کشف اورانیوم غنی شده،مدرسه ای در اوهایو آمریکا را بست

به گزارش مجله سرگرمی، تهران- خبرنگاران- مدرسه پایک کانتی ایالت اوهایو به دلیل پیدا شدن اورانیوم غنی سازی شده در محوطه ساختمان تا خاتمه سال بسته شد.

کشف اورانیوم غنی شده،مدرسه ای در اوهایو آمریکا را بست

به گزارش شبکه سی ان ان، هیات مدیره منطقه محلی در نامه ای به خانواده های دانش آموزان دلیل بسته شدن مدرسه را کشف اورانیوم غنی سازی شده در ساختمان مدرسه و وجود نپتون 237 در هوای خارج از مدرسه مطرح کرد.

براندون ولدریج رئیس هیات مدیره می گوید، بر اساس آزمایش های اخیر سطح وجود اورانیوم غنی شده در حوالی مدرسه زیاد گزارش شده در نتیجه ادامه حضور در این مدرسه غیرقابل قبول است.

در حال حاضر اورانیوم غنی سازی شده و نپتون به عنوان آلاینده های بسیار نگران کننده توسط وزارت انرژی ایالات متحده معرفی می شود.

به گفته تاد بورکیت مدیر مدرسه پایک کانتی تاکنون منبع اصلی اورانیوم کشف شده در مدرسه تعیین نشده اما تیم کارشناسان وزارت انرژی امریکا در حال بررسی این موضوع هستند.

یادآور می شود مدرسه پایک کانتی در نزدیکی نیروگاه پرتسموس ایالت اوهایو قرار گرفته است. این نیروگاه از سال 1954 تا 2001 میلادی به غنی سازی اورانیوم مشغول به کار بوده و اورانیوم تسلیحاتی و راکتورهای هسته ای آمریکا را تأمین می کرده است. این نیروگاه به مدت 18 سال بسته است.

آساق**9473**2040

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 23883

به "کشف اورانیوم غنی شده،مدرسه ای در اوهایو آمریکا را بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اورانیوم غنی شده،مدرسه ای در اوهایو آمریکا را بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید