پیشنهاد تازه به حریری برای تشکیل دولت چیست؟

به گزارش مجله سرگرمی، فارس نوشت:در کوشش برای حل بحران لبنان، پیشنهاد جدیدی برای تشکیل دولت جدید به نخست وزیر این کشور شده و نخست وزیر برای پاسخ نهایی به این پیشنهاد، مهلت خواسته است.

پیشنهاد تازه به حریری برای تشکیل دولت چیست؟

مشورت ها میان سعد الحریری نخست وزیر لبنان و طرف های لبنانی برای تشکیل دولت جدید ادامه دارد و به همین دلیل دیروز حسین الخلیل معاون سیاسی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله با الحریری دیدار کرد.

وبگاه لبنان 24 در خبری اختصاصی به نقل از منابع مطلع گزارش داد: حزب الله دیروز راه حلی (برای تشکیل دولت جدید) تحویل نخست وزیر داد، بر اساس این طرح، سعد الحریری نخست وزیر باقی می ماند، پنج وزیر از قوای سیاسی اصلی در لبنان یعنی حزب الله، امل، التیار الوطنی الحر، الاشتراکی و المستقبل در دولت حضور دارند و بقی وزرا از تکنوکرات ها باشند.

این منابع اضافه کردند، از نظر حزب الله این پیشنهاد ، آخرین و درست ترین پیشنهاد است و نمی تواند بیش از این امتیازی بدهد.

در ادامه این گزارش آمده، ممکن است حزب الله عدم مشارکت وزیر وابسته به القوات اللبنانیه را نپذیرد یا اینکه اصلا حضور وزیر سیاسی در دولت آینده مورد قبولش نباشد.

لبنان 24 اضافه کرد، حزب الله پیشنهادهای دیگری هم به سعد الحریری داده اما نخست وزیر برای دادن پاسخ نهایی، مهلت خواسته است.

روزنامه کویتی الانباء در همین ارتباط به نقل از منابع مطلع نوشت، نشانه هایی از حل نزدیک بحران تشکیل دولت لبنان دیده می گردد و از جمله نشانه های آن گفته های فعالان سیاسی است که اعلام نموده اند جبران باسیل وزیر خارجه پذیرفته در دولت آینده لبنان نباشد اما به عنوان رئیس حزب التیار الوطنی الحر وزرای این جریان در دولت آینده را تعیین کند. دولتی که توافق شده تکنوکرات-سیاسی باشد و سعد الحریری نخست وزیری آن را بر عهده بگیرد.

310311

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 58704

به "پیشنهاد تازه به حریری برای تشکیل دولت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد تازه به حریری برای تشکیل دولت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید