کشف زمین خواری 1500 میلیاردتومانی در ناهارخوران گرگان

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، هادی هاشمیان در نشست خبری با موضوع کشف زمین خواری در گرگان، به شرح این پرونده پرداخت و اظهار کرد: باتوجه به جانمایی نشدن و منطبق نبودن نقشه های اراضی ملی بر روی نقشه های املاک استان افراد سودجو آغاز به دست اندازی به منابع ملی در استان و گرگان کردند.

کشف زمین خواری 1500 میلیاردتومانی در ناهارخوران گرگان

وی اضافه کرد: این افراد به دلیل نبود نقشه جامع برای اراضی ملی و منابع طبیعی به صورت ویژه در مناطق جنوبی گرگان که در کنار جنگل است زمین ها را با قیمت بالایی سند می گیرند و می فروشند و میلیاردها تومان به جیب می زنند.

هاشمیان توضیح داد: برای جلوگیری از ادامه دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی با تشکیل کمیته ویژه، مسئولان منابع طبیعی و ثبت املاک با همکاری دادسرای مرکز استان نشستی برگزار و نقشه جامع را برای اراضی ملی تعریف کردند.

وی اظهار کرد: تاکنون فقط در قسمتی از ناهارخوران 20 فقره زمین خواری کشف و 20 فقره هم سند برای زمین های با ارزش صادر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان اعلام کرد: برآورد منابع طبیعی نشان می دهد با حداقل قیمت هزار و 500 میلیارد تومان ارزش این زمین ها بوده است و با کشف این اسناد اداره منابع طبیعی را موظف کردیم که سند به نام منابع طبیعی صادر گردد.

ئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه اجرای نقشه utm شهرک تالار، سیدمسعود، شهرک پارادایز و دیگر مناطق گرگان هم در دست اقدام است و با مشخص تکلیف این زمین ها احتمالاً زمین خواری های بیشتری در استان کشف خواهد شد.

هاشمیان متذکر شد: مردم باید مراقب خرید و فروش زمین در این محدوده باشند زیرا سودجویان با اطلاع از اجرای این طرح به منظور سلب مسئولیت و به جیب زدن پول های کلان درصدد فروش این اراضی هستند و گمان می نمایند با فروش این اراضی آنان سلب مسئولیت خواهد شد در حالی که چنین نیست.

مدیرکل متخلف نداشتیم

وی یادآور شد: با تهیه نقشه utm یک بار برای همواره پرونده زمین خواری و دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در گرگان و بعد از آن در کل استان بسته می گردد.

وی تاکید نمود: از این پس هیچ بهانه ای از دستگاه های اجرایی برای سهل انگاری در زمینه واگذاری و یا صدور سند زمین های ملی و منابع طبیعی به نام افراد، پذیرفته نیست و دستگاه قضائی به عنوان مدعی العموم با متخلفان برخورد می نماید.

این مقام ارشد قضائی استان با اشاره به اینکه مدیرکل متخلف در دست اندازی به اراضی ملی در گرگان نداشته ایم اما مدیران میانی و کارشناس دخیل در این پرونده ها شناسایی شده اند، بیان نمود: باید نقشه اراضی استان به ویژه اراضی ملی به صورت شفاف در اختیار همه قرار داشته باشد تا حاشیه امن زمین خواران و سودجویان بسته گردد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 14585

به "کشف زمین خواری 1500 میلیاردتومانی در ناهارخوران گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف زمین خواری 1500 میلیاردتومانی در ناهارخوران گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید