ویدئو ، اسپیس ایکس موشک فضایی جدید را با موفقیت آزمایش کرد

به گزارش مجله سرگرمی، شرکت اسپیس ایکس نمونه اولیه موشک استارشیپ با کد SN5 را که نسل آینده موشک های فضایی این شرکت را تشکیل خواهند داد، روز سه شنبه 14 مرداد با موفقیت آزمایش کرد.

ویدئو ، اسپیس ایکس موشک فضایی جدید را با موفقیت آزمایش کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی این نمونه اولیه که بدنه اش از فولاد ضدزنگ ساخته شده بود، آغازگر نسل جدیدی از موشک های شرکت اسپیس ایکس که برای فرستادن سرنشین به ماه و مریخ به کار خواهند رفت.

این موشک که پنجمین نمونه اولیه موشک های استارشیپ این شرکت بود، امروز یک آزمایش حیاتی را در پایگاه این شرکت در تگزاش با موفقیت به سرانجام رساند: موشک از جای خود بلند شد و پس از پروازی کوتاه دوباره روی زمین فرود آمد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

استارشیب SN5 (شماره سریال 5) حدود 30 متر ارتفاع دارد، به تدریج از جای خود بلند شد و تا 150 متر از زمین ارتفاع و بعد روی یک ناحیه بتونی در نزدیکی سکوی پرتابش فرود آمد.

اسپیس ایکس ناوگانی از موشک ها را در اختیار دارد که برای فرستادن ماهواره ّا و فضانوردان از آن استفاده می نماید. موشک های سری فالکون 9 این شرکت تا به حال 87 بار پرتاب شده اند و بخش بوستر آنها 48 تای آنها دوباره روی زمین فرود آمده اند.

اما هدف از ساخت موشک های استارشیبپ این است که به جای استفاده دوباره از بخشی از موشک مانند فالکون 9، کل موشک قابل استفاده دوباره گردد- به این ترتیب موشکی در اختیار قرار گیرد که به یک هواپیمای تجاری نزدیک تر گردد که میان فواصل میان پروازهایش کوتاه است و سوخت تنها هزینه عمده آنها را سوخت تشکیل می دهد.

ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس، سال پیش یک نمونه مقدماتی از استارشیپ را رونمای کرد که از فولازد ضد زنگ ساخته شده بود و سفینه های فضایی موجود این شرکت را تحت الشعاع قرار می داد.

هدف اسپیس ایکس از ساختن استارشیپ این است که بتواند همزمان تا 100 نفر را به در ماموریت های به سوی کره ماه یا مریخ بفرستد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 104511

به "ویدئو ، اسپیس ایکس موشک فضایی جدید را با موفقیت آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو ، اسپیس ایکس موشک فضایی جدید را با موفقیت آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید