جانسون: شانس زیادی برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد

به گزارش مجله سرگرمی، نخست وزیر جدید انگلیس روز دوشنبه گفت که شانس زیادی برای دستیابی به توافق جدید درباره برگزیت با اتحادیه اروپا وجود دارد.

جانسون: شانس زیادی برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت که شانس بسیار زیادی برای دستیابی به یک توافق برگزیت جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد.

وی که در جریان دیدار از یک پایگاه دریایی در اسکاتلند صحبت می کرد، گفت: چیزی که ما می خواهیم این است که قاطعانه شفاف کنیم که ترتیبات پشتیبان خوب نبوده و مُرده است و باید برود. توافق خروج مُرده است و باید برود اما چشم اندازی برای دستیابی به توافق جدید وجود دارد.

نخست وزیر انگلیس در ادامه گفت: چیزی که ما می خواهیم ایجاد مشارکت جدید درباره تمام چیزهایی است که برای ما مهم هستند. مشارکت در زمینه دفاعی، امنیتی، اطلاعاتی، فرهنگی، همکاری علمی و هر چیزی که شما انتظارش را دارید.

جانسون همچنین برگزاری رفراندوم دیگر درباره استقلال اسکاتلند پس از رفراندوم سال 2014 را رد کرد.

وی گفت: این موضوع یک بار در طول زندگی و یک بار در هر نسل انجام می گردد. این بر اساس رای آنها بوده و من فکر می کنم که کاملا غلط باشد که قول به مردم اسکاتلند و انگلیس را با برگزاری رفراندوم دیگری بشکنیم.

جانسون روز شنبه نیز به اتحادیه اروپا هشدار داد که ترتیبات پشتیبان مرز با ایرلند غیر دموکراتیک بوده و باید کنار گذاشته گردد.(جزئیات بیشتر)

وی همچنین تهدید کرد در صورتی که اتحادیه اروپا مذاکره مجدد درباره توافق برگزیت را رد کند، انگلیس روز 31 اکتبر (9 آبان) بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می گردد.

.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 34802

به "جانسون: شانس زیادی برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: شانس زیادی برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید