یک قرارداد آتی جدید زعفران در بورس فعال شد

به گزارش مجله سرگرمی، در آخرین روز معاملاتی بورس کالای ایران اولین سررسید معاملاتی قراردادهای آتی زعفران رشته ای درجه یک در بازار مشتقه این بورس فعال شد.

یک قرارداد آتی جدید زعفران در بورس فعال شد

به گزارش خبرنگاران، اوایل خردادماه امسال بود که قرارداد آتی زعفران برای اولین بار در بورس کالای ایران راه اندازی شد. در آن روز قرارداد تحویل شهریورماه 1397 برای زعفران رشته ای بریده ممتاز (نگین) باز شد که این سررسید تا تاریخ 20 شهریورماه 1397 قابل معامله بود.

آنگونه که اعلام شد، اندازه هر قرارداد 100 گرم زعفران رشته ای بریده ممتاز (نگین) به عنوان دارایی پایه و حد نوسان قیمت روزانه زعفران در این معاملات مثبت و منفی سه درصد نسبت به قیمت تسویه روز قبل بود.

اما در آخرین روز معاملاتی این هفته اولین سررسید معاملاتی قراردادهای آتی زعفران رشته ای درجه یک در بازار مشتقه بورس کالای ایران فعال شد. تا انتها معاملات نخستین روز در این سررسید بیش از 11 هزار و 900 قرارداد زعفران رشته ای برای تحویل در انتها آذرماه منعقد شد. ارزش معاملات آتی زعفران رشته ای درجه یک تحویل آذرماه به رقمی بیش از 158 میلیارد و 874 میلیون ریال رسید.

قیمت هر گرم زعفران رشته ای تحویل آذرماه در حالی در اولین معامله رقم 135 هزار ریال ثبت شد که قیمت هر گرم از این محصول در بالاترین سطح به رقم 141 هزار و 500 ریال رشد کرد و در پایین ترین سطح نیز قیمت آن 128 هزار و 800 ریال در هر گرم به ثبت رسید. در انتها معاملات نیز قیمت هر گرم زعفران رشته ای تحویل آذرماه روی قیمت 131 هزار ریال ایستاد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 5973

به "یک قرارداد آتی جدید زعفران در بورس فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک قرارداد آتی جدید زعفران در بورس فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید