اخبار سیاسی

پیش بینی فراوری بیش از 300 تن پسته تر در جنوب کرمان

مدیر باغبانی جهادکشاورزی جنوب استان کرمان گفت: پیش بینی می گردد از سطح 305 هکتار پسته بارور در جنوب کرمان 370 تن محصول تر برداشت گردد.

28 شهریور 1400

حایری: 25 میلیون مشترک، کمتر از الگوی معین شده، برق مصرف کردند

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: حدود 82 درصد (25 میلیون مشترک) کمتر از الگوی معین شده (در منطقه ها معتدل 300 کیلووات ساعت) مصرف برق داشته اند.

27 شهریور 1400

نگاهی به روند تدوین تاریخ شفاهی کاخ گلستان

تاریخ شفاهی، امروز یکی از موثرترین روش ها برای دسترسی به رویدادها و وقایعی است که در گذشته ایی نه چندان دور رخ داده است. این روش مبتنی بر ضبط اطلاعات تاریخی به وسیلة انجام مصاحبه با فردی به عنوان راوی است. روشی بسیار قدیمی در سیر تاریخی زندگی بشر برای...

25 شهریور 1400

مونسان: گردشگران دنیا به تحریم های آمریکا علیه ایران نه گفتند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگران دنیا و فعالان دنیای صنعت توریسم به تحریم های آمریکا علیه ایران نه گفتند.

25 شهریور 1400

ملاحظات درباره دانشگاه

تاب ملاحظات درباره دانشگاه اثر سیدجواد طباطبایی از سوی انتشارات مینوی خرد منتشر شد و علاقمندان می توانند کتاب را از هفته آینده در کتابفروشی های سراسر کشور تهیه کنند.

25 شهریور 1400

مهدی تاج: در خصوص آرای انضباطی متخلفان با کسی تعارف نداریم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در نشست امنیت رویدادهای ورزشی در آستانه لیگ برتر فوتبال ایران در حضور وزیر ورزش و جوانان و اعضای این نشست از نهادهای مختلف از جمله وزارت کشور و نهادهای نظارتی و نیروی...

25 شهریور 1400

آخر هفته های تهران کجا باشیم؟

بدون هیچ شک و تردیدی باید بگوییم که پایتخت و یکی از کلانشهرهای ایران، یعنی شهر تهران در کنار پر جمعیت بودن خود و تمام اهمیت های سیاسی، مالی، اجتماعی، فرهنگی که از آن برخوردار است، مقصدی فوق العاده جذاب برای تمام گردشگران داخلی و خارجی کشور عزیزمان ایران...

25 شهریور 1400

اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در تحولات جهانی اثرگذار است

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی، معاون امور حقوقی وبین المللی وزارت امور خارجه که در اجلاس وزرای امور خارجه سازمان کشورهای حاشیه اقیانوس هند در جاکارتا شرکت کرده است امروز 16 اسفند 95 طی سخنانی در این اجلاس ضمن اشاره به اهمیت سازمان کشورهای حاشیه...

25 شهریور 1400

ترامپ: ایران پهپاد ما را خارج از حریم هوایی خودش ساقط کرد

رئیس جمهور آمریکا دوشنبه مدعی شد که تهران چند ماه پیش پهپاد کشورش را در حال پرواز در خارج از حریم هوایی ایران ساقط کرده است.

25 شهریور 1400

توصیه انصارالله یمن به عربستان، امارات از یمن عقب نشینی نکرده است

رئیس هیئت ملی مذاکره کننده دولت صنعا با توصیه به رژیم سعودی برای دل نبستن به حمایت های آمریکا تأکید کرد که صلح در منطقه تنها با گفت وگو و تفاهم میسر است.

25 شهریور 1400

مسکو: تحرک کشتی آمریکایی در دریای سیاه را زیر نظر داریم

وزارت دفاع روسیه از رصد تحرک کشتی نظامی-ترابری آمریکایی که شنبه وارد دریای سیاه شد، اطلاع داد.

25 شهریور 1400

تعیین تکلیف قراردادهای موقت ظرف سه سال

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در دنیا قراردادهای موقت 20 ساله و 30 ساله بسته نمی شود، گفت: قراردادهای موقت نیروهای کار باید ظرف سه سال مشخص تکلیف شوند و پس از آن به صورت دائمی درآیند.

25 شهریور 1400

وضعیت انتخابات فدراسیون ها در نیمه دوم سال، 5 رئیس در انتها راه

خبرنگاران - گروه ورزش: مجامع انتخاباتی و برگزاری آن برای فدراسیون های ورزشی جزو برنامه های لاینفک در تقویم کاری وزارت ورزش است. اگرچه نادیده دریافت قوانین در برگزاری به موقع آنها، در بسیاری موارد طولانی تر شدن پروسه انتخابات را موجب شده است.

25 شهریور 1400

ضرورت افزایش حضور بانوان در عرصه های مدیریتی و سیاسی

فرماندار تبریز با تاکید بر این که بانوان باید برای پرکردن سهم خود در عرصه های سیاسی کوشش نمایند، گفت: تاکید ما بر افزایش حضور بانوان در عرصه های مدیریتی و سیاسی است.

25 شهریور 1400

موکب داران از حرکت جریانات انحرافی مطلع باشند

استاندار بوشهر اعلام کرد: موکب داران در جریان مراسم پیاده روی اربعین حسینی از حرکت جریانات انحرافی مطلع باشند تا از بروز مسائل و آسیب ها پیشگیری گردد.

25 شهریور 1400

تحقیقات علنی در مالت پیرامون قتل روزنامه نگار افشاگر

در حالی که دو سال از ترور دافنه کاروانا گالیزیا، روزنامه نگار 53 ساله ای که همدستی دولت و بازرگانان مالت در رسوایی اسناد پاناما را فاش کرد، می گذرد، اینک تحت فشار اروپا، یک کمیسیون تحقیق، چگونگی این قتل را بررسی می کند.

25 شهریور 1400

ایران میزبان مسابقات هندبال جوانان آسیا شد

رئیس فدراسیون هندبال از قبول پیشنهاد میزبانی ایران برای برگزاری رقابت های قهرمانی جوانان آسیا در سال 2020 خبر داد.

25 شهریور 1400

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسسه حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسسه حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار امروز در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های اخلال گران و مفسدان مالی به ریاست قاضی صلواتی به طور علنی برگزار گردید.

25 شهریور 1400

کنکور با ساماندهی جدید از سال 1400 عملیاتی می گردد

ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع ساماندهی مدل پذیرش دانشجو در کشور در حالی است که اجرای قوانین مصوب برای حذف تدریجی کنکور، پس از گذشت چند دوره از مجلس و روی کار آمدن دولت های مختلف، همچنان چالش های نظام پذیرش دانشجو را برطرف نکرده است.

25 شهریور 1400

رانت بانک های خصوصی اجازه نداد لایحه اصلاح نظام بانکی به خاتمه برسد

رئیس کانون انجمن های صنایع خراسان رضوی گفت: چرا سهم مالیات استان خراسان باید سال به سال افزایش یابد؟ رانت بانک های خصوصی اجازه نداد که لایحه اصلاح نظام بانکی به پایان برسد.

25 شهریور 1400
تعداد: (9165)