کشف گونه حیوانی جدید با قدمت 30 میلیون سال

به گزارش مجله سرگرمی، محققان دانشگاه اورگان پیروز به شناسایی یک گونه کاملا جدید حیوانی شده اند که در درون یک صمغ فسیل شده درخت به مدت 30 میلیون سال دست نخورده باقی مانده است.

کشف گونه حیوانی جدید با قدمت 30 میلیون سال

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه اورگان یک موجود جدید بی مهره و بسیار کوچک شناسایی نموده اند که فعلا خوک در قالب نام گرفته است.

این موجود نه تنها یک گونه جانوری کاملا جدید است، بلکه به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد طبقه بندی آن در قالب هیچ یک از گونه ها و گروه های حیوانی موجود امکان پذیر نیست.

جانورشناسان برای نام گذاری موقت این گونه جانوری جدید از عنوان یونانی Sialomorpha dominicana استفاده نموده اند که به معنای موجود گراز مانند چاق است، این نام گذاری بی مسما نیست و متناسب با ظاهر موجود تازه کشف شده است.

آنالیز های اولیه نشان می دهد سر این حیوان کوچک و منعطف بوده و دارای هشت پای چسبنده به طول 100 میکرون است. موجود یادشده در صمغ فسیل شده ای در کشور دومینیکن شناسایی شده است. ظاهرا این موجود کوچک یک منبع غذایی جذاب و مطمئن برای بسیاری از موجودات غذایی ما قبل تاریخ بوده است.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 50882

به "کشف گونه حیوانی جدید با قدمت 30 میلیون سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گونه حیوانی جدید با قدمت 30 میلیون سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید