چادر مسافرتی خوب، به فکر یک سقفم !

به گزارش مجله سرگرمی، حرف فروشنده های چادر مسافرتی را جدی نگیرید. ممکن است بگویند این چادر هشت نفره است. اما در واقع فقط 6 نفر می توانند راحت در چادر بخوابند. پس سایز بزرگ تر را انتخاب کنید.

چادر مسافرتی خوب، به فکر یک سقفم !

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

فصل خوب سفر کردن از راه رسیده است. هوا، زمین و آسمان یک صدا فریاد می زند : از خانه بیرون بیایید. تفریح کنید. خوش بگذرانید. زندگی را زندگی کنید. بهترین فصل برای پیک نیک و تفریح است. صدای سوختن هیزم در آتش، بوی علف تازه و صدای پرنده ها…. این ها تنها بخشی از قشنگی های بهار است. حالا چه چیز یک پیک نیک را لذت بخش تر می نماید؟ بله درست حدس زدید. داشتن یک چادر مسافرتی خوب. چادر مسافرتی حکم خانه سیار شما را دارد. جمع اش می کنید. توی کیف می گذارید. هرجا دل تان می خواهد می برید. برای همین خریدن اش آداب دارد. در اینجا به شما یاد می دهیم چگونه یک چادر مسافرتی خوب بخرید.

چادر مسافرتی خوب

چرا داشتن چادر مسافرتی مهم است؟

چادر مسافرتی خانه دوم شمااست. شما را در سفر از باد و باران و آفتاب حفظ می نماید. حریم خصوصی تان با داشتن یک چادر مسافرتی خوب امن می گردد. می توانید به راحتی لباس عوض کنید. بخوابید و راحت باشید. مهتر از همه، مساله امنیت است. چادر مسافرتی می تواند جان تان را نجات بدهد. مار و عقرب و دیگر جانوران خطرناک نمی توانند به شما آسیب بزنند. البته باید حواستان باشد همواره زیپ ورودی چادر را ببندید.

اندازه نگه دار که اندازه نکوست

چادر مسافرتی از آن وسایلی است که معمولا یک یا دو بار در زندگی آن را می خرید. بنابراین خیلی دقت کنید. مهم ترین نکته، اندازه چادر است. ببینید قرار است چند نفر در چادر بخوابند. حرف فروشنده ها را جدی نگیرید. ممکن است بگویند این چادر هشت نفره است. اما در واقع فقط 6 نفر می توانند راحت در چادر بخوابند. پس سایز بزرگ تر را انتخاب کنید. اینطوری فضای بیشتری برای خواب دارید.

چادر مسافرتی خوب

چادرهای ضدآب بخریم یا نه؟

همه چیز به این بستگی دارد که شما چند مرده حلاجید؟ اگر طبیعت گرد حرفه ای هستید، داستان فرق می نماید. اگر برای تفریح و پیک نیک چادر مسافرتی احتیاج دارید، موضوع ساده تر است. چادرهای الیاف طبیعی در زمستان گرم تر و در تابستان خنک ترند و در عین حال سنگین ترند. در برابر باران هم از شما محافظت نمی نمایند. خیس می شوند. احتمالا این موضوع چیزی نیست که راضی تان کند.

چادرهای الیاف مصنوعی و نایلونی برای غیرحرفه ای ها بهتر هستند. آنها آب را جذب نمی نمایند. یعنی ضدآب هستند. همچنین ارزان ترین نوع چادر به شمار می فرایند. با این حال ممکن است زودتر از انواع دیگر فرسوده شوند.

برخی از چادرها احتیاج به ستون دارند. آنها با میخ و طناب و ابزار به زمین وصل می شوند. اینگونه، باد آنها را نمی برد. نصب این چادرها کمی سخت است. مهارت زیادی احتیاج دارد.

برخی دیگر از چادرها راحت برپا می شوند. در چهارچوب شان نوعی فنر وجود دارد. با یک فشار کوچک، فنر باز می گردد. در چشم بر هم زدنی چادرتان را حاضر و آماده می بینید. منظورمان همان چادرهای مشمایی است. همان هایی که تقریبا شبیه به اهرام مصر هستند. احتمالا این نوع چادرها بهترین گزینه برای سفرهای کوتاه خانوادگی باشند. مخصوصا اگر آن خانواده، طبیعت گرد حرفه ای نیستند. چادرهای برزنتی هم انتخاب مناسبی است. زود فرسوده نمی شوند و ضد آب اند. با این حال کمی گران تر از انواع مشمایی هستند.

سفر به کازابلانکای ایران با 200 هزار تومان

دریاچه ای پر از آب توت فرنگی

ورزنه، شهر زنان چادر سفید

با صفحه گردشگری و مجله سرگرمی همراه باشید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 64215

به "چادر مسافرتی خوب، به فکر یک سقفم !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چادر مسافرتی خوب، به فکر یک سقفم !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید