کوشش برای ورود نقاط کوانتومی به صنعت از سوی یک شرکت دانش بنیان ایرانی

به گزارش مجله سرگرمی، شرکت دانش بنیان ایرانی به عنوان فراوریکننده نقاط کوانتومی کربنی، از این نقاط برای فراوری محصولات مختلف استفاده می نماید تا این نقاط کوانتومی را وارد صنعت کند.

کوشش برای ورود نقاط کوانتومی به صنعت از سوی یک شرکت دانش بنیان ایرانی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، شرکت دانش بنیان ایرانی یکی از فراوریکنندگان نقاط کوانتومی کربنی است، این شرکت به دنبال ورود این نانوماده به صنعت بوده، از این رو اقدام به فراوری محصولاتی با استفاده از این نقاط کوانتومی نموده که روان کار دستگاه های ماشین کاری یکی از این مصادیق صنعتی سازی نقاط کربنی است.

اشکان شاقتصادی مدیرعامل شرکت می گوید: چند سال قبل فراوری نیمه صنعتی نقاط کوانتومی کربن را شروع کردیم اما به دلیل ناشناخته بودن این نانومواد در صنعت بیشتر فروش ما به دانشگاه ها و پروژه های پژوهشی بود. از این رو تصمیم گرفتیم تا این نقاط کوانتومی کربنی را وارد صنعت کنیم. در حال حاضر با استفاده از این نقاط کوانتومی، روان کار برای استفاده در دستگاه های ماشین کاری فراوری می کنیم و شرکت هایی نظیر موتوژن و سایپا از جمله مشتریان این روان کار هستند. این محصول بخش زیادی از مسائل مربوط دستگاه های ماشین کاری را رفع نموده و از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی نیز شرایط مناسبی را برای مصرف کننده فراهم می نماید. این روان کار دچار فساد و بوگرفتگی نمی گردد و به دلیل فرمولاسیون خاص روان کار، هیچ باکتری توان رشد در این محیط را ندارد، همچنین طول عمر این روان کار یک سال برآورد شده است، در حالی که بیشتر روان کارهای موجود در بازار طول عمر کمتر از دو ماه دارند. البته به کارگیری این نقاط در صنعت، تنها به فراوری روان کار محدود نشده و ما چند محصول دیگر نیز فراوری نموده ایم.

شاقتصادی درباره تاریخچه فراوری نقاط کوانتومی کربنی می گوید: در ابتدا ما روزانه 15 کیلوگرم فراوری داشتیم که البته با توجه به ارزش بالای این نقاط کوانتومی کربنی، این حجم فراوری نیز صنعتی محسوب می شد. در سال 1397 پیروز به دریافت گواهی نانومقیاس شدیم و با یاری این گواهی نامه برای دانش بنیان شدن اقدام کردیم. در ادامه از صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت اقتصادی برای طراحی و ساخت راکتور صنعتی دریافت کردیم و در حال حاضر راکتوری با ظرفیت فراوری روزانه 400 کیلوگرم نقاط کوانتومی کربنی داریم. با شرایط فعلی ماهانه دو تُن نقاط کوانتومی فراوری می کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 اسفند 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 67312

به "کوشش برای ورود نقاط کوانتومی به صنعت از سوی یک شرکت دانش بنیان ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای ورود نقاط کوانتومی به صنعت از سوی یک شرکت دانش بنیان ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید