جشنواره ای در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه به زودی برگزار می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، ابراهیمی گفت : در راستای برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه جشنواره ای به زودی در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برگزاری می گردد.

جشنواره ای در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه به زودی برگزار می گردد

مسعود ابراهیمی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با خبرنگار ، از اجرای طرحی برای بهبود ارتباط بین دانشگاه و صنعت اطلاع داد و اظهار کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه از جمله مباحثی است که طی سالیان گذشته بسیار مورد بحث قرار گرفته است؛ معمولاً دانشگاه ها به دنبال راه چارههای معجزه آسا برای برقراری این ارتباط می گردند و متأسفانه با این رویکرد هیچ گاه این مشکل برطرف نمی گردد و کماکان باقی مانده است.

او ادامه داد: متأسفانه این راه چارههای عجیب منجر شده است که این مشکل بزرگ و بزرگتر به نظر برسد و نتوانیم آن را مدیریت کنیم؛ از نظر ما به عنوان یکی از دانشگاه های کشور، برقراری ارتباط مناسب بین دانشگاه و صنعت احتیاجمند مجموعه ای از اقدامات از طرف صنعت و دانشگاه ها است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: اختلال در بین صنعت و دانشگاه تنها یک حلقه مفقوده نیست و نبود حلقه های متعدد منجر به سخت شدن برقراری ارتباط شده است. اقدامات اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت یاری زیادی به حل این معضل نموده است؛ اجرای طرح تاپ از جمله اقداماتی بود که حلقه های مفقوده این ارتباط را برطرف کرد.

ابراهیمی بیان نمود: جلسات متعددی تشکیل شد و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از پتانسیل فعالیت دانشجویان در انتها نامه های دانشجویی برای حل مسائل جامعه و صنعت و برای تجاری سازی و ایجاد شرکت ها بهره بگیریم. سالیانه ده ها هزار انتها نامه در کشور نوشته و منتشر می گردد که معمولاً بدون جهت گیری و هدف مناسب است.

او اضافه کرد: حتی اگر بتوانیم درصدی از این انتها نامه ها را پوشش دهیم، می توانیم یاری زیادی به برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه کنیم. به همین دلیل جشنواره ای به زودی در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برگزاری می گردد، ایده این طرح از سال 97 مطرح و بودجه مناسب به آن اختصاص داده شد.

آخرین آمار از نام نویسی در رشته های بدون کنکور/ زمان اعلام نتایج نهایی کنکور معین شد

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به برگزاری این جشنواره، گفت: با توجه به اختلالات مالی که در سال 98 دولت و به خصوص دانشگاه ها با آن روبرو هستند، طرح اصلی مدنظر ما قابلیت اجرا پیدا نکرد، پس دو راه چاره پیش رو داشتیم، یا آن را به زمان دیگری موکول کنیم یا کوشش کنیم تا در سطح کوچک تری آن را برگزار کنیم.

ابراهیمی گفت: با توجه به شرایط ذکرشده و برای معین ایرادات طرح، تصمیم به برگزاری مقیاس کوچک تری از این جشنواره گرفتیم. همانطور که می دانید انتها شهریورماه آخرین فرصت برای ارائه پروپوزال انتها نامه و تصویب آن در دانشگاه ها است، بنابراین کوشش کردیم در سریع ترین زمان ممکن این طرح را اجرایی کنیم.

او با تأکید بر تأثیر این جشنواره بر انتخاب موضوع مناسب برای انتها نامه ها، گفت: اجرای طرح های متناسب با صنعت به ارائه آموزش احتیاج دارد بنابراین در نظر داریم در این جشنواره روش روبروه با مسائل صنعت و احتیاجسنجی ها را به دانشجویان بیاموزیم.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به همراهی این جشنواره با تمام رشته های تحصیلی و دانشگاهی، یادآوری کرد: در این جشنواره به معنای عام صنعت خواهیم پرداخت و تمام دانشجویان می توانند به مسائل کشور از جمله مسائل اجتماعی، سیاسی و مالی بپردازند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 42393

به "جشنواره ای در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه به زودی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره ای در راستای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه به زودی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید