آیا سفر زمینی به هند از ایران، خطرناک است؟

به گزارش مجله سرگرمی، در دوران قدیم، جاده ای به نام جاده هیپی وجود داشت که گردشگران و تاجران را از اروپا، با عبور از ایران به هند می برد. جاده ای که سفر زمینی به هند از ایران را ممکن می کرد. به دلایل متعددی این جاده، امروزه از رونق افتاده است. با گسترش روز به روز صنعت گردشگری، دولت های افغانستان و پاکستان و حتی ایران به دنبال رونق دوباره این جهت هستند. یکی از دلایلی که باعث می گردد برخی از جوانان و شاید بک پکرها، جهت زمینی به هند را از ایران انتخاب نمایند، آغاز جهانگردی و بازدید از جاذبه های بین راه باشد.تصور کنید که زمینی به سمت هند حرکت نموده اید. در این جهت می توانید از جاذبه های افغانستان در شهرهای هرات و کابل دیدن کنید. در پاکستان جاذبه های شهرهای معروف آن مانند لاهور را خواهید دید تا در نهایت به هند برسید. این سفر یک ماجراجویی تمام عیار و پر از چالش است. چالش هایی که کمتر کسی جرات انجام آن را دارد.در این مقاله راه های سفر زمینی به هند را معرفی می کنیم و آنچه که برای سفر احتیاج دارید، می گوییم. خواهید دانست که بهترین جهت زمینی به هندوستان کدام جهت است؟ و چطور سفر ارزان زمینی به هند داشته باشید.

آیا سفر زمینی به هند از ایران، خطرناک است؟

شرایط سفر زمینی به هند

اگر به جاده های تاریخی آسیا در میان کشورهای همسایه ایران نگاهی بیندازیم، راستا زمینی به هند با جاده هیپی تعیین می گردد. جاده هیپی جاده ای بود که کشورهای اروپایی، ترکیه، ایران، افغانستان، و پاکستان را به هند متصل می کرد. بیشتر ایرانی هایی که از راه زمینی به هندوستان سفر می کردند، این جاده را انتخاب می کردند. جاده که قبل از انقلاب اسلامی بسیار تردد داشت و بعدها با آغاز جنگ های افغانستان، تردد آن کمتر شد. با این وجود، کوشش بسیاری امروزه صورت می گیرد تا این جاده دوباره رونق بگیرد و گردشگران را به هند برساند.راستا دیگری هم برای رسیدن به هند از ایران وجود دارد. به جای ورود به افغانستان، مسافران ایرانی از مرز سیستان و بلوچستان وارد پاکستان می شوند. راستا پاکستان را تا مرزهای هند پیش می گیرند و در نهایت وارد کشور هفتاد و دو ملت می شوند.
 • نکته سفری: اگر شما به دنبال ماجراجویی هستید و دوست دارید کشور زیبای پاکستان را ببینید، راستا دوم را انتخاب کنید.
با این حال عقل حکم می نماید که احتیاط را رعایت کنید. اگر در طول راستا احساس خطر کردید، سفر خود را سرانجام دهید و روش دیگری برای ادامه سفر انتخاب کنید. می توانید به سراغ پرواز هند و رزرو بلیط هواپیمای هندوستان بروید.

دریافت ویزا برای راستا زمینی به هند

بسته به راستای که برای سفر به هند انتخاب می کنید، حداقل به دو یا سه ویزا احتیاج دارید. ویزاهای کشورهای زیر را باید قبل از آغاز سفر بگیرید:
 • ویزای هند
 • ویزای پاکستان
 • ویزای افغانستان
اگر قصد حرکت در راستا افغانستان و پاکستان (جاده قدیمی هیپی) به هند را دارید، باید ویزای این دو کشور را بگیرید.هر دو ویزای افغانستان و پاکستان را تنها باید از تهران و سفارتخانه های آن ها بگیرید. ویزای پاکستان در مرز یا کشور دیگری به گردشگران داده نمی گردد و حتما باید از کشور مبدا، ویزای پاکستان را بگیرید. از مزیت های این راستا بازدید از جاذبه های افغانستان و جاذبه های شمال پاکستان است که هر دنیاگردی به دنبالش است.

دریافت ویزای افغانستان برای ادامه سفر به هند

دریافت ویزای افغانستان بسیار ساده است. تنها کافیست که تقاضای درخواست ویزای توریستی افغانستان را به سفارتخانه این کشور در تهران بدهید. تمام مسافران باید قبل از ورود به افغانستان برای ویزا درخواست داده باشند؛ چرا که در مرز زمینی ایران-افغانستان در خراسان رضوی ویزای افغانستان به گردشگران داده نمی گردد. پس از صدور ویزای توریستی افغانستان، به مدت یک ماه اعتبار دارد و می توانید در این کشور بمانید. اما سفر زمینی به هند هدف ماست.
 • پس چرا اعتبار یک ماهه برای ویزای افغانستان اهمیت دارد؟
مسافرانی که در برگشت به ایران هم، راستا زمینی را انتخاب نمایند، با ویزای مولتی و اعتبار یک ماهه می توانند دوباره وارد این کشور شوند؛ بدون اینکه دوباره برای دریافت ویزای افغانستان اقدام نمایند. از مزیت های این نوع سفر ارزان به هند و در نهایت برگشت زمینی به کشور است.
 • آدرس کنسولگری سفارت افغانستان در تهران: عباس آباد، خ پاکستان، نبش کوچه 4 پلاک 2
 • تلفن: 982188737050+

گذرگاه های مرزی ایران و افغانستان چه گذرگاه هایی هستند؟

هم اکنون 3 گذرگاه مرزی پر مراجعه بین ایران و افغانستان وجود دارد. مهم ترین معابر مرزی بین دو کشور را نام می بریم. از این گذرگاه های مرزی، مرز دوغارون برای سفر زمینی به هند و ورود به افغانستان بیشتر رفت و آمد دارد.
 • گذرگاه دوغارون در تایباد خراسان رضوی
 • مرز میلک در شهر زابل در سیستان و بلوچستان
 • مرز فراه و مرز شمتیغ و یزدان در خراسان جنوبی
از آنجایی که راستا زمینی به هند از شهر هرات افغانستان عبور می نماید، باید از مرز دوغارون در تایباد برای ورود به افغانستان اقدام کنید. در مطلب بهترین راستاهای زمینی برای دنیاگردان ایرانی بیشتر در این مورد صحبت نموده ایم.

دریافت ویزای پاکستان برای ادامه سفر به هند

برای آغاز سفر زمینی به هند از ایران، به ویزای پاکستان احتیاج دارید. اگر وارد افغانستان نمی شوید و راستا پاکستان را پیش می گیرید، تنها احتیاج به ویزای پاکستان و در نهایت هند را دارید. چه از مرز ایران وارد پاکستان می شوید و چه از افغانستان وارد این کشور می شوید، باید ویزای پاکستان خود را ارائه دهید. مرزها و گذرگاه های مرزی بین ایران و پاکستان را نام می بریم:
 • گذرگاه مرزی میرجاوه و تفتان
 • گذرگاه و بازارچه کوهک و جالق در شهرستان سراوان سیستان و بلوچستان که غیر فعال است.
 • گذرگاه پیشین شهرستان سرباز که هم اکنون غیرفعال است.
 • گذرگاه مرزی ریمدان که با مشکلاتی روبروست.
از بین گذرگاه های مرزی ایران و پاکستان گذرگاه میرجاوه و تفتان است که به زاهدان نزدیک تر است. هر چند که اگر گذرگاه کوهک هم فعال باشد از این گذرگاه نیز می توان وارد پاکستان شد. داشتن امنیت در طول راستا زمینی به هند مهم ترین نکته سفر است. پس سعی کنید قبل از سفر به پاکستان حتما راجع به امنیت راستا مطمئن شوید.
 • آدرس سفارتخانه پاکستان در تهران: خیابان فاطمی شرقی، نبش اعتماد زاده، پلاک 1
 • تلفن: 66941388-021
 • سایت سفارت پاکستان: mofa.gov.pk

بهترین راستا زمینی برای سفر به هند از ایران

با توجه به راستاهای متفاوتی که برای انتخاب وجود دارد، بهتر است کمی مقایسه ای پیش برویم. زمان سفر زمینی به هند بسیار اهمیت دارد. چرا که در طول راستا ممکن است بسیار خسته شده و بخواهید بعد از گذشت حداقل 3 روز به هند برسید. راستا پیوسته از ایران به سمت شهر لاهور در پاکستان که دروازه ورود به مرزهای هند است، نزدیک به 28 ساعت زمان می برد. البته به خاطر داشته باشید که 28 ساعت تنها در صورتی است که پیوسته و بدون توقف رانندگی کنید و هدف ما از این سفر این نیست.افراد ماجراجویی که به دنبال سفر ارزان به هند و ماجراجویی هستند، جاذبه های میان راستا هم برایشان اهمیت دارد. پس 3 ویزای افغانستان، پاکستان و هند را بگیرید و راهی جاده شوید. بهترین راستا زمینی برای هند از ایران از چنین شهرها و مرزهایی می گذرد:تهران - مشهد - تایباد - مرز دوغارون - هرات - کابل - مرز تورخام - پشاور در پاکستان- لاهور - مرز آتاری و وگا - آمریتسار در هند - دهلی نو

ورود به افغانستان از ایران

خود را به تایباد و سپس مرز دوغارون برسانید. اگر وسیله نقلیه دارید، باید پلاک و گواهینامه بین المللی را از قبل برای آن بگیرید. در غیر این صورت، طی این راستا سخت می گردد. تجربه گردشگرانی که به این شیوه وارد افغانستان شده اند، را حتما بخوانید. به تنهایی و به عنوان گردشگر از مرز عبور کنید. پس از عبور از مرز ایران در افغانستان، در پاسگاه مرزی می توانید ماشین هایی که به سمت هرات می روند را سوار شوید. با راننده صحبت کنید و بگویید که می خواهید در هرات پیاده شوید.می توانید از افراد در پاسگاه مرزی برای دریافت ماشین امن تا هرات یاری بگیرید. برای هزینه کرایه سفر هم، در همان ابتدا با راننده به توافق برسید. اگر وسیله نقلیه از خودتان است، طی کردن راستا زمینی به هند برایتان راحت تر خواهد. حداقل زمانی جداگانه برای پیدا کردن وسیله نقلیه نمی گذارید.
 • نکته: اگر وسیله نقلیه از خودتان است، حتما به اندازه کافی با خود سوخت بنزین داشته باشید. بنزین در افغانستان گران است و از هزینه های سفر به افغانستان محسوب می گردد.
از هرات به سمت کابل دو راستا وجود دارد که گفته می گردد راستا هرات- قندهار و کابل امن نیست. پس بهتر است که جاده و راستا مستقیم هرات به کابل را پیش بگیرید. این راستا از ولایات هرات، غور، بامیان، وردک و کابل می گذرد.یکی دیگر از راه های سفر به هند از راستا زمینی، خرید بلیط هواپیما کابل از ایران و ادامه راستا از پاکستان است. بیشتر گردشگران و دنیاگردان برای ایمنی بیشتر این روش دنیاگردی را انتخاب می نمایند. اگر در طول راستا در مسابقات بزکشی دیدن کردید، مطلب مراسم بزکشی در افغانستان نحوه انجام این مسابقات را به شما می گوید.

راستا کابل به سمت مرز تورخام و ورود به پاکستان

طی این راستا ایمن بوده و بدون هیچ نگرانی می توانید به عنوان گردشگر عبوری وارد پاکستان شوید. از شهر پشاور در پاکستان راستا اسلام آباد، پایتخت پاکستان را پیش بگیرید. در نهایت به سمت لاهور بروید.

لاهور به سمت هند

از لاهور هر روز، اتوبوس هایی برای شهر آمریتسار در هند حرکت می نمایند. این اتوبوس ها از مرز زمینی هند و پاکستان به نام آتاری - وگاه عبور می نمایند و باید برای عبور از مرز، حتما ویزای هند داشته باشید. اگر با ماشین شخصی، سفر زمینی به هند را آغاز نموده اید، باید خود را به مرز آتاری برسانید.

ورود به هند و سفر به دهلی نو

پس از اینکه به شهر آمریتسار رسیدید، تقریبا 8 ساعت رانندگی دارید تا خود را به دهلی نو برسانید.

هزینه های ویژه سفر زمینی به هند

تمام این کشورها، از ارزان ترین کشورهای دنیا برای سفر، زندگی و مهاجرت هستند. پس هزینه های سفر شما گران نخواهد شد.
 • هزینه های مربوط به ویزا
 • هزینه عوارض خروج از کشور به صورت زمینی (220 هزار تومان)
 • هزینه حمل و نقل و وسیله زمینی تا هند
 • هزینه بنزین برای گردشگرانی که وسیله نقلیه شخصی دارند.

نکاتی که در سفر زمینی به هند باید رعایت کنید

قبل از ورود به افغانستان و آغاز سفر زمینی به هند، برای خرید روپیه در صرافی های ایران اقدام کنید. همچنین می توانید دلار تهیه کنید و قیمت روپیه هند به دلار را هم داشته باشید.بیشتر مردم افغانستان و پاکستان، روپیه هند و دلار را هم قبول می نمایند. پس بهتر است به جای دریافت واحد پول افغانستان یا پاکستان به صورت جداگانه برای خرید بنزین یا هزینه های سفر به هند، از روپیه و دلار بهره ببرید.بهتر است سفر زمینی به هند را در 3 روز انجام دهید. در هرات و کابل برای یک روز گردش روزانه بمانید. پس احتیاج به رزرو هتل در این شهرها دارید. از نکات سفر به افغانستان این است که هنگام ورود به مرز داشتن مدارک سفر است. از شما دلیل سفر به این کشور و مدارک رزرو هتل را می خواهند. اگر قصد اقامت ندارید، باید راستا 14 ساعته مرز ایران تا کابل را بدون توقف طی کنید که بسیار خسته نماینده می گردد.از کابل تا لاهور، نزدیک به 12 ساعت رانندگی دارید. این زمان سفر به هند و پاکستان جدای از ساعت هایی است که معطل می شوید. بنابراین بهتر است که در اسلام آباد هم برای یک شب هتل رزرو کنید و یک روز هم از جاذبه های اسلام آباد پاکستان دیدن کنید. امتحان کردن معروف ترین غذاهای پاکستانی فراموشتان نگردد.از اسلام آباد تا لاهور نزدیک به 5 ساعت رانندگی دارید. پس صبح زود از اسلام آباد پاکستان حرکت کنید تا در نهایت ظهر به لاهور برسید. از لاهور تا مرز هند، تنها 45 دقیقه رانندگی دارید که می توانید با اتوبوس هم این راستا را طی کنید.
 • اگر بخواهیم از لاهور با اتوبوس به مرز هند برویم، چه باید بکنیم؟
باید به محض ورود به لاهور بلیط اتوبوس هند را بگیرید. هزینه این بلیط 2400 روپیه است. اتوبوس ها صبح زود ساعت های 4، 5 یا 6 صبح حرکت می نمایند. یادتان باشد که یکشنبه ها هی اتوبوسی در سفر زمینی به هند از لاهور حرکت ندارد. با اطلاعاتی که در راهنمای سفر زمینی به هند گفتیم، امیدوارم سفری ایمن و پر از ماجراجویی های عالی را در پیش داشته باشید. اگر همچنان بخشی از سفر برایتان ابهام دارد و قصد انجام چنین سفری را دارید، می توانید برای ما کامنت بگذارید. خوانندگانی که چنین تجربه سفری داشته اند، برای ما از تجربیات خود در سفر به هند به صورت زمینی بنویسند تا ما و دیگران هم از تجربیات شما استفاده نماییم.

gardeshia.ir: گردشیا: مجله سفر و گردشگری

picoro.ir: پیکورو: وبلاگ ماشین و خودرو

منبع: الی گشت
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 36643

به "آیا سفر زمینی به هند از ایران، خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سفر زمینی به هند از ایران، خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید