پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش

به گزارش مجله سرگرمی، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش پس از برگزاری نخستین جشن شب گرم سینمای ایران که هفته گذشته در جزیره کیش برگزار گردید گفت: کیش این ظرفیت را دارد تا مانند کن دارای جشنواره ای اختصاصی باشد و محصولات سینمایی از داخل سرزمین اصلی و سایر کشورها در این جشنواره نمایش داده شوند.

پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش

مظفری با بیان اینکه جشنواره فیلم کیش می تواند ویترین فیلم های مهم باشد، گفت: جشنواره کن از سال 1939 تاکنون، هرسال به مدت 10 روز میزبان سینماگران جهان و محلی برای پیش نمایش فیلم های جدید از تمام ژانر هاست.

مظفری با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد کیش کوشش دارد در سال های آینده 7 مرکز فرهنگی هنری و موزه را در جزیره تاسیس کند، پیشنهاد کرد دبیرخانه دائمی جشنواره های خاص در کیش راه اندازی گردد.

او مراسم فرش قرمز هنرمندان ایرانی در جزیره کیش را رویدادی مهم دانست و گفت: جشنواره فیلم سینما تورز که با حضور بعضی از هنرمندان سینمای ایران در جزیره کیش برگزار گردیده ضمن تقدیر از فیلم های منتخب اکران 97 در حوزه گردشگری و بازنمایی زیبایی های طبیعی و شهری ایران، از سه چهره ماندگار سینمای ایران علی نصیریان، رضا کیانیان به دلیل پیشتازی در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست و محمود کلاری به سبب ثبت قاب های ماندگار از جلوه های بصری ایران تجلیل ویژه به عمل آمد.

مظفری با بیان اینکه این مراسم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در جزیره کیش برگزار گردید، گفت: این جشن، جامه عمل پوشاندن به تکریم واقعی از سرمایه های فرهنگی کشور بود. وی اضافه نمود: سازمان منطقه آزاد کیش امیدوار است با حضور این هنرمندان، جزیره تبدیل به منطقه ای برای صدور هنر به جهان گردد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: دنیای سفر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 38747

به "پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید