گِله را پشت تریبون داد نمی زنیم، لازم باشد داد هم می زنیم؛ خیلی هم مأخوذ به حیا نیستیم، دولت یک ریال هم به شهرداری تهران کمک نکرده است

به گزارش مجله سرگرمی، حناچی گفت: گِله هم همیشه وجود دارد، ولی ما گِله را پشت تریبون داد نمی زنیم؛ آن جایی که لازم باشد داد هم می زنیم و خیلی هم مأخوذ به حیا نیستیم. متأسفانه بعضاً موارد قانونی رعایت نمی شود و برای دریافت اعتبارات نیز دچار مشکل هستیم.

گِله را پشت تریبون داد نمی زنیم، لازم باشد داد هم می زنیم؛ خیلی هم مأخوذ به حیا نیستیم، دولت یک ریال هم به شهرداری تهران کمک نکرده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پیروز حناچی در آیین بهره برداری از 100 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید ناوگان حمل ونقل شهری، اظهار کرد: در شرایط حاد کرونایی قرار داریم و از ابتدای اسفند که کشورمان درگیر کرونا شد در تهران شرایط خاص اعلام کردیم.

وی افزود: در نیمه فروردین تعداد تلفات کرونا به 118 نفر رسیده بود و تا نیمه اردیبهشت کاهش معناداری داشت به گونه ای که میزان تلفات به 9 نفر رسید. در زمان حاضر حدود 50 درصد از آمار قربانیان کرونا مربوط به تهران است و این درحالی ست که با وجود افزایش آمار مبتلایان در سطح جهان، آمار تلفات کاهش داشته، اما در ایران آمار تلفات رو به افزایش است، البته این موضوع دلایل مختلفی دارد و همه آن را نمی توان به گردن مردم انداخت.

شهردار تهران شرح داد: یکی از محور های شرایط کرونایی فاصله اجتماعی است؛ ما در شرایط اقتصادی ای نیستیم که تعطیلی کامل اعلام کنیم، ولی می توان شرایطی را فراهم کرد که قدری از حاد شدن اوضاع بکاهد. در رعایت فاصله اجتماعی در حوزه حمل ونقل عمومی برای ما یعنی سه برابر شدن ناوگان حمل ونقل عمومی که تحقق آن در کوتاه مدت امکان پذیر نبود.

وی ادامه داد:، اما در این راستا قرارداد خرید 630 واگن از چین را پیگیر هستیم، دو قرارداد برای ساخت 100 واگن در داخل کشور را دنبال می کنیم و از همه ظرفیت های داخلی برای تولید اتوبوس استفاده کرده ایم.

حناچی با اشاره به نامگذاری سال جاری مبنی بر جهش تولید ملی، گفت: ایران خودرو دیزل سال ها اتوبوس تولید نمی کرد و خوشحالیم با قرارداد منعقدشده این کارخانه فعال شد و نور امیدی در کارکنان این مجموعه ایجاد کرد، امیدواریم برای مردم نیز برکت داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: گِله هم همیشه وجود دارد، ولی ما گِله را پشت تریبون داد نمی زنیم؛ آن جایی که لازم باشد داد هم می زنیم و خیلی هم مأخوذ به حیا نیستیم. متأسفانه بعضاً موارد قانونی رعایت نمی شود و برای دریافت اعتبارات اوراق مشارکت نیز دچار مشکل هستیم؛ درحالی که 50 درصد بازپرداخت این اوراق طبق قانون به عهده دولت است، ولی بانک ها 100 درصد تضمین را از ما تقاضا می کنند.

شهردار تهران ادامه داد: در مصوبه هایی که مربوط به حمل ونقل عمومی است همه اعم از دولت، شهرداری و سایر بخش ها مسئولیت دارند چرا که موضوع توسعه حمل ونقل عمومی یک خواسته اجتماعی است و همه در آن دخیل هستند.

وی با اعلام اینکه در شرایط کرونایی تا به امروز یک ریال هم از دولت دریافت نکردیم، اما تلاشمان هم بر این بوده باری بر دوش مردم شهر نباشیم، شرح داد: تحریم چیز زیبنده ای نیست، ولی در این شرایط تحریم را به فرصت تبدیل کنیم و تلاش برای کاهش وابستگی ارزی در ساخت اتوبوس، مترو و افزایش تولید داخلی حرکتی در این راستا است که باید از آن استقبال کرد.

حناچی گفت: در ساخت واگن مترو تلاش کرده ایم داخلی سازی آن را از 35 درصد به 80 درصد برسانیم و امیدواریم تا بهمن ماه سال جاری از اولین واگن ملی بهره برداری کنیم، علاوه بر تلاش برای تأمین واگن های مترو، اضافه کردن یک محور BRT و ساخت اتوبوس های برقی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه طبق آخرین گزارش های WHO ارتباط مستقیمی بین آلودگی هوا با تلفات کرونا وجود دارد و بیماران کرونایی در همان گروه های پرخطر در هوای آلوده هستند، افزود: بیماری کرونا ممکن است در شرایط آلوده هوا منجر به ایست قلبی شود و شاید افزایش آمار تلفات کرونا در شهر های بزرگ نیز به دلیل آلودگی هوا باشد.

شهردار تهران در ادامه سخنان خود گفت: قرارداد ساخت 800 دستگاه اتوبوس و مینی بوس منعقد شده که 500 دستگاه آن اتوبوس و 300 دستگاه مینی بوس است و قرارداد ساخت 120 اتوبوس و 130 مینی بوس نیز به امضا رسیده است. ساخت اتوبوس های گازسوز نیز در دستور کار قرار گرفته است و مناقصه ساخت 80 اتوبوس دوکابین و 200 دستگاه اتوبوس تک کابین نیز آماده شده است.

وی شرح داد: برای دریافت کمک از دولت تلاشمان را می کنیم، ولی در این شرایط امید چندانی نداریم. البته از محل قراردادی که با وزارت نفت داریم سال گذشته اعتباراتی به ما داده شد، ولی میزان آن کم است. ما معتقدیم حمل ونقل عمومی یک موضوع حاکمیتی است و شهرداری به تن هایی نمی تواند بار آن را به دوش بکشد.

sloblag.com: سلوبلاگ: سیستم مدیریت محتوای قدرتمند سلوبلاگ

virapars.ir: ویراپارس: سئو، طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت، طراحی پرتال، طراحی قالب وردپرس

dorezamin.com: دور زمین: بانک سفر و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 117577

به "گِله را پشت تریبون داد نمی زنیم، لازم باشد داد هم می زنیم؛ خیلی هم مأخوذ به حیا نیستیم، دولت یک ریال هم به شهرداری تهران کمک نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گِله را پشت تریبون داد نمی زنیم، لازم باشد داد هم می زنیم؛ خیلی هم مأخوذ به حیا نیستیم، دولت یک ریال هم به شهرداری تهران کمک نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید