معرفی شرکت هواپیمایی کاسپین

به گزارش مجله سرگرمی، این شرکت فعالیت خود را از سال 1372 شروع کرد. مقر اصلی این خط هواپیمایی در فرودگاه بین المللی مهرآباد قرار گرفته است. این خط هواپیمایی با همکاری نیروی هوایی ایران فعالیت می نماید و هر هفته بیش از 300 پرواز داخلی و خارجی به 20 مقصد مختلف انجام می دهد.

معرفی شرکت هواپیمایی کاسپین

این شرکت در اوایل تنها 4 ففرایند هواپیمای یاک 42 داشت، اما با سرمایه گذاری هایی که در راستای تجهیز و توسعه ناوگان هوایی خود انجام داد امیدوار است این رقم را به 11 ففرایند هواپیما در امسال افزایش بدهد.

ایده ابتدایی تاسیس کاسپین ایرلاین ابتدا در شهر مشهد شکل گرفت و بیشتر پروازها مربوط به انتقال مسافر بین دو شهر شلوغ تهران و مشهد (پرواز تهران مشهد کاسپین) بود. پس از آن مدیران هواپیمایی کاسپین تصمیم گرفتند که دفتر هواپیمایی کاسپین (مرکزی) به تهران منتقل کنند و همین طور دامنه فعالیت شرکت را به تمام نقاط ایران گسترش دهند.

امروزه هواپیمایی کاسپین ترمینال مهرآباد فرودگاه مادر هواپیمایی کاسپین است اگرچه پروازهای هواپیمایی کاسپین (خارجی) به وسیله ترمینال پروازهای کاسپین در فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود.

شرکت کاسپین در اوایل کار از هواپیماهای توپولوف استفاده می کرد. اما پس از ممنوعیت استفاده از هواپیمای توپولوف، شرکت هواپیمایی کاسپین به منظور ارتقای امنیت پرواز و ارائه کیفیت بهتر خدمات، کلیه هواپیماهای توپولوف را از ناوگان هوایی خود کنار گذاشت و اقدام به خرید هواپیمای بوئینگ کرد. در سال 92 پروژه مذاکره و امضای توافقنامه خرید بوئینگ 737-400 شروع شد و از آن پس پروازهای شرکت کاسپین با هواپیماهای بوئینگ انجام می شود.

در حال حاضر 5 ففرایند هواپیمای بوئینگ در این شرکت فعالیت می کنند. شرکت هواپیمایی کاسپین ضمن توجه ویژه به تامین نیروی انسانی متخصص و مجرب، تدابیر و اقدامات لازم برای گسترش و توسعه و تجهیز و مدرن سازی هواپیماها را در دستور کار خود قرار داده است و امیدوار است در سال های آینده سهم بیشتری از پروازهای داخلی و خارجی ایران را به خود اختصاص بدهد.

در ابتدای تاسیس هواپیمایی کاسپین ایر، بیشتر پروازهای هواپیمایی کاسپین ایر به منظور ارائه خدمات به تورهای زیارتی انجام می گرفت اما توسعه روزافزون کیفیت و مسافران باعث شد مدیران کاسپین ایر به این اندیشه بیفتند که پروازها را به سراسر ایران و حتی ورای مرزهای کشور گسترش دهند. هواپیمایی کاسپین در ابتدا فعالیتش را با چهار ففرایند هواپیمای یاک 42 شروع کرد.

کاسپین ایر در ادامه در سال 1378 با خرید پنج هواپیما از نوع توپولف 154 رونق خاصی به فعالیت هایش بخشید. در سال 1388 و در پی سقوط هواپیمای توپولف در جهت تهران-ایروان ,پرواز هواپیماهای توپولف در ایران ممنوع شد. پس از آن هواپیمایی کاسپین تصمیم به جایگزینی هواپیماهای توپولف با هواپیمای MD گرفت.

در ادامه کاسپین ایر توانست با خرید 5 هواپیمای بوینگ 737-400 برای اولین بار در کشور، این هواپیمای غول پیکر را در اختیار بگیرد. امروزه تعداد هواپیماهای فعال در ناوگان هواپیمایی کاسپین به 10 عدد رسیده است.

Yakovlev yak-42 هواپیمایی کاسپین ایر

این هواپیما اولین بار توسط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1972 طراحی شد و اولین پرواز خود را در 1975 انجام داد. موتور جت این هواپیما می تواند سرعت هواپیما را به 437 knots و ارتفاع آن را به 31500 پا برساند. این هواپیما گنجایش 80 تا 120 نفر مسافر را دارد و برد آن 4000 کیلومتر است. یاک روسی در سال 2003 بازنشسته شد.

(knot یا نات واحدی برای سنجش سرعت است که معمولا آن را در فارسی گره دریایی ترجمه می کنند. هر گره دریایی برابر است با 1.8 کیلومتر بر ساعت. پا یا فیت واحدی برای سنجش ارتفاع است، هر پا برابر است با تقریبا 30 سانتی متر)

eing 737-400 هواپیمایی کاسپین ایر

هواپیماهای ساخت شرکت بوینگ معمولا عظیم پیکر هستند اما بوینگ 737 را می توان یک استثنا دانست. این هواپیما را بچه بوینگ می خوانند. بوینگ 737 در سال 1964 در آمریکا طراحی شد و اولین بار توسط شرکت آلمانی لافت هانزا در سال 1967 به پرواز درآمد. بوینگ 737 از محبوب ترین هواپیماهای مسافربری دنیا است آن طور که تا سرانجام سال 2017 بیش از 14 هزار سفارش خرید آن به ثبت رسیده است. می توان گفت 12 مدل از بوینگ 737 طراحی شده که نوع 400 آن که در اختیار هواپیمایی کاسپین است طولی کشیده تر و بدنی حجیم تر دارد. بوینگ 737 بیش از 900 کیلومتر سرعت دارد و می تواند به ارتفاع 41000 پایی برسد.

McDonnell Douglas هواپیمایی کاسپین ایر

تا قبل از ادغام با بوینگ، مکدانل داگلاس عظیمترین شرکت ساخت هواپیما در آمریکا بود. مکدانل داگلاس 80 یک هواپیمای مسافربری دو موتوره است که که در 5 مدل فراوری می شود. نخستین پرواز این هواپیما در سال 1979 انجام گرفت. مدل 82 آن در طراحی موتور پیشرفته تر است و مدل 83 آن قابلیت حمل سوخت بیشتر دارد و غالبا به عنوان هواپیمای ترابری استفاده می شود. این هواپیما می تواند 170 مسافر را حمل کند، به سرعت 925 کیلومتر بر ساعت برسد و بدون سوخت گیری تا 3500 کیلومتر پرواز کند.

مقاصد پروازی هواپیمایی کاسپین ایر

هواپیمایی کاسپین ایر تقریبا به تمام نقاط کشور پرواز دارد. می گوییم تقریبا چون هیچ هواپیمایی وجود ندارد که تمام مقاصد پروازی را پوشش دهد. در واقع پرواز در یک جهت خاص می تواند تابع عواملی مثل میزان مسافر، میزان فاصله، فصل سفر و در نهایت توجیه اقتصادی باشد. هواپیمایی کاسپین ایر به فرودگاه هایی که در ادامه می آیند پرواز منظم هفتگی دارد .

از هواپیمایی کاسپین ترمینال مهرآباد به فرودگاه آبادان، فرودگاه اهواز، فرودگاه خلیج فارس عسلویه، فرودگاه بین المللی بندر عباس، فرودگاه سنندج، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه بین المللی کرمانشاه، فرودگاه ماهشهر، فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه سردار جنگل رشت، فرودگاه دشت ناز ساری، فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، فرودگاه دزفول، فرودگاه شهید باکری ارومیه، فرودگاه شهید صدوقی یزد، فرودگاه زابل و فرودگاه بین المللی زاهدان.

امکانات و قابلیت های هواپیمایی کاسپین ایر

ادامه فعالیت و افزایش رشد و سودآوری هر شرکت منوط به ارتقای کیفیت خدمات دهی و جلب نظر مشتریان است. بدین منظور هواپیمایی کاسپین ایر اقدام به انجام بعضی اصلاحات، آموزش ها و نوآوری های خاص نموده است که در ادامه به طور مختصر بیان می شود. در وهله اول هواپیمایی کاسپین سعی در آموزش حرفه ای کارکنان و خدمه دارد.

بدین منظور کاسپین با برگزاری کلاس های آموزش زبان انگلیسی، کامپیوتر، SMS ، خدمات فرودگاهی، Fire Fighting، آداب و معاشرت، بهداشت کترینگ، CRM ، کلاس های تخصصی خلبانان، یاری خلبانان، سرمهمانداران، مهمانداران، کارکنان زمینی و Human factors and Crew resource سعی در ارتقای سطح کیفی خدمات دارد.

هواپیمایی کاسپین با داشتن رمپ اختصاصی در باند فرودگاه مهرآباد، می تواند هواپیماها را جهت تعمیرات و نگه داری حتی در بلندمدت در آشیانه اختصاصی نگه دارد. با افزایش فضای رمپ اختصاصی هواپیمایی کاسپین توانسته گستره خدمات خود را به دیگر شرکت های هواپیمایی گسترش دهد. هواپیمایی کاسپین ایر با داشتن آشیانه اختصاصی در فضای فرودگاه مهرآباد می تواند خدمات تعمیرات انواع هواپیماهای فوق سنگین، بازدیدهای مستمر و چک های فنی تا سطح Overhaul را انجام دهد.

چک رده C : هواپیما نیز درست به مانند خودرود احتیاج به چک آپ های دوره ای و منظم دارد. در این چک سازه هواپیما، تامی سیستم ها و موتور هواپیما مورد بازرسی فنی قرار می گیرد. هواپیمایی کاسپین پیروز شد در سال 2014 گواهینامه Part-145 را در سطح Line Maintenence دریافت کند و در پی آن مجوزCheck-C را به دست آورد. گفتنی است که بر روی هواپیماهای MD دو نو چک A و C انجام می گیرد که هواپیمایی کاسپین قبل از این چک A را تا سطح a4 انجام می داد. در چک C بر روی هواپیما 326 دستور کار (Task) مرتبط با تعمیر هواپیما و مرتبط با دستور کار تعمیراتی شرکت بوینگ انجام می گیرد.

هواپیمایی کاسپین در مقایسه با بسیاری از شرکت های رقیب، نوپا و جوان محسوب می شود و با ناوگان اندکی که در اختیار دارد توانسته به بیشتر نقاط ایران پرواز دائم داشته باشد. اعتماد به بخش خصوصی و مدیریت صحیح توانسته کاسپین ایر را به نمادی از پیشرفت در داخل تبدیل کند. آن طور که امروز کاسپین تنها مرکز نگه داری هواپیمای پیشرفته بوینگ 737 در کشور است.

مدیران شرکت کاسپین ایر تصمیم دارند فرایند توسعه هواپیمایی کاسپین ایر به گونه ای باشد که هواپیمایی کاسپین در میان سه هواپیمایی برتر کشور قرار بگیرد. ایده ای که با توجه به پتانسیل کشور برای پروازهای هوایی، حتی می تواند در سطح منطقه نیز دور از ذهن نباشد. مدیران کاسپین ایر در جهت ارتقای کیفیت خدمات دهی به مسافران ایده های زیر را در سر می پرورانند:

کوشش در جهت بهبود پیوسته خدمات هواپیمایی و کسب رضایت مشتریان

جذب نیروی انسانی ماهر، خلاق و مجرب

تکیه بر پتانسیل شرکت در تعمیرات و نگه داری هواپیماها

توسعه ظرفیت بهره برداری از هواپیماهای شرکت

کاهش تاخیر در پروازها و احترام به وقت مسافران

ایجاد باشگاه مشتریان

هواپپیمایی کاسپین ایر - سامانه سیمرغ کاسپین

هواپیمایی کاسپین در فرایند پیشرفت روزافزون خود در سال 1393 اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه سیمرغ کرد. اگرچه راه اندازی چنین سیستمی در خارج از کشور قبلا اجرا شده اما تاسیس آن در ایران توسط یک شرکت خصوصی (هواپیمایی کاسپین) و ارتقای کیفیت آن تا آنجا که رقیبی برای سیستم های مشابه خارجی باشد، اقدامی در خور تحسین است.

سامانه سیمرغ را می توان مجموعه ای از سامانه ها دانست که اغلب اطلاعات و خدمات هوایی را در محیطی مجازی در اختیار مسافران و شرکت های هواپیمایی می گذارد. می توان سامانه سیمرغ هواپیمایی کاسپین ایر را اینگونه تعریف کرد: محیط یکپارچه سامانه های فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه خدمات هوایی. سیمرغ هواپیمایی کاسپینتوانسته تقاضا را به عرضه متصل کند و از این راه سهم عمده ای در گسترش خدمات هواپیمایی داشته باشد.

سیمرغ هواپیمایی کاسپین خود دارای چندین زیر سامانه است. سامانه سپهر یا مدیریت اطلاعات پرواز، سامانه مدیریت خدمات پروازی، سامانه اطلاع رسانی پرواز، سامانه کنترل شرایط بلیط، سامانه لیست انتظار فرودگاه، سامانه سفر یا فروش و رزواسیون آژانس ها، سامانه سمیم یا مدیریت یکپارچه مسافرین، سامانه مدیریت اطلاعات چارترکنندگان، سامانه سیام یا برقراری ارتباط با مشتریان، سامانه وبسفر یا همان فروش اینترنتی بلیط ، سامانه همسفر یا فروش بلیط به وسیله موبایل، سامانه سما یا مدیریت آموزش، سامانه سامان یا مدیریت انبار فنی، سامانه سمت یا مدیریت ترانسپورت، سامانه سمام یا مدیریت امور اقتصادی و مدیریت نگه داری و تعمیرات. سامانه سیمرغ میخواهد در جهت تکمیل خدمات مجازی خود سامانه های مدیریت سلامت پرسنل، مدیریت اسناد و داشبورد امنیتی را در آینده نزدیک راه اندازی نماید.

بعضی از زیرسامانه های سیمرغ به دلیل ارتباط بیشتر با مشتریان ترافیک و بازدید بیشتری دارند. در اینجا به معرفی بعضی از آنان می پردازیم.

مسافر می تواند در سامانه سایت فروش بلیط هواپیمایی کاسپین ثبت نام کند.

مسافر می تواند با جستجوی هوشمند لیست پروازهای کاسپین را به صورت آنلاین مشاهده کند و رزرو بلیط کاسپین را انجام دهد.

مسافر می تواند بلیط پرواز مد نظرش را از این سامانه به صورت اینترنتی خریداری کند.

مسافر می تواند شماره بلیط کاسپین خریداری شده را به وسیله پیامک و یا ایمیل دریافت نماید.

مسافر می تواند در در سامانه سایت فروش بلیط هواپیمایی کاسپین اقدام به کنسلی بلیط کاسپین خود نماید. در ادامه میزان جریمه کنسلی بلیط کاسپین به صورت آنلاین نمایش داده می شود.

مسافر می تواند در صورت کنسلی بلیط کاسپین به وسیله سامانه سایت فروش بلیط هواپیمایی کاسپین در کمترین زمان مبلغ خود را پس بگیرد.

مسافر می تواند به وسیله سامانه سایت فروش بلیط هواپیمایی کاسپین در کمترین زمان ممکن نسبت به تاخیر پروازهای هواپیمایی کاسپین ، تغییر پرواز و یا کنسلی پروازهای کاسپین مطلعی یابد.

جستجوی ساده و پیشرفته بلیط هواپیمایی کاسپین به منظور دسترسی ساده به اطلاعات پرواز

خرید بلیط هواپیما کاسپین به وسیله همسفر یا فروش بلیط هواپیمایی کاسپین (موبایلی)

پشتیبانی از پلتفرم های اندروید و ios

ثبت نام اینترنتی در سایت فروش بلیط هواپیمایی کاسپین و مشاهده لیست پروازهای کاسپین

توسط مسافر

مشاهده شرایط آخرین شرایط پروازهای کاسپین از نظر زمان برخاستن و نشستن هواپیمای کاسپین ، نوع هواپیمای کاسپین ، شماره پرواز کاسپین و تاریخ پرواز کاسپین

مشاهده سوابق مشتری خرید بلیط کاسپین

پرداخت هزینه بلیط هواپیما کاسپین به وسیله موبایل و مشاهده جزیات بلیط کاسپین از قبیل شماره بلیط کاسپین ، کد رزرو بلیط هواپیما کاسپین ، شرایط رزرو بلیط کاسپین ، نام مسافر و قیمت خرید بلیط هواپیما کاسپین

مشاهده آخرین اخبار مربوط به شرایط پروازهای کاسپین

امکان کنسلی بلیط هواپیما کاسپین و پرداخت جریمه کنسلی بلیط کاسپین به وسیله موبایل

اطلاع رسانی شرایط پروازهای کاسپین

امکان جستجوی پروازهای کاسپین با دانستن شماره پروازهای کاسپین ، مبدا و مقصد پروازهای کاسپین

نمایش برنامه ریزی پروازی تعریف شده

اطلاع از زمان نشست و برخاست هواپیما کاسپین ، نوع هواپیما کاسپین و شرایط پروازهای کاسپین

کنترل شرایط بلیط کاسپین

هواپیمایی کاسپین ایر توانسته در راستای مشتری مداری و تکریم مسافران، سامانه کنترل شرایط بلیط کاسپین را راه اندازی کند. مشتریانی که بلیط کاسپین خود را از آژانس های معتبر، دفتر هواپیمایی کاسپین ، به وسیله اینترنت و خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی کاسپین، به وسیله موبایل و یا به وسیله تلفن و رزرو بلیط کاسپین خریداری نموده باشند، با استفاده از سامانه کنترل شرایط بلیط کاسپین می توانند شرایط اعتبار بلیط کاسپین خود را چک کنند و یا در صورت احتیاج اقدام به چاپ بلیط کاسپین (درصورت خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی کاسپین) کنند. این کار از دو طریق صورت می گیرد

با داشتن شماره بلیط کاسپین یا شماره رزرو بلیط هواپیما کاسپین و همچنین کد ملی یا شماره پاسپورت مسافر پروازهای کاسپین

با داشتن اطلاعات جهت پروازی رزرو شده و همچنین کد ملی یا شماره پاسپورت مسافر پروازهای کاسپین

لیست انتظار فرودگاه و ترمینال هواپیمایی کاسپین

امکان تعین سقف قابل پذیرش مسافران برای هر پرواز کاسپین توسط مدیریت بازرگانی

صور بلیط کاسپین و ارائه پرینت بلیط کاسپین و ارسال پیامک تایید به کاربر

نمایش برخط بلیط کاسپین در لیست انتظار به منظور پذیرش مسافر در کانترهای فرودگاه و

ترمینال هواپیمایی کاسپین

نمایش اولویت در پذیرش مسافران در لیست انتظار به صورت آنلاین در کانتر

کنسلی بلیط کاسپین لیست انتظار در صورتی که مسافر نتواند بلیط کاسپین را خریداری نماید

مدیریت اطلاعات چارترکنندگان بلیط هواپیما کاسپین (بلیط چارتر کاسپین)

معین سقف پذیرش مسافران چارتری و خریداران بلیط چارتر کاسپین برای شرکت های چارترکننده بلیط هواپیما کاسپین مطابق قرارداد

امکان ورود شرکت های چارترکننده جدید بلیط هواپیما کاسپین به سامانه و معین ظرفیت اختصاصی برای هر پرواز چارتر کاسپین

ارسال اطلاعات مسافران با فرمت معین شده به سامانه سیمرغ هواپیمایی کاسپین

امکان حذف، اضافه و ویرایش اطلاعات مسافران پروازهای کاسپین در زمان معین شده

ذخیره اطلاعات نهایی مسافران پروازهای کاسپین در سیستم به منظور چک سیستمی

مسافران در فرودگاه

ثبت اطلاعات مسافرین مازاد چارتری به منظور کنترل عرضه بلیط چارتر کاسپین

قوانین هواپیمایی کاسپین ایر

معمولا شرکت های هواپیمایی قوانین سخت گیرانه و مختص به خود را دارند. سخت گیرانه بدین معنا که سخت می شود قوانین هواپیمایی را نادیده گرفت. در وهله اول خرید بلیط کاسپین از هواپیمایی کاسپین ایر به معنای عقد قرارداد با شرکت هواپیمایی کاسپین است و به محض خرید بلیط هواپیما کاسپین یا بلیط چارتر کاسپین، رعایت قوانین و حقوق از سوی دو طرف لازم الاجرا می شود. معمولا اولین تذکرها در خصوص میزان مجاز حمل بار است.

سقف مجاز حمل بار توسط هواپیمایی کاسپین ایر بر روی بلیط کاسپین درج می شود و به ازای هر کیلوگرم بار اضافه در پروازهای کاسپین داخلی مبلغ 7 هزار تومان و پروازهای کاسپین خارجی که غالبا مقصد ترکیه و امارات است، به ازای هر کیلوگرم 5 یورو می باشد. البته این مبلغ می تواند متغیر باشد و احتیاج است که مسافر قبل از سفر با برقراری تماس با هواپیمایی کاسپین ایر از هزینه های اضافی مطلعی یابد. البته این قانون هواپیمایی کاسپین ایر شامل بارهایی که مسافر همراه خود به کابین می برد (تا سقف 5 کیلوگرم) نمی شود.

البته مجموع ابعاد هندسی بارهایی که هر مسافر با خود وارد کابین اصلی می نماید نباید بیشتر از 115 سانتی متر باشد. توجه داشته باشید که سقف بار مورد پذیرش که هر مسافر دارای جایگاه می تواند در پروازهای کاسپین به همراه داشته باشد، 20 کیلوگرم است. می توان به ازای هر مسافر بدون جایگاه (مسافر نوزاد) 10 کیلوگرم بار در پروازهای کاسپین به همراه داشت.

ممکن است در سفر همه چیز به خوبی پیش نرود. مثلا مسافری ادعای خسارت به اموالش را داشته باشد. طبق قانون و عرف چون هواپیمایی از محتویات بار مسافران مطلع نیست، شکایتی مبنی بر خسارت وارده بر اموال از طرف هواپیمایی را نمی پذیرد. هواپیمایی تنها وظیفه دارد میزان بار تحویل گرفته را بر حسب کیلوگرم به مسافر تحویل دهد.

هواپیمایی کاسپین ایر در این مورد خود را تابع قوانین بین المللی می داند. اگر پس از پرواز مسافر متوجه شد که بخش یا تمام بار او مفقود شده است موظف است قبل از خروج از سالن تحویل بار با در دست داشتن برگه معتبر تحویل بار که هواپیمایی کاسپین ایر برای او صادر نموده است به کننده شرکت هواپیمایی کاسپین ایر مراجعه کند. توجه کنید که در دست داشتن این برگه به معنای طرح شکایت از هواپیمایی کاسپین ایر نمی باشد.

در صورت خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی کاسپین توجه داشته باشید که صدور بلیط کاسپین تنها زمانی صورت می گیرد که وجه مورد نظر به وسیله درگاه بانکی مشتری به حساب هواپیمایی کاسپین ایر واریز شود. در هنگام وارد کردن اطلاعات مربوط به مسافر می بایست دقت کرد، چنانچه اطلاعات وارد شده با اطلاعات کارت شناسایی مسافر مغایرت داشته باشد، بلیط هواپیما کاسپین کنسل می شود.

به یاد داشته باشید که برای خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی کاسپین ، یک بازه زمانی 15 دقیقه ای در نظر گرفته شده است که مسافر می بایست در این زمان پیروز به خرید بلیط هواپیما کاسپین بشود، در غیر این صورت فرایند خرید بلیط کاسپین مجددا شروع می شود. اگر فرایند خرید اینترنتی بلیط هواپیما کاسپین به درستی سرانجام پذیرد، سیستم به ورت اتوماتیک شماره بلیط های خریداری شده را در اختیار خریدار می گذارد و در سرانجام رسید مربوط به خرید اینترنتی بلیط هواپیما کاسپین بر روی صفحه ظاهر می شود. مسافر موظف است از رسید بلیط کاسپین پرینت گرفته و در فرودگاه آن را در اختیار مامور مربوطه قرار دهد.

ترمینال هواپیمایی کاسپین برای پروازهای کاسپین داخلی ، ترمینال شماره 4 فرودگاه مهرآباد است. حتی الامکان یک ساعت و سی دقیقه قبل از پروازهای کاسپین داخلی و سه ساعت قبل از پروازهای کاسپین خارجی در فرودگاه و ترمینال پروازهای کاسپین حضور داشته باشید. کانتر پذیرش مسافر شرکت هواپیمایی کاسپین ایر سی دقیقه قبل از پروازهای کاسپین داخلی و شصت دقیقه قبل از پروازهای کاسپین خارجی مسدود می شود. مشئولیت عدم پذیرش مسافر پس از این مدت به هیچ وجه متوجه هواپیمایی کاسپین ایر نیست. مسافر می بایست اطلاعات کلی پرواز خود را که شامل جهت پرواز، شماره پرواز، مدت زمان احتاقتصادی سفر با هواپیمایی کاسپین (این مورد بیشتر برای پروازهای چندگانه به مقصد اهمیت دارد) را نزد خود داشته باشد.

استرداد بلیط هواپیما کاسپین

کنسلی بلیط هواپیما کاسپین و استرداد قیمت بلیط کاسپین همواره به سادگی میسر نیست خصوصا در خصوص بلیط هایی که تخفیف دارند. شرایط کنسلی بلیط هواپیما کاسپین و استرداد قیمت بلیط کاسپین در پروازهای کاسپین داخلی بدین صورت است:

بلیط های کاسپین ایر که در کلاس ..

RE-RD-RH-RB-RF-R-PB-PF-P-HF-H-SF-S-X-NB-NF-N-WB-WF-W-QD-QH-QB-QF-Q-ZD-ZH-ZB-ZF-Z-J-JF-JB-JH-JD قرار دارند، اگر تا قبل از ساعت 12 یک روز قبل از پرواز کاسپین کنسل شوند مشمول 30 درصد ارزش بلیط هواپیما کاسپین به عنوان جریمه می شوند. کنسل بلیط کاسپین پس از این مدت مشمول 50 درصد جریمه خواهد شد.

بلیط های کاسپین ایر که در کلاس نرخی M قرار دارند. اگر تا قبل از ساعت 12 یک روز قبل از پرواز کاسپین ایر کنسل شوند مشمول 50 درصد جریمه و پس از آن مشمول 70 درصد جریمه خواهند بود.

بلیط های کاسپین ایر که در کلاس نرخ LH-LB-LF-L-KF-K قرار دارند. اگر تا قبل از ساعت 12 یک روز قبل از پرواز کنسل شوند، مشمول 50 درصد جریمه و پس از آن مشمول 80 درصد جریمه کنسلی خواهند بود.

بلیط های کاسپین ایر که در کلاس نرخ I-IE-IH-IB-IF-D-U-F-A-V قرار دارند. در صورت انصراف تحت هیچ شرایطی قیمت بلیط کاسپین قابل استرداد نمی باشد.

اطلاعات ضروری هواپیمایی کاسپین

کد هواپیمایی کاسپین : C14640

زمینه فعالیت هواپیمایی کاسپین ایر : خطوط هواپیمایی

شاخه فعالیت کاسپین ایر : خطوط هواپیمایی

آدرس دفتر هواپیمایی کاسپین ایر (مرکزی) : تهران، خیابان دکتر بهشتی، پلاک 306

آدرس دفتر هواپیمایی کاسپین ایر (روابط عمومی) : تهران، خیابان دکتر بهشتی، میدان تختی، خیابان مهناز (شهید صابونچی)، پلاک 5

هواپیمایی کاسپین تلفن : 02188751781 و 02188751782

هواپیمایی کاسپین فاکس : 02188751677

وزن باز مجاز و قوانین مربوط به آن

شرکت هواپیمایی کاسپین نیز مثل سایر شرکت های هواپیمایی قوانین خاصی برای وزن بار مجاز در نظر گرفته است. این میزان برای پروازهای داخلی و خارجی متفاوت است. در سفرهای داخلی هر مسافر مجاز است تا 20 کیلوگرم بار و چمدان با خود همراه داشته باشد. در خصوص پروازهای خارجی نیز وزن بار مجاز 30 کیلوگرم است و در صورتی که وزن بار مسافر بیش از این میزان باشد مشمول جریمه اضافه بار خواهد شد. علاوه بر چمدان و بار، هر مسافر می تواند یک کیف دستی با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. وزن مجاز برای کیف دستی حدبیشتر چهار کیلوگرم و مجموع ابعاد آن حدبیشتر 115 سانتی متر است.

کالاهای غیرمجاز

شرکت کاسپین به عنوان شرکتی معتبر تمام کوشش خود را می نماید تا بهترین امنیت و کیفیت سفر را به مسافران خود عرضه کند. در این راستا مانند سایر شرکت های هواپیمایی، قوانین سختگیرانه ای برای حمل کالای مجاز دارد. هر گونه کالا یا محصولی که احتمال آسیب رساندن به جان و مال مسافران و هواپیما را داشته باشد در شرکت هواپیمایی کاسپین ممنوع است. اشیاء تیز و برنده مثل چاقو، قیچی، تیغ، بطری های شیشه ای و شکستنی به داخل هواپیما ممنوع است. مواد منفجره و آتش بازی حتی در مقادیر کم نیز به عنوان کالای غیرمجاز تلقی شده و از ورود آن به هواپیما جلوگیری می شود.

در خصوص مایعات، لوسیون، کرم و خمیردندان نیز حجم تیوب آن ها نباید بیش از 100 میلی لیتر باشد. علاوه بر موارد خطرناک و برنده، حمل و انتقال مواد غذایی یخ زده مثل گوشت و مرغ، مواد اسیدی مثل سرکه و آبلیمو و مواد خوراکی چسبنده مثل عسل به داخل کابین هواپیما ممنوع است. در صورتی که کالای غیر مجاز دارید آن را در چمدان قرار دهید و به قسمت بار تحویل دهید.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: گردشبان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 128360

به "معرفی شرکت هواپیمایی کاسپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی شرکت هواپیمایی کاسپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید