خرید بی رویه سم بدون نسخه در خراسان شمالی

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: میزان خرید سموم کشاورزی بدون نسخه از واحدهای فروشندگی سم در این استان زیاد است.

خرید بی رویه سم بدون نسخه در خراسان شمالی

حسین نامجو در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، تاکید نمود: خرید کود و سموم کشاورزی باید با نسخه گیاه پزشکی صورت گیرد اما این اتفاق به صورت 100 درصدی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه کلینیک گیاه پزشکی در استان پنج تا شش هزار تومان است، اضافه نمود: مراجعه به این کلینیک ها علاوه بر آن که موجب می گردد تا کشاورز سم مورد احتیاج را به درستی خرید کند از آموزش های لازم در مورد اینکه چگونه آن را استفاده کند، برخوردار می گردد.

نامجو ادامه داد: علاوه بر آن اگر مسئله ای برای اراضی کشاورزی در رابطه با نسخه اشتباه گیاه پزشک صورت گیرد، پیگیری های جدی صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از سموم خریداری شده در این استان بدون نسخه گیاه پزشک است، اظهار کرد: برای آنالیز این موضوع از سال گذشته سیستم مانیتورینگ راه اندازی شد که عامل فراوری و توزیع کننده سم را مجاب کنیم که آمار فراوری و توزیع را در اختیار قرار دهند اما هنوز تعدادی به این سیستم متصل نشده در نتیجه هنوز نمی توان آمار دقیقی در این رابطه ارائه داد.

این مقام مسئول توضیح داد: در خراسان شمالی 70 واحد فروشندگی سموم وجود دارد این درحالیست که تعداد کلینیک های گیاه پزشکی موجود 14 واحد هستند و این نشان از موضوع مذکور دارد.

وی در ادامه اعلام کرد: در حال حاضر یکی از مسائل اساسی کلینیک های گیاه پزشکی در این استان عدم مراجعه کشاورزان به این واحدها و مراجعه مستقیم آنها به واحدهای همچون واحدهای سم فروشی است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 28064

به "خرید بی رویه سم بدون نسخه در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید بی رویه سم بدون نسخه در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید