اگر این 8علامت را دارید، خطر افسردگی را جدی بگیرید

به گزارش مجله سرگرمی، افسرده بودن فقط به معنی زانوی غم بغل دریافت و بی میل بودن به همه چیز نیست و اگر شما این علائم را ندارید، دلیل بر این نیست که شما افسرده نیستید. افسردگی چهره ندارد.

اگر این 8علامت را دارید، خطر افسردگی را جدی بگیرید

خبرآنلاین: اما اگر علائم زیر را دارید بیشتر باید به سلامت روان خود توجه کنید.

کاهش فعالیت های اجتماعی: افسردگی شدید می تواند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد و اشتیاق شما را به کار، مدرسه، خانواده و حتی فعالیت های اجتماعی کاهش دهد. تغییر در فعالیت های اجتماعی می تواند یکی از اولین نشانه های هشدار دهنده باشد.

جیسون استمپر، روانپزشک مرکز مراقبت های جامع در پیکویل کالیفرنیا می گوید: افرادی که مبتلا به افسردگی شدید هستند، همچنان سرکار می روند و با مردم تعامل دارند اما ممکن است این معاشرت را با بهانه هایی مثل خستگی ناشی از کار فقط به محیط کار محدود نمایند.

مسائل و بیماری های دیگر در سلامت بدنی: سلامت روان و بدن به یکدیگر مرتبط اند. بیماری های بدنی ممکن است باعث افسردگی گردد.

میشل ریبا، کلینیک و مدیر دانشیار مرکز جامع افسردگی دانشگاه میشیگان می گوید: بیماری هایی مثل دیابت یا سرطان باعث ایجاد استرس می گردد که ممکن است به افسردگی منجر گردد.

او شرح می دهد: افسردگی می تواند مقاومت بدنی را کاهش دهد و شما را نسبت به بیمار شدن آسیب پذیرتر کند؛ در حقیقت، افسردگی انواع مختلفی دارد و شما ممکن است به راحتی نتوانید تشخیص بدهید که افسرده هستید.

مسائل خواب: سخت به خواب می روید؟ دفعات متعددی در بین خوابتان، بیدار می شوید؟ دائم از این پهلو به آن پهلو می شوید؟ اگر پاسختان بله است باید بدانید که مسائل خواب می توانند هشداری برای افسردگی باشند. بدخوابی می تواند به طرز چشمگیری علائم افسردگی را بدتر کند. کارول لاندو، استاد کلینیک روانپزشکی و پزشکی در دانشگاه براون در رود آیلند می گوید: خواب خوب برای سلامت روان مهم است.

نگرانی و اضطراب دائمی: ممکن است فرض کنید افسردگی یعنی فقط غم و اندوه و حس مهم دیگری که از علائم دیگر افسردگی است را نادیده بگیرید: اضطراب!

برخلاف تصور بسیاری از افراد، اضطراب فقط به معنی احساس ترس نیست. در حقیقت، به گفته استمپر اضطراب می تواند به شکل های مختلفی بروز کند؛ احساس بی قراری، سردرگمی بنابراین ، ممکن است احساس بی قراری ، سردرگمی و آشوب در معده از چهره های دیگر اضطرابند.

رو آوردن به فعالیت های ناسالم برای سرکوب احساسات منفی: اگر اضطراب شدید دارید، ممکن است سعی کنید احساسات را با یک فشار عاطفی مضر جبران کنید. مثل نوشیدن الکل و مصرف مواد مخدر یا پرخوری و زیاده روی در انجام بازی های ویدیویی.

لانداو می گوید: اگر احساس ناراحتی و احساس تنهایی دارید، نوشیدن الکل برای از بین بردن آن کار اشتباهی است؛ چرا که علاوه بر اعتیاد آور بودن، مواد مخدر و الکل می توانند علائم افسردگی ، اضطراب و مسائل خواب را تشدید نمایند و همچنین مانع از این شوند که فرد با موضوع مقابله کند.

ثروت و موفقیت بازدارنده افسردگی نیست: افسردگی شدید می تواند افراد مرفه و فرهیخته را هم به دام بیندازد. ثروت و تحصیلات لزوماً مترادف با زندگی بدون استرس و شادی نیست. استامپر می گوید: این افراد اغلب افراد تحصیل نموده و صاحب مشاغل مهمی هستند. آنها از مزایای آموزش و وضعیت برخوردارند ، اما اغلب، شغل آنها می تواند عامل استرس زای بزرگی برایشان باشد. در واقع، گذراندن زمان زیاد در محل کار یکی از علت هایی است که می تواند خطر ابتلا به افسردگی را به وجود آورد.

تحریک پذیری عصبی و کج خلقی

به گفته لاندو، تحریک پذیری عصبی می تواند یکی دیگر از علائم رایج افسردگی شدید باشد. علائم نامحسوس افسردگی مانند کج خلقی ممکن است موقع تشخیص بیماری نادیده گرفته شوند.

سابقه خانوادگی افسردگی:آگاهی از پیشینه خانوادگی شما می تواند در پیش بینی احتمال ابتلای شما به افسردگی یاری کند. کارشناسان عقیده دارند که ترکیبی از زیست شناسی و تجربیات زندگی می تواند منجر به علائم مرتبط با افسردگی گردد. ریبا می گوید: دانستن ژنتیک و سابقه خانوادگی شما می تواند بسیار یاری نماینده باشد. تغییرات زندگی و استرس می تواند تمایل بیولوژیکی شما را به افسردگی سوق دهد. بنابراین، دانستن تاریخچه خوانوادگی شما می تواند به شما یاری کند نه تنها آینده خود را پیش بینی کنید بلکه آن را تغییر دهید.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 46304

به "اگر این 8علامت را دارید، خطر افسردگی را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر این 8علامت را دارید، خطر افسردگی را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید