کواچ: مشکل بازیکنان ما این است که تیم های ضعیف را دست کم می گیرند، شب های کابوس واری دارم!

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران: سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: وقتی برابر تیم های بزرگی مثل ایتالیا، روسیه یا برزیل قرار می گیریم، همه چیز خوب و آسان پیش می رود اما بازیکنانم حریفان ضعیف را دست کم می گیرند.

کواچ: مشکل بازیکنان ما این است که تیم های ضعیف را دست کم می گیرند، شب های کابوس واری دارم!

به گزارش خبرنگاران، نکات جالبی در خصوص کواچ، باشگاه پروجا، تیم لوبه بانکا و دیگر مسائل مربوط به سرمربی تیم ملی والیبال ایران وجود دارد. اسلوبودان بوبا کواچ را می توان سازنده دو نسل جدید در تیم های پروجا و تیم ملی ایران دانست.

گفت وگوی کواچ را با یکی از سایت های خبری انگلیسی زبان در لهستان و در جریان مسابقات والیبال قهرمانی جهان را در زیر می خوانید.

شرایط شما و تیم ملی والیبال ایران بعد از چند ماه حضور در این کشور چگونه است؟

همه ما به عنوان یک گروه از بازیکنان والیبال و به عنوان یک ملت با نمایش کیفیت بازی خودمان، دوران افتخار آمیزی را سپری می کنیم. با این حال صرف نظر از جام های آسیایی، هنوز به موفقیت خاصی در سطح جهان نرسیده ایم. تیم های باشگاهی ایران در 10 سال گذشته به افتخارات زیادی در قاره آسیا رسیده اند که البته این تمام توانایی آنها نیست. با این حال نتایج خوبی کسب شده است.

گذشته از همه این مسائل، مشکل بزرگ من، ذهنیت بازیکنان پیش از آغاز بازی است. وقتی بازیکنانم تصور می نمایند که حریف بعدی آنها ضعیف است، من شب کابوس واری را سپری می کنم. در روز بازی هم با تمام توان خود بازی نمی نمایند. وقتی حریف را دست کم می گیریم، آنوقت به مشکل برمی خوریم. در مقابل وقتی برابر تیم های بزرگی مثل ایتالیا، روسیه یا برزیل قرار می گیریم، همه چیز خوب و آسان پیش می رود. قضیه کمی پیچیده است ولی بزرگ ترین مشکل ما دقیقا همین است.

مسئله ای بابت زبان ندارید؟

البته مسائلی وجود دارد. من آنطور که خودم می خواهم، نمی توانم با بازیکنان ارتباط برقرار کنم. این موضوع یکی از مسائل بزرگ من است که نمی توانم پیش از بازی هایی که بازیکنانم فکر می نمایند در آن برنده هستند به آنها روحیه و انگیزه بدهم. روش من مبتنی بر سرویس، دفاع و حملات پشت خط است. ما می توانیم حمله اول خوبی با سعید معروف داشته باشیم. من هرگز از تصمیمی که برای آمدن به ایران گرفتم، پشیمان نیستم. اگر فکر می کردم که مناسب این مسئولیت نیستم هرگز آن را قبول نمی کردم.

به نظر می رسد در راستا درستی قرار گرفته اید؟

نتایج گویای همه چیز است. تیم ملی ایران تا چند ماه پیش برای همه یک سورپرایز بود اما با پیروزی هایی که به دست آورد حالا تبدیل به یک حریف جدی و قوی برای سایر حریفان و یکی از قدرت های جهان شده است.

روش استعدادیابی و تیم های پایه ایران می تواند در تقویت تیم ملی موثر باشد؟

قطعا می تواند. تیم والیبال نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بدون دادن حتی یک ست به حریفان، قهرمان قاره شد. فدراسیون والیبال ایران سرمایه گذاری زیادی روی زیر ساخت ها و تیم های پایه خود انجام می دهد و جواب این سرمایه گذاری را نیز با قهرمانی های متعدد دیده است. هیچ نگرانی بابت والیبال ایران وجود ندارد و آنها فقط بهتر می شوند.

والیبال یکی از رشته پرطرفدار و مهم در ایران است.

من فکر می کنم والیبال ورزش اول ایران است. ایران یک کشور بزرگ و غنی است که به تیم ملی خود به چشم قهرمانان ملی نگاه می نماید. تک تک بازیکنان تیم من در حد و اندازه یک سوپراستار هستند. من در ایران نمی توانم برای خرید به یک مغازه بروم و با کسی عکس نگیرم و به کسی امضا ندهم. صفحات اجتماعی زیادی هم به نام من اینترنت وجود دارد که حدود 70 هزار تعقیب نماینده دارد. تعداد علاقمندان به والیبال در ایران دیوانه نماینده است.

توافق اولیه شما با ایران چگونه صورت گرفت؟

همه چیز با سرعت انجام شد. 7 روز پیش از فینال جام حذفی ایتالیا، مذاکرات من با فدراسیون والیبال ایران آغاز شد. از آنجایی که الکساندر آتاناسیویچ با یک باشگاه ژاپنی به توافق اولیه رسیده بود، رئیس باشگاه پس از 3 سال موفقیت آمیز، علاقه زیادی به صرف هزینه بیشتر برای فصل آینده نداشت. سپس مدیر ورزشی باشگاه، پیشنهاد ایران را به او ابلاغ کرد و آقای سیرچی گفت که من قصد بازار گرمی دارم! من از این حرف او شوکه و خیلی ناراحت شدم. 3 روز بعد از ثبت قراردادم با فدراسیون والیبال ایران، تیم لوبه بانکا مرا دعوت به همکاری کرد.

اگر این پیشنهاد زودتر به دست من می رسید شاید تصمیم دیگری می گرفتم ولی باز هم تاکید می کنم حالا که در ایران هستم به نظرم بهترین تصمیم را گرفته ام و در صندلی درستی قرار دارم. می خواهم چیزهای جدیدی را برای آینده والیبال ایران بسازم.

gardeshia.ir: گردشیا: مجله سفر و گردشگری

picoro.ir: پیکورو: وبلاگ ماشین و خودرو

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 54792

به "کواچ: مشکل بازیکنان ما این است که تیم های ضعیف را دست کم می گیرند، شب های کابوس واری دارم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کواچ: مشکل بازیکنان ما این است که تیم های ضعیف را دست کم می گیرند، شب های کابوس واری دارم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید