از اجرای راه آهن شیراز - بوشهر چه خبر؟

به گزارش مجله سرگرمی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بیشترین تعداد پروژه های زیرساختی اعم از آزادراه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی، راه روستایی و راه آهن در کشور در استان فارس در دست اجرا است.

از اجرای راه آهن شیراز - بوشهر چه خبر؟

به گزارش خبرنگاران، خیرالله خادمی شنبه 6 بهمن در جلسه هماهنگی پروژه های راهسازی فارس، گفت: اکنون در بخش ریلی 1900 کیلومتر، در بخش آزادراهی 600 کیلومتر، در بخش بزرگراهی حدود 4000 کیلومتر پروژه مراحل مختلف اجرایی را در فارس طی می نماید.

خادمی وجود تمامی این پروژه ها را نشان از ظرفیت و بزرگی استان فارس دانست و گفت: یکی دیگر از عواملی که این پروژه برای استان فارس تعریف شده نیازمندی استان در بخش توسعه زیرساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در مورد اتصال استان فارس به جنوب از سمت خوزستان، بندرعباس و بوشهر و در سمت شرقی و غربی فارس پروژه های بسیار خوبی در حال انجام است.

خادمی تاکید نمود که با تکمیل پروژه های ارتباطی باید برای اتصال درست مرکز استان فارس به این کریدورها راهکارهای مناسبی را اجرایی کرد.

عنایت الله رحیمی، استاندار فارس نیز در ادامه جلسه گفت: آزادراه شیراز - اصفهان یکی از تاثیرگذارترین پروژه های آزادراهی کشور و اولین آزادراه جنوب کشور است. این آزادراه اثرات ملی و منطقه ای بسیار زیادی دارد و باید در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی در مورد بحث اتصال آزادراه به ورودی های شیراز و احداث تقاطع های غیرهمسطح برای ایجاد این اتصال، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید به گونه ای برنامه ریزی کند که در آینده شهروندان و شهر شیراز دچار معضل نگردد.

رحیمی با تاکید براینکه اجرای راه آهن شیراز - بوشهر از اولویت ویژه ای برای استان فارس برخوردار است و باید هرچه زودتر عملیاتی گردد، خواهان سرعت بخشیدن به روند احداث ساختمان جدید فرودگاه و ترمینال خارجی فرودگاه شهید دستغیب شیراز شد.

بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز خواهان تسریع در اجرای عملیات احداث کمربندی های شیراز شد و اعلام نمود: اجرای ورودی و خروجی های آزادراه به شیراز و احداث تقاطع های غیرهمسطح آن باید بگونه ای باشد که شهروندان با معضل روبرو نشوند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 11205

به "از اجرای راه آهن شیراز - بوشهر چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اجرای راه آهن شیراز - بوشهر چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید