا چند نشانه از علامت های بالا والدین به متخصص مراجعه و راه چاره های درمانی مد نظر را انجام دهند.

علت بروز افسردگی تعیین نیست، اما این اختلال در افرادی که سابقه مشکل های روحی و روانی دارند، بسیار شایع است.

نتیجه این یافته ها درمجله JAMA منتشر شده است.

منبع:Dailymail

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 9301

به "دلایل و نشانه های افسردگى مردان پس از پدر شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل و نشانه های افسردگى مردان پس از پدر شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید