گزارش 35 مورد حیوان آزاری فقط در 5 ماه از سال 99

به گزارش مجله سرگرمی، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن ارائه آماری از عملکرد مرکز فوریت های پایش فضای مجازی حفاظت محیط زیست طی پنج ماه اخیر گفت: طی این مدت 35 مورد حیوان آزاری به این مرکز گزارش داده شده است.

گزارش 35 مورد حیوان آزاری فقط در 5 ماه از سال 99

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی در نشست مشترک یگان حفاظت محیط زیست با پلیس فتا ضمن اشاره به تفاهم نامه این دو مرکز برای ایجاد مرکز فوریت های پایش فضای مجازی در حوزه جرایم زیست محیطی اظهار کرد: علت ایجاد چنین مرکزی این است که طی سال های اخیر تعداد زیادی از مجرمان محیط زیستی به فضای مجازی کوچ کرده اند.

وی ادامه داد: از جمله وظایف مرکز فوریت های پایش فضای مجازی حفاظت محیط زیست شناسایی، رصد و پایش جرایم محیط زیستی و معرفی متخلفان به مراجع قضایی است. از جمله این جرایم زیست محیطی می توان به خرید و فروش گونه های گیاهی و جانوری، نگهداری غیرمجاز از حیات وحش، حیوان آزاری، خرید و فروش سلاح و مهمات شکار و صید اشاره کرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه بسیاری از مواردی که در این مرکز مورد بررسی قرار می گیرد از طریق تماس های تلفنی شهروندان به ما اطلاع داده می شود، شرح داد: طی پنج ماه اخیر 35 مورد حیوان آزاری به ما گزارش داده شده است که برای 11 مورد از آن ها پرونده تشکیل شده است و 24 مورد دیگر نیز در دست بررسی و جمع آوری اطلاعات هستند.

محبت خانی در ادامه گفت: 28 مورد خرید و فروش گونه ها در فضای حقیقی و 113 مورد خرید و فروش گونه ها در فضای مجازی به مرکز فوریت های سایبری یگان حفاظت محیط زیست گزارش داده شده است که از این تعداد به ترتیب برای 26 و 24 مورد تشکیل پرونده قضایی اجرا شده است.

به گفته وی، در حوزه اخبار شکار و صید نیز در 18 مورد گزارش به این مرکز ارسال شده است که از این تعداد برای 10 مورد پرونده تشکیل شده است. همچنین هفت مورد گزارش تخریب و تصرف به دست ما رسید که برای سه مورد از آن ها تشکیل پرونده صورت گرفت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه متخلفانی که در فضای مجازی فعالیت می کنند آگاه باشند که رصد خواهند شد، گفت: بهره گیری از ظرفیت های تخصصی و تجارب نیروی انتظامی در جمع آوری مستندات تخلف و ارائه گزارش به مقام های قضایی از جمله انتظارات ما از نیروی انتظامی است.

محبت خانی در خاتمه شرح داد: پنج درصد محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست یعنی 141 تن، شهید و 12 درصد از آنان جانباز شده اند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 105261

به "گزارش 35 مورد حیوان آزاری فقط در 5 ماه از سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش 35 مورد حیوان آزاری فقط در 5 ماه از سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید