وزیر ورزش: زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها با ملاحظه تمامی شرایط فراهم شد

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر ورزش و جوانان گفت: با فراهم کردن زیرساخت های لازم در بیشتر ورزشگاه های کشور، زمینه حضور بانوان را با ملاحظه تمامی شرایط فراهم کردیم و انشاءالله به زودی شاهد حضور بانوان در ورزشگاه ها خواهیم بود.

وزیر ورزش: زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها با ملاحظه تمامی شرایط فراهم شد

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه نشست کمیته راهبردی مجمع امید تهران، گزارشی از اقدامات وزارتخانه متبوع خود در توسعه ورزش کشور بویژه در تهران ارائه کرد و از ایجاد زیرساخت های لازم برای حضور اقشار مختلف جامعه در اکثر ورزشگاه های کشور خبر داد.

وی با اشاره به تمهیدات اجرا شده برای حضور بانوان در ورزشگاه ها، شرح داد: با فراهم کردن زیرساخت های لازم در بیشتر ورزشگاه های کشور، زمینه حضور بانوان را با ملاحظه تمامی شرایط فراهم کردیم و انشاءالله به زودی شاهد حضور بانوان در ورزشگاه ها خواهیم بود. البته هم اکنون هم بانوان کشورمان در مسابقات مختلف از جمله والیبال محدودیتی برای حضور در ورزشگاه ندارند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به تلاش های وزارت ورزش و جوانان جهت خنثی سازی و مقابله با کارشکنی ها و مسئله سازی دشمنان کشور برای حضور افتخارآفرین ورزشکاران ایرانی در صحنه های بین المللی، بر حضور مقتدرانه تیم های ملی در رویدادهای ورزشی تاکید کرد.

سلطانی فر با قدردانی از برگزاری نشست مجمع امید برای بررسی وضعیت ورزش در شهر تهران، اعلام کرد: انتظار است همه نهادها از جمله مجلس شورای اسلامی و مدیریت شهری تهران برای حل مسائل حوزه ورزش پایتخت با دولت به مانند گذشته همکاری مستمری داشته باشند.

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس در این جلسه طی سخنانی با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم به فلسفه شکل گیری مجمع امید تهران اشاره کرد و با بیان اینکه یکی از مسائل مهم شهر تهران موضوع ورزش است بر ضرورت توجه جدی به نظام جامع توسعه ورزش کشور تاکید کرد.

وی همچنین گفت: سرانه ورزش تهران از محروم ترین نقاط کشور هم پایین تر است و باید با توجه به منابع موجود برای توسعه اماکن ورزشی در تهران اقدام جدی صورت گیرد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورزش ارزان ترین روش برای پر کردن اوقات فراغت اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان است، مطرح نمود: نهادهای مختلف از جمله شهرداری و دولت باید برای بروزرسانی تجهیزات ورزشی اقدامات اساسی را انجام دهند و مجلس شورای اسلامی نیز همکاری های لازم را در بحث تخصیص بودجه انجام می دهد.

عارف با اشاره به نقش موثر بانوان در تحولات مهم کشور اعلام کرد: حضور پر رنگ بانوان در مجامع مختلف و مراسم های ملی و مذهبی در کنار مردان با کمترین حاشیه همراه بوده و حضور این قشر از جامعه در اماکن ورزشی هم با توجه به آمادگی ورزشگاه های کشور از جمله تهران از نظر زیرساخت های لازم، نباید با محدودیت هایی روبرو باشد.

وی با بیان اینکه مساله حضور بانوان در ورزشگاه ها باید با تدبیر و با موضوع دولت حل شود، تاکید کرد: مسائلی از جمله ورود بانوان به ورزشگاه ها نباید سیاسی شود و نباید لاینحل باقی بماند که زمینه ساز بهانه هایی برای اجماع علیه کشورمان شود.

محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس نیز در این نشست با اشاره به ابعاد اجتماعی ورزش و پیگیری های اجرا شده در این فراکسیون برای کمک به ارتقای ورزش، خواستار اهتمام بیشتر دولت برای حل معضلات در حوزه ورزش شد.

همچنین محسنی بندپی استاندار تهران و محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و سایر اعضای این کمیته و مدعوین طی سخنانی بر ضرورت هماهنگی همه نهادها برای حل مسائل ورزش شهر تهران و ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده همه اقشار جامعه از ظرفیت های ورزشی تاکید کردند.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 44655

به "وزیر ورزش: زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها با ملاحظه تمامی شرایط فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش: زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها با ملاحظه تمامی شرایط فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید