آشنایی با خواص جالب دم کردنی ها

به گزارش مجله سرگرمی، دانشمندان دانشگاه نیوکاسل با بررسی عادت های تهیه دم کردنی ها در سالمندان به خواص تازه ای پی بردند.

آشنایی با خواص جالب دم کردنی ها

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، در مطالعات جدید محققان دانشگاه نیوکاسل نشان داده شد که دم کرده خوب می تواند باعث افزایش تمرکز و عملکرد در افراد بالای 85 سال شود.

در این مطالعه دانشمندان با بررسی افرادی که بالای 5 لیوان چایی می نوشند به ویژه سالمندان دریافتند نوشیندنی های دم کردنی قدرت تمرکز و عملکرد را افزایش می دهد.

طبق شواهد مهارت های روان حرکتی که با مغز در ارتباط است مانند رانندگی و کارهای روزمره در این نوع افراد بسیار بهتر و با سرعت بالایی انجام می شود.

در گزارش های اخیر، از چای به عنوان کاهنده فشار خون و کلسترول و تا حدودی کاهش وزن یاد شده بود.

ادوارد اوکل، محقق دانشگاه نیوکاسل اظهار داشت که ما نمی دانیم که تنها نوشیدن چای تاثیرگذار است یا عادت هایی که در طرز تهیه چای باعث وجود دارد باعث بهبود روان شناختی در سالمندان می شود.

او گفت: مهارتی که ما در این گروه سالمندان می بینیم ممکن است نه تنها به دلیل ترکیبات موجود در چای باشد، بلکه ممکن است از تاثیرات طرز تهیه یک فنجان چای باشد.

محققان با مطالعه عادات نوشیدن چای در هزار فرد بالای 85 سال که در خانه های خود زندگی می کنند، دریافتند کسانی که بیش از پنج فنجان چای در روز می نوشند در برخی آزمایش های شناختی عملکرد بهتری دارند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 127709

به "آشنایی با خواص جالب دم کردنی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خواص جالب دم کردنی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید